Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

„Burza” Williama Szekspira z teatru The Globe

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
08-04-2015 14:22:21

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu "Burza" Williama Szekspira w ramach cyklu "Sztuka brytyjska na dużym ekranie". Nagranie zrealizowane w londyńskim The Globe będzie można zobaczyć 16 kwietnia tylko w Multikinie. Retransmisja spektaklu odbędzie się w siedemnastu kinach sieci.


czytaj więcej
08-04-2015 16:17:37
Bardzo chciałabym zobaczyć Otella w wersji teatru The Globe. "Otello" to ujmujący i poruszający dramat, mój ulubiony z dzieł Szekspira. Oprócz pięknej opowieści o miłości, zazdrości i zemście mamy do czynienia także ze zderzeniem kultur Wschodu i Zachodu. Zobaczyć tą sztukę w wykonaniu wybitnych aktorów londyńskiego teatru byłoby niewątpliwie wspaniałym przeżyciem.
Poproszę o bilet do Lublina.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-08 16:19 przez An165.
08-04-2015 23:05:00
Sztuki Szekspira mogłabym obejrzeć wszystkie bo wszystkie są arcydziełami. Jakbym miała wybrać jedną to postawiłabym na Sen nocy letniej - ze względu na uwielbienie starożytności, wplecione elementy komiczne, no i mojego ulubionego bohatera Puka
Poproszę o zaproszenie do Multikina Stary Browar w Poznaniu
09-04-2015 10:07:18
Ja najchętniej właśnie zobaczyłabym Burzę, gdyż jest to moja ulubiona sztuke.
Chętnie zobaczyłabym też Króla Leara - najbardziej smutną i przejmującą jak dla mnie sztukę.

Poprosżę o bilety do Multikina Ursynów
10-04-2015 18:04:19
"Sen nocy letniej"
Chciałbym zobaczyć znakomitą komedię „Sen nocy letniej” napisaną z okazji ślubu jednego z arystokratów zwieńcza węzłem małżeńskim aż trzy pary, przechodzące perypetie życiowe, pełne uczuć i magii. W owej igraszce można się doszukać głębszych treści, mądrości jaką nosił w sobie kontrowersyjny uczuciowo Szekspir.
Multikino Ursynów
11-04-2015 09:43:44
Warszawa Złote Tarasy

Romeo i Julia
Sztuka Szekspira "Romeo i Julia" jest wciąż żywa, ponieważ kochankowie - nieszczęśliwi i tragiczni są symbolami miłości prawdziwej, pięknej, gorącej, namiętnej, trwałej, aż po grób. Bohaterowie utworu próbują pokonać przeszkody, które stoją na ich wspólnej drodze. Dzisiaj także zdarza się taka miłość. Od pierwszego wejrzenia oraz gotowość oddania życia za ukochaną osobę.
12-04-2015 10:44:33
Po sprawdzeniu repertuaru The Globe widzę, iż jest możliwość obejżenia Antoniusza i Kleopatry - Chciałąbym mieć możliwość jej zobaczenia, ponieważ... jeszcze nigdy jej nie widziałam i jestem ciekawa jej iterpretacji.


Multikino Gdańsk



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-12 11:04 przez katarzyna_dc.
12-04-2015 19:59:31
"Sen nocy letniej"
...bo to jeden z najpiękniejszych snów na ziemi. Zobaczyć go w The Globe to prawie jakby zobaczyć jak śnił go Szekspir.
Multikino Zabrze
14-04-2015 22:07:13
Globe wystawia aktualnie "Miarkę za miarkę", na którą wybrałbym się z czystą przyjemnością - o mało której sztuce można powiedzieć, by opowiadała historię seksafery na szczytach władzy z zakonnicą w roli głównej - zupełnie nie w stylu Szekspira - zakończonej serią ślubów, a nie pogrzebów! Moralność oraz korupcja wśród najwyższych władz stanowi zawsze nośny temat.

Ja baaaaardzo grzecznie proszę o bilet do Multikina Stary Browar w Poznaniu - bardzo zależy mi na tej sztuce - "Burza" Szekspira stanowi ukoronowanie osiągnięć Barda ze Statford, a postać Prospera, który zwycięża w sobie żądzę zemsty, łamie swoją różdżkę i pozwala zwyciężyć miłości - stanowił dla mnie zawsze źródło inspiracji. Zobaczenie tej sztuki wykonanej przez artystów z Globe Theatre stanowiłoby dla mnie jedyną w życiu możliwość zapoznania się z Szekspirem wykonywanym na najwyższym poziomie.
15-04-2015 11:35:31
Drodzy Superstarsi!

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Tym razem podwójne zaproszenia na retransmisję spektaklu "Burza" Williama Szekspira powędrują do:

An165 - Multikino Lublin
pawel_wasilewski - Multikino Warszawa Ursynów
pawel_majewski - Multikino Warszawa Złote Tarasy
Katarzyna_dc - Multikino Gdańsk
teresa_szafranska - Multikino Zabrze
Subby - Multikino Poznań Stary Browar

Zaproszenia będą oczekiwać na odbiór w kasie wybranego przed pokazem.
Życzymy miłych wrażeń!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012