Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Zasiłek dla bezrobotnych. Dla kogo? Ile? Jak długo? Jak szybko?

Wysłane przez ewakozakiewicz 
02-10-2012 14:56:58

Co robić, kiedy nagle zostajemy bez pracy i bez żadnych dochodów? Nie panikować (łatwo powiedzieć) i od razu zarejestrować się jako bezrobotny we właściwym dla miejsca zamieszkania (grodzkim lub powiatowym) urzędzie pracy. Kiedy możemy to zrobić? Co z tego dla nas wynika? Jakie są korzyści, a jakie obowiązki?


czytaj więcej
03-10-2012 15:00:31
Niby jesteśmy w Unii, ale nie jesteśmy tak traktowani zwłaszcza gdy chodzi o sprawy socjalne. U nas nie przejmują się ludźmi, którzy od wielu lat są bezrobotni, nie martwi to nikogo, że nie mają z czego żyć,a nawet to co im skapnie z pomocy społecznej jest jak kropla w morzu potrzeb. W Niemczech zapłacą za mieszkanie i jeszcze dadzą 300 euro na życie.
06-04-2014 19:39:30
Witam . Jako 50+1 znalazłem się w sytuacji bez zatrudnienia i bez możliwości uzyskania zasiłku dla bezrobotnych , ponieważ zabrakło 19 dni by go otrzymać . Do lutego ubiegłego roku byłem na zasiłku kilka miesięy . Podjąłem pracę i w styczniu tego roku nie przedłużono mi umowy , także zabrakło tych 19 dni . Szukając pracy wiadomo odpowiedź za stary. Mając ambicję pracy dla 50+ jak się okazuje za niskie wykształcenie. Jest jakaś możliwość otrzymania zasiłku z Z.U.S dla bezrobotnych w wieku 50+.
Czy ktoś jest zorientowany o warunkach spełniajcych by otrzymać taki zasiłek?
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012