www.superstarsi.pl

Zakażenia układu moczowego. Objawy

Mocz w kroplach

Objawy zakażenia układu moczowego są nie do przegapienia. Gdy je zauważysz, koniecznie skonsultuj z lekarzem. Zaniedbanie może doprowadzić bowiem do zajęcia nerek! 

Np. gdy mocz wypływa kroplami i jest go w pęcherzu niewiele mimo silnego parcia, czas iść do lekarza!  Np. gdy mocz wypływa kroplami i jest go w pęcherzu niewiele mimo silnego parcia, czas iść do lekarza!

Co chwilę masz ochotę, oddawać mocz. Popuszczasz, zanim dotrzesz do łazienki. Masz wrażenie silnego parcia na pęcherz, ale okazuje się, że mocz wypływa kroplami, jest go w pęcherzu niewiele. Może być mętny i mieć nieprzyjemny zapach. Oddawaniu moczu towarzyszy ból, pieczenie, swędzenie i skurcze w podbrzuszu. Oddajesz mocz w nocy, mimo, że dotychczas to ci się nie zdarzało. Jeśli zakażeniu uległ także pęcherz moczowy, możesz zauważyć, że mocz jest lekko zaróżowiony lub, że jest zmieszany z krwią. O zajęciu nerek świadczy zwykle wysoka gorączka z dreszczami oraz bóle w dole pleców.

Uwaga!

Zdarza się, że przy zakażeniach dotyczących tylko cewki moczowej nie występują żadne inne objawy, poza częstym oddawaniem moczu, nawet bez bardzo nasilonego parcia na mocz. Nie lekceważ takiej sytuacji. Pójdź do lekarza, aby wykluczyć zakażenie.