Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Działkowcy, budzimy się !

Wysłane przez stars 
12-02-2012 17:40:13
Już niedługo się zacznie - przycinanie, sianie, sadzenie, nawożenie. Trzeba tylko poczekać aż mrozy miną i ziemia rozmarznie. Ja muszę przyciąć drzewka, bo nie zrobiłam tego jesienią. I zostaną tylko zalegające liście. Ale poczekam aż słońce je wysuszy i jak już będą suche jak pieprz, rozetrę je w dłoniach na proszek, który rozsypię pod roślinami. Taki naturalny nawóz.
18-04-2012 22:40:50
Wczoraj przyszla do mnie paczka z nasionami ekologicznymi: szpinak, zioła, pietruszka, marchewka, rzodkiewka, sałaty, szczypior i ...... mnóstwo tego. Ciekawa jestem czy wzejdą jak zasieję. To będzie moje pierwsze doświadczenie z nasionami ekologicznymi. Do tej pory używałam tych "zwykłych" już zaprawianych chemicznie.
Ktoś mi powiedział, że ekologiczne nasiona mogą wydziobać ptaki i nic nie wyrośnie.
Czy komuś tak się zdarzyło?
14-06-2012 20:07:18
Pisałam kiedyś o eko-nasionach. Posiałam i wlaśnie zbieram plony. Wolniej wschodzą, ale są. Jem swój eko szpinak, rzodkiewkę, sałatę. Czekam jeszcze na marchewkę i pietruszkę.
18-07-2012 14:50:26
Działka, fajnie brzmi, fajnie tam być i wiele jest tego fajnie, mam ogród od 28 lat, wiele tam mojej, naszej pracy, wiele wspomnień lepszych i smutniejszych i .... w nocy z 2 na 3 czerwca br. spaliła się chałupka. Wiem, że są to różowe propblemy, malutkie straty w stosunku do powodzi, trąb powietrzncyh, wiem, ale ja nie dam rady odbudować, nie wiem czy wogóle chće ten ogród utrzymać, nie wiem czy ,już sama nie wiem. Więcej przemawia za tym aby się działki pozbyć, ale czy napewno będzie to dobra decyzja?
21-07-2012 18:01:50
kobietko, teraz nie wiadomo co robić. bo być może wszystkim nam działki zabiorą. Nie wiadomo też czy ktoś teraz zechce od ciebie działkę kupić. wszystko przez tę ustawę.
ja też mam domek na działce do remontu i się wstrzymałam. To będzie straszne, jeśli znikną zielona płuca miast jakimi są działki a na ich miejsce postawi się kolejne bloki, magazyny, hale.
Najgorsze jest to, że praca działkowców pojdzie na marne. ludzie latami dorabiali się tego co mają, sadzili drzewa, uprawiali ogródki, pielęgnowali je i na koniec zostaną z niczym.
smutne i przykre.
28-02-2013 22:42:24
Kochani, już koniec lutego, pomału wchodzimy w okres przedwiosenny. Sezon dla działkowców już w zasadzie się zaczyna, niedługo trzeba bielić drzewka.
08-04-2013 15:53:59
Witam, Dziś pierwszy słoneczny dzień od dłuższego czasu , kupiłam wiec doniczki i wysiałam zioła , ale nie wiem jak je pielęgnować. To moja pierwsza przygoda z ziołami. Jak każdy neofita potrzebuje instruktażu , pewnie znalazła bym coś w necie , ale mam nadzieje ,iż tu tez uda mi się uzyskać wsparcie doświadczonych zielarzy smiling smiley. Z góry dziękuję za wszystkie informacje ....pozdrawiam
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012