Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Kredyt odwrócony. Dla ludzi po 60. roku życia

Wysłane przez jaroslawmurawski 
30-12-2011 15:45:26

Na czy polega "odwrotny kredyt"? Tzn. przepisanie mieszkania na bank w zamian za "emeryturę"? Jakie są plusy, a jakie minusy? Jakie to są kwoty? Tzn. jaka jest zależność między wiekiem, wartością mieszkania a kwotą, którą się dostaje? Jak to się załatwia?


czytaj więcej
22-01-2012 12:59:05
Wszystko to jest grubymi nićmi szyte.
Emeryt ponownie się zadłuży a rodzina po jego śmierci będzie
musiała spłacić dług bankowi , który znając jego chęć do zysku naliczy odsetki ,
marżę i inne koszty ukryte , których emeryt się nie doczytał.
Ta forma dołożenia pieniędzy do portfela biednego w Polsce emeryta ,
może ale nie musi być jedyna, ale dopuszczalna w przypadku braku rodziny i spadkobierców.
Ja osobiście , tobym sprzedała mieszkanie a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyła
bym na wycieczkę i jednocześnie załatwiła sobie miejsce w Domu Starców.
Lub poszukała partnera i razem byśmy klepali biedę na emeryturze,
podobno we dwoje to łatwiej.
pozdrawiam 67+
14-10-2012 14:12:31
To prawda, wszystko to nie pachnie zbyt dobrze. Możliwe, że dla osoby samotnej jest to jakieś wyjście, ale ja pewnie bym na takie wyjście się nie zdecydowała.
17-02-2019 14:50:44
Jeśli chodzi o możliwości wzięcia kredytu, to zawsze są te pozabankowe. Z tego co wiem to mój znajomy brał ostatnio kredyt w AASA POLSKA i bardzo pozytywnie się o nich wypowiadał. Z tego co mówił to można u nich pożyczyć do 10.000 zł na 24 miesiące z na prawdę korzystnym oprocentowaniem
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012