Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Nordic Walking. Dla zdrowia, dobrej sylwetki i radosnego usposobienia

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
29-12-2011 19:12:54

Nordic Walking to idealna forma ruchu dla ludzi w każdym wieku. Dlaczego? Bo to bezpieczny sport, ma wiele działań prozdrowotnych, wpływa na poprawę samopoczucia i można go uprawiać przez cały rok.


czytaj więcej
04-01-2012 18:37:11
Kochani - chodzimy i to od zaraz, ale .... Kije wyłącznie nierozkładane, niekoniecznie za 500,- pln ;-). Początkowo absolutnie pod okiem instruktora (pojętnym wystarczy jeden trening!) - po lesie ganiają dziesiątki "spacerowiczów z kijami", ale niestety nie ma to nic wspólnego z Nordic Walkingiem - "ambitne Zosie Samosie" popełniają wszystkie możliwe błędy począwszy od złego trzymania i posługiwania się kijami, a skończywszy na tragicznej sylwetce. Rehabilitanci zalecają tę formę aktywności prawie wszystkim (bez ograniczeń wiekowych). U mnie ganiają atrakcyjne 30-tki i szczupłe 60+, Panów też nie brakuje. Fun jest wielki, tym większy im większej modyfikacji ulega Nasza sylwetka - koniec z "mięśniem piwnym" u Panów i rubensowskim kształtami u Pań - a to dzieje się niemal samoczynnie i wciąga prawie jak seks + można go bez ryzyka uprawiać z nieznajomymi ( zawsze można skręcić w inną stronę :-D). K
22-03-2013 12:05:14
Obciach. Wiem, że odciążają kręgosłup ale jakoś mi dziwnie wyglądają ludzie z kijkami cool smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-22 12:05 przez frank566.
25-03-2013 11:44:24
Ale ludzie z nartami albo rowerem czy żaglówką to też obciach?
29-04-2013 07:34:02
Kupiłam sobie kijki. Na początek najtańsze, składane.Obejrzałam na you tube instrukcję i ruszyłam. Po spacerze odczuwałam wszystko to, co powinnam - czyli pewnie błędów nie robię.
Zakwiczałam z uciechy na termin - obciach. Trochę fantazji. i Niech się wstydzi ten co widzi...
Lepsze kijki niż spacerek bez, bo idzie się łatwiej, nie trzeba pamiętać otrzymaniu się prosto i wciąganiu brzucha - bo kijki taką postawę (przynajmniej u mnie) wymuszają.
Jak jest piękna pogoda to jadę z psem na rowerze. Jak na rowerze się nie da - wtedy kijki w dłoń!
03-05-2013 13:07:01
Może to i dobra zabawa ale po znajomych widzę że szybko się nudzi.
19-08-2013 17:20:15
Świetny sport polecam marsze z kijkami , oczywiście po instruktarzu fachowca. Tym fachowcem jest każdy rechabilitant , nie jednokrotnie będąc na rechabilitacji widziałam uczące się chodzić całe grupy w różnym wieku i zazdrościłam im . Kiedyś kiedy będę mogła chodzić z kijkami to na pewno pójdę. To nie "obciach" to ruch na świeżym powietrzu a wiemy że to niczym nie zastąpimy , dla dbających o zdrowie , sylwetkę jak najbardziej wskazane a bycie zdrowym to nie obciach i wiem co piszę.thumbs up
19-08-2013 17:26:28
Zgadzam się z przedmówczynią. thumbs up
05-02-2014 21:43:10
Moim zdaniem jako wielkiego zwolennika rekreacji ruchowej to wspaniała sprawa. Naturalnie dla tych, którym zdrowie na to pozwala. Dla mnie jednak bieganie puki co sprawia największą przyjemność.
Bardzo zachęcam do biegania. Naturalnie mowa o spokojnym truchcie, a nie sprinterskich popisach.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012