Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

"Jak wam się podoba" z National Theatre

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
25-05-2016 10:42:58

Multikino i British Council, w ramach cyklu "Sztuka brytyjska na wielkim ekranie", zapraszają na retransmisje sztuki Williama Szekspira "Jak wam się podoba". Spektakl z National Theatre w reżyserii Polly Findlay z Rosalie Craig w roli Rozalindy będzie można zobaczyć 31 maja 2016 roku w 18 kinach sieci Multikino.


czytaj więcej
25-05-2016 19:29:15
Jako lokalna patriotka - zdecydowanie Poskromienie zlosnicy w rezyserii Tadeusza Bradeckiego wystawiane przez lata w Teatrze Slaski. W Katowicach.. I poprosze bilety do Multikina w Katowicach
28-05-2016 10:53:54
Moją ulubioną adaptacją komedii Szekspira jest "Komedia Omyłek" ekranizacja sztuki z 1983 roku. W komedii dochodzi do mnóstwa przezabawnych nieporozumień a dowcip wynika tu z faktu brania kogoś za kogoś innego. Mimo upływu lat opowieść nie traci na aktualności.

Multikino Bydgoszcz.
29-05-2016 13:53:13
Burza w reżyserii Julie Taymor (2010)

Helen Mirren jako Prospero zauroczyła mnie smiling smiley

MK Gdańsk
29-05-2016 22:55:22
"Wesołe kumoszki z Windsoru" z gdańskiej sceny elżbietańskiej mają w sobie wszystko, co mieć powinna dobra komedia: szaleńcze tempo, zmyślne intrygi i fortele, zazdrość, zdradę i zemstę, oczywiście w wersji na wesoło. Jest i galeria prześmiesznych postaci, z sir Johnem Falstaffem i pokraką Tumanem na czele. Są gagi, jest i jędrny język Szekspirowskiego żartu, który śmieszy, ale nie obraża. Brawurowo grają wszyscy, nie pamiętam już, kiedy tak dobrze się bawiłam, a najlepiej oczywiście się ogląda, stojąc tuż pod sceną! Jak w The Globe…
Jeżeli duch Szekspira unosi nad sceną Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, to z pewnością też chichocze. Tak jak i my wszyscy :-)
Jeżeli zaproszenie miałoby przypaść mi w udziale, proszę do Multikina w Gdańsku.
29-05-2016 23:37:00
Z adaptacji komedii Szekspira najbardziej lubię film "Poskromienie złośnicy" z 1967 roku, z Elizabeth Taylor i Richardem Burtonem w rolach głównych.
Film zrealizowano z dużym rozmachem i bardzo przyjemnie się go ogląda. Zabawny ton oryginalnego tekstu został bardzo dobrze przeniesiony na ekran, a zawarty w nim humor udowadnia, że dzieła Szekspira są ponadczasowe. Film cechuje bardzo dobra gra aktorska, a największe wrażenie zrobiła na mnie wspaniała rola Richarda Burtona jako Petruchia.

Multikino Poznań Stary Browar
30-05-2016 23:55:46
Moją ulubioną ekranizacją komedii Williama Szekspira jest niezapomniany i chyba powoli wieczny film Franco Zeffirelliego "Poskromienie Złośnicy", prawie sześćdziesięciu już letni z wybitnymi rolami Richarda Burtona i Elizabeth Taylor, które wielkimi zgłoskami zapisały się na kartach powojennego kina. Film będący klasą samą w sobie, jednym z tych, przy którym oglądając wyczujemy niezwykły realizm, geniusz aktorski, i pewnego rodzaju szacunek, zupełnie jakbyśmy mieli okazję oglądać dzieło sztuki tuż przed koniuszkiem naszego nosa. Bystra, ambitna, humorystyczna i komiczna produkcja, wcale nie sprawia wrażenia satyry, komedii niskich lotów, czy sztampy a klasyku, który wciąż potrafi przekonać do siebie oko wymagającego widza, nie tracąc nic ze swej bogatej warstwy i historii. Tym bardziej, że film zachwyca w każdym nawet najmniejszym detalu, wysublimowane dialogi mówione wierszem, renesansowe stroje zapierające dech w piersiach, jakby żywcem wyjęte z tamtych czasów, mistrzowska ścieżka dźwiękowa, której samej słuchanie jest czystą przyjemnością a do scenografii, nie można mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Chciałbym zobaczyć sztukę w Warszawskim Multikinie Ursynów.
31-05-2016 10:12:50
Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.
Na dzisiejszy pokaz do Multikino wybiorą się:

paula_mi - Multikino Katowice
lugola - Multikino Bydgoszcz
Domi - Multikino Gdańsk
Demi - Multikino Poznań Stary Browar
janmega - Multikino Warszawa Ursynów

Dla katarzyny_dc mamy wolne miejsce w Gdyni smiling smiley

Dane przekazujemy do Multikino. Zgodnie z zasadą powinniśmy dostarczyć dane imienne (imię i nazwisko), podamy je wraz z Waszymi nickami do portalu, aby uniknąć problemów przy odbiorze. A odbieramy bilety jak zawsze w kasie przed pokazem.
Życzymy miłych wrażeń!
31-05-2016 15:09:22
smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-02 12:39 przez paula_mi.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012