Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Jak być dobrym dziadkiem i dobrą babcią

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 
24-10-2011 16:42:25

Gdy nasze dzieci powierzają nam swoje dzieci lub po prostu, gdy odwiedzamy ich dom, powinniśmy uszanować zasady w nim panujące. Jeśli ich nie znamy, to trzeba spytać, jak postępować z wnukami. Jeśli natomiast nasze dzieci popełniają rażące błędy, np. zagrażające zdrowiu naszych wnuków, powinniśmy o tym spokojnie rozmawiać, nie raniąc uczuć rodziców, no i nie przy wnukach.


czytaj więcej
07-01-2012 23:35:02
Znam dziadków, którzy to potrafią. Ale więcej znam takich, którzy w ogóle nie wiedza jakie jest ich miejsce w rodzinnym szeregu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-07 23:36 przez toja53.
29-01-2012 18:17:55
Jestem babcią od 6 lat . Z zasady babcie i dziadkowie rozpieszczają wnuki i tak już zostanie .
Kieruje się zasadą, wszystko z umiarem.
Jestem babcią cierpliwą , spokojną, która wychowała córkę, a teraz, kiedy jest taka potrzeba
opiekuję się wnukiem.
Dużo z nim rozmawiam, czytam książki i bajki, chodzimy do teatru, kina, na długie spacery,i jeżdzimy na wycieczki..
pozdrawiam super starsza 56+
01-02-2012 22:38:00
moje dzieci nie mają szczęścia do babci - jedna daleko i bardzo nieobecna, druga blisko, co prawda, ale zniedołężniała i choć o dobrym sercu, to oprócz gestów w postaci kieszonkowego niewiele może wnukom zaproponować... przez długi czas - ponad dwa lata babcią była dla najmłodszego opiekunka - do dziś mówi o niej "babcia Elunia" smiling smiley
25-05-2012 09:37:06
a dziadkowie moich pociech są super smiling smiley choc czasem przesadzaja z prezentami... mojej najmlodszej córce kupowali co rusz nowego misia albo lalkę i okazalo sie, ze przestalismy miec miejsce by to skladowac... Ale gdy na spokojnie pogadalismy i wyjasnilismy, ze jesli maja potrzebe wydawania wiekszej ilosci pieniedzy na dzieciaki to niech kupuja rzadziej ale drozsze prezenty i przede wszystkim praktyczne. Udalo smiling smiley Ostatnio 2 starsze corki dostaly xboxa a najmlodsza rolki i świetne buciki Memo. Tak wiec dziadkowie sa wspaniali tylko ich tez trzeba sobie wychować smiling smiley
03-07-2012 19:33:02
Jestem babcią od półtora roku smiling smiley mamy lekkiego bzika na punkcie naszego wnuczka. Obserwuję, że synowa bardzo dobrze wychowuje dziecko. Zatem staramy się z mężem wspierać Ją i syna w tym co robią. Szczególnie, ze dziecko jest pogodne, bardzo dobrze rozwija się intelektualnie, jest też spokojne nie płaksiwe. Czegóż chcieć więcej ?
21-07-2012 18:07:45
Babcie, dziadkowie czy krytykujecie swoje córki, synowe? Jak delikatnie zwrócić uwagę jeśli nie podoba nam się to jak wychowują dziecko?
21-09-2012 15:32:24
Dziadkowie mają więcej cierpliwośli dla wnuków niż mieli dla własnych dzieci. Teraz nie są obciążeni pracą, mają mniej obowiązków, czasami też się nudzą. Uczą swoje wnuki dobrych manier, zabierają na działkę lub wakacje. Ja uczyłam swoją wnuczkę jazdy na łyżwach, chociaż sama na nich nie stałam 20 lat. Ja też namówiłam ją na narty, sama bym się nie dała namówić. Może chciałam, by zaznała tego czego ja nie mogłam.
29-10-2012 12:54:36
jako dobra babcia kupuję moim Szkrabom prezentysmiling smiley czasem jest to bombonierka, czasem coś z ubrań, np ostatnio kupiłam mojej wnusi takie trzewiczki firmy Memo czerwone. Bardzo jej się podobały i chodziła cały października, no teraz to za zimno się zrobiło
888
11-11-2012 13:01:47
To ostatnie zdanie zepsuło cały pozytywny wpis! "trzeba sobie wychować dziadkow !!!!! "dotyczy:bujanna. Mój wnuk urodził się 28 tyg.z wagą 1,01kg dwa miesiące był w inkubatorze.Obiecałam wtedy tej kruszynce,że zrobię wszystko, aby mu pomóc.Moja synowa w znacznej mierze przyczyniła się do tego przedwczesnego porodu! Jak tylko wnuk znalazł się w domu zadbałam ay miał najlepszą rehabilitację dot.wczesnego wspomagania rozwoju, jak również regularne wizyty w 7 przychodniach specjalistycznych.Dzisiaj nie ma śladu wcześniactwa, no może jest trochę nadpoudliwy.Uczę się z książek,porad specjalistów,pr.tv jak zajmować ,organizować mu zabawy ,aby jak najszybciej dogonił równieśnikow i nie odczuł przykrości ze strony innych dzieci.Moja synowa pozbawiona jest wyoraźni i wiedzy! 14 listopada mój wnuk kończ 5 lat.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-11 13:31 przez 888.
26-02-2013 16:08:09
Quote
Bujanna
jako dobra babcia kupuję moim Szkrabom prezentysmiling smiley czasem jest to bombonierka, czasem coś z ubrań, np ostatnio kupiłam mojej wnusi takie trzewiczki firmy Memo czerwone. Bardzo jej się podobały i chodziła cały października, no teraz to za zimno się zrobiło

o proszę też myślała, żeby teraz wesprzeć moją wnusię jakimś prezentem użytecznym, a takie buciki Memo to super sprawa chyba takie kupie
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012