Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Dzisiaj Polacy po 55. roku życia siedzą w domach. A za kilkanaście lat?

Wysłane przez malgorzatasolecka 
12-01-2012 13:40:05

Dwóch na trzech Polaków powyżej 55. roku życia nie zaliczyło w 2010 roku nawet krótkiego wyjazdu turystycznego – wynika z raportu, jaki przygotowała firma KB Pretendent. Dziś im senior starszy, tym rzadziej decyduje się na wyjazd z domu. Już teraz warto się zastanowić, co można zrobić, żeby za dziesięć, piętnaście lat superstarsi nie tylko chcieli, ale mogli poznawać świat. Niekoniecznie od razu Afrykę. Podróżować można przecież również po swoim regionie!


czytaj więcej
13-01-2012 00:32:26
To smutne. Ale ja poznałam grono co najmniej 50 ludzi, na emeryturze, którzy jeżdżą po całym świecie rok w rok. Spotykają się na tych wyprawach i po nich, żeby oglądać zdjęcia i organizować nowe eskapady. Niektórzy mówią tylko po polsku - a na Kubie dogadywali się ze wszystkimi. Nurkują po raz pierwszy w życiu po 70., wiążą się ze sobą po 70. Spotykają sie na grillu, na potańcówkach, w knajpie. Naprawdę warto wsiąść do pociągu lub samolotu byle jakiego i fruuusmiling smiley)
13-01-2012 01:16:28
Fatalne dane.spadaj
13-01-2012 11:13:40
superstarsi są coraz bardziej super..muszę się tu godzić z toja53 smiling smiley ja również znam coraz więcej osób po 50 które zaczynają na emeryturze się realizować, idą na studia , podróżują .... oczywiście w miarę możliwości głównie finansowych bliżej lub dalej. Osobiście polecałabym zwiedzanie naszego pięknego kraju, z pewnością taniej a zapewniam że jest duuużo atrakcji smiling smiley
08-02-2012 17:37:02
a mnie się wydaje, że takich osób jest bardzo mało. Może dopiero dzisiejsi 20-latkowie, gdy będą mieli po 70 lat będą aktywnie spędzać czas na emeryturze.
Chociaż dzisiaj jadąc autobusem, siedziała para staruszków - dobrze po 70-tce i "dziadek" rozmawiał przez komórkę:
"Dobrze wnusiu, jak będę w domu pogadamy na skajpie albo na fejsbuku". Uwielbiam takich ludzi! Taka jest też moja babcia. Gdyby miała wyższą emeryturę i zdrowego męża, pewnie rzadko bym ją w domu spotykała. Obsługa komórki, szukanie przepisów w internecie to dla niej pestka. Marzy o tym, by zapisać się na uniwersytet III wieku.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012