Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

„Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju”

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
27-04-2015 14:58:49

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu "Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju". Sztukę w ramach cyklu "Scena brytyjska na dużym ekranie" będzie można zobaczyć 30 kwietnia w Multikinie w 17 kinach sieci Multikino.


czytaj więcej
27-04-2015 15:25:48
Pierwszym moim skojarzeniem jest hinduska kuchnia. Kolorowe jedzenie, pełne przypraw i aromatów. Mięsa w sosie tikka masala albo z pieca tandoor, pieczywo - naan, najpyszniejszy napój - mango lassi czy korzenne herbaty. I wszechobecny kardamon. Tak, kuchnia to zdecydowanie to, co w Indiach lubię najbardziej.

Indie dla mnie to także intensywne barwy, przepych i bogactwo przeplatające się z porażającą biedą, slumsami i umieraniem ludzi na ulicach. To na pewno kraj piękny, choć pełen skrajności.

[Multikino Warszawa Złote Tarasy]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-27 15:26 przez Kasjopea.
27-04-2015 15:33:35
Indie kojarzą mi się przede wszystkim z Bollywood!

Warszawa Złote Tarasy (w najgorszym razie Ursynów)
28-04-2015 11:34:07
Indie mi się przede wszystkim kojarzą z bródem i ubóstwem no i te kilkugodzinne filmy Bollywood.

Warszawa Złote Tarasy
28-04-2015 14:47:02
Indie kojarzą mi się przede wszystkim z gwarem ludzi na ulicach, gorącym słońcem, oraz bogactwem smaków, zapachów i kolorów. Multikino Poznań Stary Browar
zio
28-04-2015 15:12:10
Indie wywołują we mnie skrajne skojarzenia. Zamykam oczy i widzę intensywne kolory - pomarańczowy i cyklamenowy, czuję zapach carry. Jednocześnie widzę i czuję obecną wszechobecną nędzę.


Multikino Gdańsk
29-04-2015 01:34:04
Indie po pierwsze kojarzą mi się z wielowiekową tradycję, posiłki i potrawy w rodzinnym gronie, wiekowe rytuały, życie pod wpływem społeczności, i integracja. Gdybyśmy wybrali się na kilkudniową wycieczkę zawsze odnaleźlibyśmy mądre uczynne staruszki uśmiechające się mimo braku zębów, troskliwe pracujące i gotujące w zaciszach domostw matki, czy styranych pracą ojców. Indie kojarzą mi się także z niezwykłymi tradycyjnymi i prostymi ale jednocześnie wyjątkowo kolorowymi strojami Sari, różowe, żółte, zielone czy czerwone, nakrapiane, prążkowane, barwione, jednobarwne czy wielobarwne. Każdy strój jest wyjątkowy, nie ma dwóch takich samych, także mężczyźni choć oczywiście noszący mniej kolorowe ubrania, wyróżniają się strojami, żółte, czy niebieskie koszule w pracy przyciągają uwagę turystów. Innym dla mnie charakterystycznym czynnikiem tej kultury są zatłoczone miasta, pełne najróżniejszych środków transportu, od nowoczesnych pociągów, przez rowery, riksze, taksówkach, a kończąc na miejskich autobusach, zapchanych po ostatniego mieszczącego się pasażera, z targami, w samych centrach miast, na którym odbywają się najróżniejsze wymiany owoców, bydła, mięsa czy ryb. W których radio wciąż jest równo popularne co programy telewizyjne, a dzieci po szkole grają w piłkę nożną w nadających się do tego zaułkach i przydomowych podwórkach. No na samo zakończenie, chyba najbardziej charakterystyczny czynnik wyróżniającym Indie jest muzyka, nie do pomylenia z żadną inną, pełna żywiołowych, rytmicznych brzmień, ostrych wyrazistych damskich i delikatnych męskich wokali, w której przez całe piosenki przebijają się najróżniejsze emocje, radości, tęsknoty, poszukiwania swojego miejsca, zagubienia, czy najważniejszej miłości. W której piosenkarce czy wokaliście towarzyszą chyba wszystkie istniejące instrumenty, w których prym oprócz tradycyjnych współcześnie wykorzystywanych wiodą grzechotki, tamburyny, bransolety czy nawet tak niestandardowe i zapomniane jak ludzkie oklaski.

Wybieram Multikino Warszawa Ursynów
29-04-2015 19:47:45
„Indie kojarzą mi się przede wszystkim z…


K_uchnią indyjską, jej egzotyką
U_rzekającymi daniami, pięknem, erotyką
C_udowne indyjskie aromaty, wspaniały smak
H_armonia potraw. Wołam: „Tak! Tak!”
N_iesamowite składniki, różnorodne przyprawy
I_nspirujące, indyjskie potrawy
A_ch, specjalny sposób dań przygotowywania

I ich na stół podawania
N_iezwykła kuchnia indyjska to nieograniczone możliwości
D_oskonale na mnie działa, sprawia, że uśmiech na mej twarzy gości
Y_es, lekkość, kulinarne czary
J_edyne w swoim rodzaju używanie wyobraźni bez miary
S_maczne potrawy zadowalające najwybredniejsze podniebienie
K_uchnia jak marzenie
A

Złote Tarasy
29-04-2015 21:32:34
Indie kojarzą mi się ze słoniami - zwierzętami, które nieustannie mnie fascynują.

/Silver Screen Łódź/
29-04-2015 23:35:22
Indie, to Taj Mahal, tłok, zaduch i smak curry. To także rzeka Ganges i kobiety z bindi na czole.

Multikino Katowice
30-04-2015 08:28:35
Indie kojarzą mi się przede wszystkim z rozwarstwieniem społecznym - bardzo bogaci obok bardzo biednych.Kojarzą mi sie też ze wspaniałym jedzeniem, kolorem i słoniami :-)

Poprosze o bilety do Multikina Ursynów.
30-04-2015 10:56:15
Dziękujemy za zgłoszenia. Czas na werdykt.
Podwójne zaproszenia na dzisiejszą retransmisję spektaklu "Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju" otrzymują:

Kasjopea - Multikino Warszawa Złote Tarasy
Kajus - Multikino Poznań Stary Browar
zio - Multikino Gdańsk
janmega - Multikino Warszawa Ursynów
PawelStankiewicz - Silver Screen Łódź
teresa_szafranska - Multikino Katowice

Gratulujemy i życzymy miłych wrażeń!

Bilety oczywiście czekają na odbiór w kasie wybranego kina przed pokazem smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-30 10:56 przez Superstarsi.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012