Układ moczowo-płciowy
-
Domowe sposoby na zaburzenia potencji
04-01-2015
Nie wiadomo co powoduje pozytywne działanie sprawdzonych afrodyzjaków – substancje w nich zawarte, czy też ogólny dobry nastrój towarzyszący ich przyjmowaniu. Na pewno zwiększają pewność siebie i wiarę w możliwość odbycia udanego stosunku, a to już, co najmniej, połowa sukcesu.
-
Problemy z oddawniem moczu. Nie warto zwlekać z wizytą u urologa
04-01-2015
Zwiększona częstość oddawania moczu, oddawanie moczu w nocy, uczucie nagłego, trudnego do opanowania parcia na mocz, ból podczas oddawania moczu, zwężenie strumienia moczu, przerywany strumień moczu, trudności z rozpoczęciem oddawania moczu, uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza i zalegania moczu w pęcherzu, konieczność parcia podczas oddawania moczu powinny skłonić mężczyznę – zwłaszcza po 50. roku życia – do wizyty u urologa.
-
Coraz więcej mężczyzn choruje na raka prostaty
10-12-2014
Czy rak gruczołu krokowego to nadal temat tabu w Polsce, czy pacjenci są leczeni zgodnie z najnowszymi światowymi standardami? Jakie mają szanse na wydłużenie oraz poprawienie jakości życia? Z jakimi problemami muszą się zmagać na co dzień?
-
Zakażenia układu moczowego. Jak im zapobiegać, jak je leczyć
20-11-2014
Zakażenia układu moczowego należą do częstych chorób w każdej populacji i u osób w każdym wieku, choć częściej występują u kobiet pomiędzy 20 a 50 rokiem życia. Zapalenie dróg moczowych zawsze wymaga leczenia. Zaniedbany stan zapalny pęcherza może się bowiem przerodzić nawet w zakażenie nerek.
-
Jak podtrzymać efekty terapii łagodnego przerostu gruczołu krokowego?
08-02-2013
Wybór leczenia podtrzymującego efekty terapii jest zawsze sprawą indywidualną i wymaga wspólnej decyzji lekarza i pacjenta.
-
Łagodny przerost gruczołu krokowego. Kiedy niezbędna jest wizyta u lekarza?
08-02-2013
Zazwyczaj panowie zgłaszają się do lekarza bardzo późno: gdy dochodzi do całkowitego zatrzymania moczu. A przecież warto pomóc sobie wcześniej. Lekarzem, który zajmuje się chorobami gruczołu krokowego jest urolog.
-
Łagodny przerost gruczołu krokowego. Profilaktyka
08-02-2013
W profilaktyce łagodnego przerostu gruczołu krokowego lekarze zalecają coroczne wykonywanie badania prostaty przez odbytnicę u każdego mężczyzny po 50 roku życia.
-
Typowe objawy łagodnego przerostu gruczołu krokowego
07-02-2013
Wymienione objawy mogą wskazywać na łagodny przerost prostaty. Jeśli mężczyzna zauważy niektóre z nich u siebie, powinien odwiedzić urologa.
-
Lista powikłań nieleczonego łagodnego przerostu gruczołu krokowego
07-02-2013
Przerost prostaty rozwija się zwykle dość wolno, ale gdy gruczoł krokowy osiągnie duże rozmiary - pojawienie się powikłań jest sprawą nieuniknioną. Warto więc zadbać o to, by leczenie rozpocząć jak najwcześniej - jeszcze zanim pojawią się powikłania.
-
Łagodny przerost gruczołu krokowego. Na ogół po 60-tce
07-02-2013
Łagodny przerost gruczołu krokowego (w skrócie BPH od ang. benign prostate hypertrophy) to niezłośliwy nowotwór, występujący najczęściej u mężczyzn po szóstej dekadzie życia. Pacjent z reguły zgłasza się do lekarza, gdy zauważa narastające kłopoty związane z oddawaniem moczu.