Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Żylaki nóg. Przyczyny, objawy, leczenie

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
08-02-2012 17:42:18

Żylaki ma niemal co druga kobieta i prawie 40 proc. mężczyzn w Polsce. Nie jest to przypadłość typowo kobieca, choć hormony – konkretnie estrogen – mogą wpływać na jej przebieg. Problem z żylakami nasila się u kobiet m.in. w czasie ciąży i menopauzy, a więc podczas "burz hormonalnych".


czytaj więcej
13-02-2012 16:22:36
Moja mama miała operację na żylaki pięć lat temu. Z obu nóg jej usuwali. Po operacji zostały małe, prawie niewidoczne blizny. Niestety na jednej nodze znow się pokazały i konieczna będzie prawdopodobnie następna operacja. Mama zamiast zdrowiem martwi się, że znowu będzie musiała iść na zwolnienie lekarskie (ostatnio pół roku trwała rekonwalescencja). Pracoholiczka!
06-10-2012 21:10:27
Mając odpowiednią gotówke żylaki przstają być takim problemem ...
06-04-2015 13:11:37
To znaczy---? żylaki lecz prywatnie?gdzie? jaki koszt?
19-08-2015 13:53:28
Quote
emeryteczka
To znaczy---? żylaki lecz prywatnie?gdzie? jaki koszt?
Niektórzy stosują technikę "podnoszenia nóg" - po około 30 minut dziennie łagodzi i niweluje żylaki. Ewentualnie możesz sprbować jakiejś farmakologii. Osobiście polecam jednak udać się do specjalisty, najlepiej jakiegoś chirurga naczyniowego. Po badaniach (prawdopodobnie USG Dopplera) będziesz dokładnie wiedziała co ci dolega i jak to leczyć. Wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie - po co zastanawiać się i zamartwiać bez sensu. Jasne, takie rozwiązanie wiąże się z pewnymi kosztami, ale daje też pewną gwarancję, zakończenia sprawy raz a dobrze.

Sama leczyłam się w stolicy, bo tutaj mieszkam i pracuję. Udałam się do placówki Medicover. Wysoki standard oferowanych usług, wykwalifikowana kadra specjalistów. Również chirurgów naczyniowych. Wszystko znajdziesz u nich na stronie. Moją osobą zajął się dr Maciej Kielar. Jeżeli również mieszkach w Warszawie to zdecydowanie polecam. U mnie skończyło się na skleroterapii, ale ponoć zawsze może być gorzej. Jeżeli miałabyś jeszcze jakieś pytania - pisz na pw, albo poniżej winking smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012