Układ moczowo-płciowy
-
Efekty terapii zaburzeń potencji u mężczyzn
08-01-2013
Medycyna XXI wieku daje mężczyźnie możliwość przynajmniej częściowego decydowania o czasie zakończenia satysfakcjonującego życia seksualnego.
-
Zabiegowe leczenie zaburzeń potencji u mężczyzn
08-01-2013
Lekarze rzadko decydują się na zabiegowe leczenie zaburzeń potencji u mężczyzn w okresie andropauzy. Te metody terapii wskazane są raczej dla tych panów, których kłopoty z potencją są następstwem poważnych chorób. Warto je jednak krótko omówić, bowiem ich istnienie wskazuje na wagę, jaką medycyna XXI wieku przykłada do sfery seksualności każdego mężczyzny.
-
Terapie zaburzeń potencji
07-01-2013
Coraz dłużej żyjemy i coraz więcej lat przypada na okres niższej naszej sprawności seksualnej - zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dlatego m.in. zaburzenia potencji po prostu się leczy.
-
Jak przeciwdziałać zaburzeniom erekcji?
03-01-2013
Alkohol, a zwłaszcza jego przewlekłe nadużywanie nasila zaburzenia erekcji i osłabia popęd płciowy. Palenie papierosów, przyczyniając się do rozwoju miażdżycy, może utrudniać osiągnięcie erekcji i utrzymanie wzwodu członka. Ponadto sama nikotyna zakłóca napływ krwi do członka. Również substancje pobudzające np. kawa, mocna herbata - zwężają naczynia krwionośne (w tym także w członku) i erekcja jest słabsza.
-
Wpływ zaburzeń erekcji na życie codzienne
03-01-2013
Zaburzenia erekcji, to mniej udanego seksu. I oczywisty szok, związany z odkryciem, że sprawność i zdrowie uległy osłabieniu. To jeden z poważniejszych problemów emocjonalnych, z jakimi w swym życiu stykają się panowie.
-
Objawy zaburzeń erekcji w okresie andropauzy
03-01-2013
Objawy zaburzeń erekcji bywają bardzo dyskretne. Na początku np. mężczyzna potrzebuje znacznie dłuższej stymulacji i więcej czasu, by doszło do wzwodu członka. Zdarza się, że w następstwie pobudzenia seksualnego uzyskuje wzwód, lecz stopień twardości członka jest znacznie mniejszy niż dawniej. Lekarze określają ten stan słabszą erekcją lub niepełnym wzwodem.
-
Zaburzenia erekcji mogą towarzyszyć różnym chorobom
03-01-2013
U mężczyzn w okresie andropauzy zaburzenia erekcji są fizjologiczną odpowiedzią na postępujące zmiany w organizmie i coraz niższe stężenia męskich hormonów płciowych. Maleje wtedy nie tylko zdolność do prawidłowego wzwodu członka, ale także ochota na seks, a orgazm osiągany podczas stosunku trwa krócej i jest mniej intensywny. Kłopoty te dotyczą około 50 procent mężczyzn po 50. roku życia. W Polsce, według szacunkowych danych Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, na zaburzenia erekcji z różnych powodów cierpi około 1,5 miliona mężczyzn w wieku od 30 do 70 lat.
-
Terapia zakażenia układu moczowego
05-12-2012
Najważniejszym sposobem terapii, przywracającym jałowość moczu jest antybiotykoterapia. Najlepiej, aby lekarz był w stanie zalecić lek, na który wrażliwa jest bakteria chorobotwórcza. Ponieważ oczekiwanie na wynik posiewu moczu trwa zazwyczaj kilka dni, większość lekarzy decyduje się na włączenie leczenia „w ciemno”, aby jak najszybciej zlikwidować przykre dolegliwości.
-
Zakażenie układu moczowego. Pierwsza wizyta u lekarza. Badania
05-12-2012
Jeśli nasilenie objawów sygnalizujących zakażenie układu moczowego jest niewielkie, można zaczekać jeden dzień z wizytą u lekarza. Jeśli jednak się utrzymują (niezależnie od nasilenia) nie należy ich lekceważyć i trzeba iść do lekarza.
-
Zakażenia układu moczowego. Leki dostępne bez recepty
04-12-2012
Jeśli wystąpi już zakażenie, koniecznie trzeba wypijać jak najwięcej obojętnych płynów (herbaty, mięty, rumianku, wody), aby w sposób mechaniczny oczyszczać drogi moczowe z drobnoustrojów, które się tam namnożyły. Można też stosować leki przeciwbólowe i rozkurczowe.