Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

„Peter Grimes” Benjamina Brittena z English National Opera

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
05-08-2014 15:10:21

Multikino i British Council w ramach cyklu wydarzeń brytyjskich w Multikinie zapraszają na operę "Peter Grimes". Operę Benjamina Brittena zrealizowaną przez English National Opera będzie można zobaczyć 19 sierpnia tylko w 13 kinach sieci Multikino.


czytaj więcej
06-08-2014 01:39:23
Powód jest banalny (i nieco wstydliwy): nigdy nie widziałem ani nie słyszałem żadnej opery Brittena.
Na żywo nie, bo w Warszawie go się po prostu (prawie) nie gra. ("Prawie", bo w zeszłym roku, z okazji 100 rocznicy urodzin kompozytora, młodzi artyści zaprezentowali na Pradze "Gwałt na Lukrecji", ale nie załapałem się na żadne z nielicznych przedstawień).
Nie widziałem ani nie słyszałem też żadnego nagrania audio ani wideo, bo w zasadzie nie mam warunków na odsłuchanie w domu długiej opery, tym bardziej na jej obejrzenie. Zresztą nie wiem czemu, ale opera w telewizorze niespecjalnie mnie pociąga.
Pozostaje więc kino i jest wreszcie okazja, by posłuchać Brittena. To już w końcu klasyk, a jednak podejrzewam, że obecność jego utworu na dużym ekranie to raczej wyjątek od reguły prezentowania w kinie Verdiego na przemian z Puccinim. Ta okazja jest więc być może niepowtarzalna.
- Warszawa Złote Tarasy
06-08-2014 08:18:56
Proszę o Multikino Złote Tarasy, nigdy nie widziałam takiego przedsięwzięcia ani na dużym ekranie, ani na żywo.
06-08-2014 08:44:19
Stuart Skelton jest wybitnym tenorem, na pewno będzie niesamowity również w tej operze.
Nie miałam wcześniej okazji zapoznać się z twórczością Brittena, a pokaz "Petera Grimesa" byłby wspaniałą możliwością dla mnie.

Poproszę o bilety do multikina Ursynów.
kmb
06-08-2014 20:40:24
Bardzo chcę pójść na ten seans, bo Benjamin Britten to jeden z najbliższych mi kompozytorów XX-wiecznych. Dla mnie w jego twórczości najpiękniejsza i najoryginalniejsza jest właśnie twórczość wokalna - głównie pieśni i opery. A "Peter Grimes" to najbardziej znana z jego oper, spopularyzowana przez słynne "Interludia morskie", wykonywane często jako samodzielny utwór symfoniczny . W Polsce opery Brittena są niemal nie wystawiane (poza,już tu wspomnianym, "Gwałtem na Lukrecji, wystawionym niedawno m.in. w Operze Bałtyckiej w Gdańsku), więc tym bardziej cieszę się z możliwości zobaczenia inscenicacji zrealizowanej niedawno. Znam "Petera Grimesa" z nagrań płytowych i z jednego tylko nagrania wydanego na dvd - ale to nagranie sprzed lat (słynna, świetna produkcja Covent Garden z Jonem Vickersem z 1975 roku). Czekam bardzo na tę nową inscenizację i na interpretację tej fascynującej muzyki przez młodego, ale już wybitnego dyrygenta i znawcę twórczości Brittena - Edwadra Gardnera.

proszę o zaproszenie do Multikina Arkady Wrocławskie
18-08-2014 00:51:58
Wbrew pozorom, spędzenie trzech godzin w klimatyzowanej sali zamiast duszenie się w sosie własnym wydaje się propozycją nie do odrzucenia grinning smiley Ale tak na poważnie, powodów mam kilka po pierwsze w Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej (tak właśnie, wtedy odbywa się opera) chciałbym zaprosić koleżankę, miłośniczkę wielkiej kultury wszelakiej od oper po balety, od teatru po operetki, na co dzień łączącej funkcję masażystki ze sklepem zoologicznym, sprzedającą Warszawiakom, najładniejsze chomiki, najpulchniejsze świnki morskie, najbardziej połyskliwe rybki, i węże miłośnikom ekstremalnych przeżyć, a po pracy masującą relaksacyjnie, wszystkich tych, którzy narzekają na bóle, którzy po ciężkiej pracy potrzebują chwili odprężenia, nie zważając na własne zmęczenie i nie wypoczęcie, chciałbym w ten specyficzny dzień gdy każdy dzieli się z drugą osobą tym co ma, zaprosić ją na to wyjątkowe wydarzenie, by zmienić trzy zwykły szare jej godziny na kilka godzin przepełnionych piękną muzyką, niecodziennym śpiewaniem i scenografią zapierającą dech w piersiach. Drugi powód jest całkiem przyziemny i prosty chęć zdobywania wiedzy o kolejnych operach, których wstyd nie znać, od czasów zamierzchłych aż po współczesne, opery które łączy jedno wzruszające zakończenie, niezwykłe libretto, i arie, lejące miód na spragnione serce. Chciałbym i tą zobaczyć, posłuchać, kawałka a może i całości, jeśli pozwolicie, zakochać się bezgranicznie, całkowicie wpadając w tą niezwykłą muzykę, poruszającą każdy skrawek ciała, uszy, oczy, mózg, oczarowując, wargi, płuca, ręce składające się do oklasków, choć wiadomo, że i tak nas nie usłyszą, ale jednak nie sposób odejść od niej bez żadnych uczuć. Trzecim powodem jest wielki apetyt po ostatniej sztuce transmitowanej z Wielkiej Brytanii w ramach tego cyklu, "A Small Family Business" groteskowa, prześmiewcza, ironiczna, zupełnie nie podobna do kraju Królowej, a która jednak wyszła spod pióra jej rodaków. Czyż nie jest to zapowiedź doskonałej rozrywki, zabawy, i chwil spędzonych w ciekawym i miłym towarzystwie. Ja proszę o Multikino Warszawa Ursynów smiling smiley
18-08-2014 09:06:58
W Łodzi jestem jedynym mężczyzną na sali podczas spektakli z Teatrów Brytyjskich.
Przez 4 godziny - jeden facet i kilkadziesiąt kobiet.
Jak tu nie być chętnym? smiling smiley


/Silver Screen, Łódź/
18-08-2014 09:38:28
Dla mnie opera to nie wycie do księżyca. To cudowna muzyka, która nie che wyjść z głowy. To tak silny przekaz emocji, że w czasie słuchania mam dreszcze. To klasyka, do której dziś odnoszą się nowe trendy. To inspiracja również dla dzisiejszych czasów.
Kocham operę. Chciałabym, by więcej było takich osób, których opera urzeknie.
Czy miłość nie wystarczy? smiling smiley

(Łódź)
18-08-2014 14:54:21
Drodzy smiling smiley
Cieszymy się, że opera wzbudza w Was tyle emocji. Z przyjemnością czytamy takie posty. Każda motywacja do pójścia na operę jest dobra, nawet ta Pawla Stankiewicza thumbs up

Tym samym przyznajemy nasze zaproszenia - podwójne wejściówki na retransmisję:

letar - Warszawa Złote Tarasy
eeva - Warszawa Ursynów
kmb - Wrocław Arkady
MonRo - Łódź SilverScreen

i uwaga !!!

z okazji wakacji zaproszenia dostaną także monika_janiak (Warszawa Złote Tarasy), janmega (Warszawa Ursynów) oraz PawelStankiewicz (Łódź Silverscreen).

Zaproszenia będą czekać na Państwa w wybranym kinie przed pokazem. Szczegóły na PW.

Pozdrawiamy i życzymy udanej zabawy!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-18 15:02 przez Superstarsi.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012