Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

W Polsce seniorzy są chorzy i samotni

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 
10-04-2012 12:29:45

Za 20 lat 1/3 Polaków przekroczy 60. rok życia, a to oznacza, że będzie rosła liczba pacjentów z wieloma chorobami związanymi z wiekiem. To ogromne wyzwanie nie tylko medyczne, ale także społeczne i ekonomiczne. Już dziś kondycja zdrowotna osób w tym wieku nie jest dobra. Osamotnienie, choroby, brak pieniędzy to najpoważniejsze problemy Polaków po 55. roku życia - wynika z ogólnopolskiego badania seniorów.


czytaj więcej
11-04-2012 14:13:31
Wątpię czy państwo cokolwiek zrobi z wynikami tych badań.
11-04-2012 16:51:10
Państwo nic nie zrobi. My musimy na nim wymusić, żeby coś zrobiło. Na razie Państwo chce skrócić okres emerytury. Liczy na to, że jak dłużej będziemy pracować, krócej będziemy brać emerytury. Musimy walczyć o dostęp do specjalistów medycyny taki, żeby zrobić Państwu psikusa. Ja chromolę te gadki o tym, że nie będzie kto miał na mnie pracować, bo mało dzieci się rodzi. Urodziłam dwójkę, pracuję od 31 lat (jak policzyć studia, tak jak kiedyś się liczyło, to 36). I ktoś mi mówi, ze przedłuża mi wiek emerytalny, żebym miała więcej emerytury! Gadanie w banię! Ja na godziwą emeryturę już zapracowałam! Tak jak na dostęp do lekarza i opiekę medyczną na właściwym poziomie.
13-04-2012 16:15:18
Seniorzy w wiekszosci krajow sa bardziej samotni i choruja wiecej niz osoby mlodsze - to nie jest zadne odkrycie Ameryki. Smutne jest jednak ze seniorzy sami sobie nie probuja pomoc (jesli nie probuja, nie znam na tyle polskich realiow), aby uniknac samotnosci. Gdzie stowarzyszenia emerytow organizujace spotkania przy kawie czy herbacie, wycieczki, spacery, wypady na plywalnie, do kina, teatru, kluby dyskusyjne, wycieczki blizsze i dalsze? Na emeryturze ma sie czas na rozrywki i bujne zycie towarzyski, ktore nie musi losztowac. To nie czas na biernosc.
14-04-2012 16:01:54
Oferty kulturalnej, sportowej dla starszych brak - to fakt, ale czy seniorzy nie mogą też sami się zmobilizować i z sąsiadami umówić się na szachy, karty, pogaduszki, spacer z kijami. Kawkę w parku. TRZEBA TYLKO CHCIEĆ! Nikt za nas niczego nie zrobi. Ale sami możemy umilić sobie życie.
08-01-2013 22:50:20
Wyszliście z domów? Zapukaliście do drzwi sąsiada albo zapisaliście się do jakiegoś klubu, na uniwersytet III, IV i V wieku? Ja to zrobię, jak poczuję przedsmak samotności. Na razie czasu na spotkania braksmiling smiley)
08-01-2013 22:51:38
Minerva i co z tymi Twoimi rozrywkami? Opowiesz? Pozdrsmiling smiley)
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012