Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Obejrzyj z Wyjątkowym i Zołzą...

Wysłane przez ZolzaDupka 
10-03-2013 12:25:21
Tak więc w naszej oazie spokoju obejrzeliśmy pełen baśniowych elementów film Guillermo del Toro z 2006 roku LABIRYNT FAUNA, pomimo fantazji baśni to raczej nie film dla najmłodszego widza , film przenosi nas do czasów wojny domowej w Hiszpanii, reżyser ukazuje brutalność ówczesnej rzeczywistośći i ucieczkę od niej w świat baśni , fakty przeplatają się z elementami fantaztycznymi co wprowadza nietypowy klimat , pomimo szarości i brutalności film zwraca uwagę na honor, wolność oraz człowieczeństwo. Polecam ten film thumbs up
14-03-2013 15:11:25
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły film przygodowy z elementami fantastyki. Świetny film na relaks po gorszym dniu. Bo kto nie chciał być za dziecka piratem, znajdować skrzynie pełne złota zakopane głęboko w piasku, przeżywać przygody w tropikach, żeglować po bezkresach oceanów i walczyć na szpady, ten film pozwala spełnić, dawno już zapomniane marzenia i wyruszyć w niezapomnianą podróż. Czy to z naiwnym i walecznym Willem (Orlando Bloomthumbs downthe finger smiley), czy pewną siebie Elizabeth (Keira Knightleythumbs upspinning smiley sticking its tongue out), a może z odrobinę szalonym i uroczym Kapitanem Jackiem Sparrowem (Johny Deep). Każdy z bohaterów jest inny i każdego da się polubić, to jeden z tych filmów, w którym nawet czarny charakter nie jest taki czarny.

Film został nakręcony w Karaibach, więc nie brak w nim błękitnych oceanów, białych plaż i tropikalnej roślinności. Oj jak dobrze się ogląda takie scenerie, gdy za oknem jedyny widok to zakorkowana ulica i chlapa po śniegu.

Muzyka... Fenomenalna:
Muzyka z Piratów z Karaibów.

thumbs up





Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-14 23:13 przez wyjatkowydupek.
22-03-2013 10:49:46
W drugiej części Piratów z Karaibów o podtytule Skrzynia umarlaka, dzielni bohaterowie ruszają po raz kolejny w podróż po skrzynię, w której jest serce, pirata dzięki któremu można kontrolować strasznego potwora morskiego - Krakena. O ten przywilej z różnych pobudek walczą Kapitan Jack Sparrow, Elizabeth, William i komandor James Norrington. Kraken to władza nad oceanem, cenniejsza niż złoto. Przygoda kóńczy się nagłym zwrotem akcji.

thumbs up

24-03-2013 17:59:34
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata to kolejna część przygód o piratach. Bardzo wiele efektów towarzyszącej tej podróży cieszy oko.

Historia skupia się na miłości i zdradzie.

thumbs up
12-04-2013 18:50:36
Obejrzeliśmy oskarowy film z 1991 roku MILCZENIE OWIEC J. Demme, thriller psychologiczny wg powieści , moim zdaniem aktorzy wzneśli się na wyżyny swego kunsztu , niewątpliwie pochłania fabuła , oczywiście tych którzy lubią tego typu filmy smiling smileyMoim zdaniem świetna gra A. Hopkinsa i J. Foster- polecam ten thiller.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-12 18:56 przez ZolzaDupka.
02-05-2013 23:17:32
Wywiad z Wampirem ciekawy film, ze świetną obsadą, jak najbardziej godny polecenia. winking smiley

thumbs up



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-02 23:24 przez wyjatkowydupek.
04-05-2013 18:46:17
Wczoraj obejrzeliśmy dramat z 2000 roku Darrena Aronofsky REQUIEM DLA SNU.
Wstrząsająca tragedia ukazująca kajdany jakie nakłada nałóg na człowieka. Film ten ukazuje fazy w jakich człowiekiem rządzi nałóg , głównie narkotyki , ale każdy nałóg zniewala łapiąc w swe szpony i doprowadza na dno , jest tylko jedna droga kiedy człowiek ulega czy to piciu, czy narkotykom , uzależnieniom , które prędzej czy później staczają na dno niszcząc człowieka wraz z jego marzeniami , snami. Film to brutalnie przedstawia, tym wstrząsa aby dotrzeć do widza . Tytuł nie jest przypadkiem „requiem” to utwór pożegnalny , pośmiertny dla marzeń , snów o czymś co traci człowiek uzależniony bo nałóg to śmierć . Polecam ten film , każdemu przyda się refleksja nad tematem nałogu w życiu .
04-05-2013 18:59:15
Ślicznie to opisałaś moja małpko. smiling smiley Nic więcej dodać nie można, nio może kciuka w górę tylko. thumbs up
05-05-2013 18:49:38
Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki i Indiana Jones i Świątynia Zagłady, to dwie części z serii filmów przygodowych o tytule Indiana Jones.
Filmy przygodowy powstały w latach 1981 i 1984 nie starzejąc się przy tym zbytnio. Kłują w oczy pewne niedociągnięcia, ale podczas oglądania szybko o nich zapomniałem. Reżyserem jest znakomity Steven Spielberg a odtwórcą głównej roli Harrison Ford. Tytułowy Indinana Jones jest profesorem na Uniwersytecie i wykłada archeologię. Jego życie to pasma sukcesów zawodowych. Jones dostaje zlecenia o wielkiej wadze i ku jego uczesze wyrusza na kolejną podróż. Pierwszą część cechuje dużo akcji, a drugą pokłady humoru.

thumbs up thumbs up
16-05-2013 20:52:46
Ostatnio obejrzeliśmy lekką komedie romantyczną Nancy Meyers TO SKOMPLIKOWANE z 2010 roku. Świetna obsada bo można zobaczyć grę aktorską Meryl Streep , Aleca Baldwina czy Steve Martina . Polecam wesołą historie ludzi po 50- ce , po przejściach uwikłanych we własnych uczuciach . Komedie fajnie się ogląda bo jej bohaterzy i ich perypetie to obraz ludzi dojrzałych , w których zobaczyć można wesołość, czasami głupote i zachowanie nastolatków . Oglądając ten film ubawiłam się i zrelaksowałam i o to mi chodziło sięgając po komedie .thumbs up
18-05-2013 22:05:55
Forrest Gump, to coś więcej niż film, to wzruszająca i zabawna do łez opowieść o najmądrzejszym głupku. Dowód na to, że każdy ma szansę na szczęście, niezależnie od tego kim jest, czym się zajmuje, jaką ma przeszłość, co potrafi. Dowód, że miłość to siła i słabość. Siła, która pozwala na dokonanie heroicznych czynów i słabość, która zabija.

Jako film opowieść jest perfekcyjna, nic zarzucić nie mogę. (no może prócz sceny w której Forrest biegnie po ulicy prawą stroną hihi).

Historię Forresta oglądałem 3 razy. Dwukrotnie sam i raz z moją Zołzą. Początkowo oceniłem film na 6/10, teraz tą ocenę zmieniłem na 10/10, dziękuje że mi otworzyłaś oczy. smiling smiley

thumbs up





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-18 22:07 przez wyjatkowydupek.
08-08-2013 20:38:30
Witam po dłuższej przerwiesmiling bouncing smiley
Dziś "Wyjątkowy" podesłał mi fragment filmu i nie dziwie się, że ten fragment ujmuje bo i mnie ujeła ta rozmowa ojca z synem . Postanowiłam obejrzeć ten film i zapewne nie omieszkam go opisać . Słowa: " Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, więc mówią, że ty też nie możesz...." dają refleksje i to głęboką zachęcam rodziców, dziadków bliskich do głębokich przemyśleń bo czyż nie w naszych rękach leży ukierunkowanie młodego pokolenia ....http://www.youtube.com/watch?v=gMD9V8lHco8



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-08 20:46 przez ZolzaDupka.
19-08-2013 16:24:47
Obejrzeliśmy film "W pogoni za szczęściem" z 2006 roku, którego fragment przytoczyłam wyżej . Film na faktach

Gabriela Muccini w gwiazdorskiej roli Willego Smitha . Dramat składający hołd ludzkiej zaradności . Opowiadający o odpowiedzialności za los swój i zależnych bliskich. Pokazujący jak nie raz chwila szczęścia jest krótka, ale warto o każdą taką chwile w naszym życiu walczyć, choć droga do osiągnięcia celu wcale nie jest łatwa. Słowa: "Nigdy nie daj sobie wmówić, że nie możesz czegoś zrobić. Nawet gdybyś usłyszał to ode mnie" ukazują jak ważny wpływ mają słowa rodzica do dziecka i niosą wiele przemyśleń i zwracają nam uwagę jak wiele zawierają słowa, które wypowiadamy jak potrafią być ważne, istotne dla młodego umysłu .Polecam ten film nie tylko rodzicom ale i dziadkomthumbs up.
19-08-2013 16:38:04
Will Smith jak zwykle udowodnił, że potrafi zagrać nie tylko rolę komediową ale i człowieka którego życie nie rozpieszcza. Prócz tego co napisała ta Zołza nade mną warto wspomnieć, że film skłania do rozmyślań o szczęściu, czym ono jest dla każdego człowieka. Po obejrzeniu może się okazać, że wcale nie jesteśmy tak bardzo nieszczęśliwi jak to się nam wydaje.

thumbs up
23-08-2013 20:19:03
Slumdog. Milioner z ulicy. Akcja dzieję się w egzotycznych Indiach. Głównym bohaterem jest Jamal, który walczy o swoją kobietę Latikę. Fabuła jest sprezentowana w ciekawy sposób, główny bohater siedzi na przesłuchaniu, ponieważ jest podejrzewany o oszustwo w teleturnieju Milionerzy. Nikt mu nie wierzy, że doszedł do finałowego pytania bez kantu. Jamal opowiada o tym jak pozanł odpowiedzi na pytania, opowiadając przy okazji przejmującą historię swojego życia. Turniej jest tylko symbolem nadzie,i którą bohater chciał dać swojej pierwszej i jedynej miłości Latice, której nigdy nie przestał kochać, a los ich rozdzielił.

W moim odczuciu bardzo dobry film pod każdym względem.

thumbs up
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012