Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Czy to trzustka?

Wysłane przez gregory 
03-05-2017 10:07:49
Od jakiś 2 miesięcy odczuwam kolkowy ból po prawej stronie, gdzieś w okolicy wątroby i teraz kilku dni mam ból pod lewym sutkiem, tak 3 cm w dół. Ból ten tez kolkowy, ale kiedy dotykam ból jest mocniejszy. Nie jest to ból który promieniuje do środka jamy brzusznej, ale taki jakby na żebrach. Wcześniej zacząłem robić szczegółowe badania morfologia krwi, profil wątrobowy i profil trzustkowy, gastroskopię i tk jamy brzusznej. Wszystko jest w normie. Lipaza na poziomie 34 gdzie norma jest do 150 i amylaza na poziomie również 34 gdzie normy to 25-125. Na tk nic nie wyszło. Gastro wykluczyła Helicobacter i ogólnie wszystkie inne schorzenia. Dwunastnica tez była sprawdzana również jest czysto. Moje pytanie brzmi czy możliwe jest żeby trzustka bolała 2-3 cm pod sutkiem i czy niskie wartości enzymów trzustkowych mogą świadczyć o złej pracy trzustki?? Dodam jeszcze, ze zaniepokoiły mnie słabe stolce i dlatego poczyniłem taka diagnostykę.
04-05-2017 09:04:50
Byc może Objawy są podobne Jednak z drugiej strony mogą byc to objawy:
jakiegoś zapalenia
niestrawności
czy też nerwicy

nie jest to jednak na pewno ostre zapalenie trzustki:
[zdrowatrzustka.net.pl]

To daje o wiele barziej wyraźne objawy.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012