Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Rak jelita grubego. Profilaktyka

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
05-12-2011 14:13:19

Rak jelita grubego niestety wciąż pozostaje chorobą wstydliwą, o której mówi się publicznie niezwykle rzadko. To źle, zwłaszcza że rak rozwija się w ukryciu, niejednokrotnie nawet w dość zaawansowanym stadium nie daje jednoznacznych niepokojących sygnałów.


czytaj więcej
03-03-2012 00:52:32
RAK JELITA!
WIE TEN CO W RODZINIE MIAŁ CHORĄ NA RAKA BLISKĄ OSOBĘ LUB SAM CHOROWAŁ.
Choroba która nagle i powoli skrada się i przynosi tyle cierpienia.
Trzeba dbać o dietę, pić wodę niegazowaną, soki , jeść warzywa i owoce, ziarniste pieczywo ,żytnie,graham.
Dbać o wypróżnienie i odpowiednie odżywianie, kontrolować czy niema guzków krwawniczych odbytu.
Kontrolować się u lekarza i co 5 lub 10 lat i robić kolonoskopię.
Jest to badanie które w przypadku początkowego stadium , wykrywa zmiany chorobowe i mikroskopowe w jelitach,
a jeśli - polipy występują już, to przy badaniu jest możliwe ich usunięcie bezboleśnie pod narkozą.
Operacja to ostateczność, lepiej zapobiegać niż cierpieć.
super starsza 56+
03-03-2012 09:26:21
Chciałam dodać , że zachorowalność najczęściej występuje po 50 roku życia .
I nie dotyczy tylko kobiet, ale również występuje u mężczyzn. Zmiany wcześnie wykryte , dają szanse na wyleczenie i dalsze funkcjonowanie w społeczeństwie. Operacja to szansa , ale również przy takim poważnym zabiegu istnieje ryzyko zakażeń sepsą, a to niesie zagrożenie życia i zdrowia
pacjenta.
super starsza 56+
14-08-2012 13:04:36
Podczas kolonoskopii, cierpiąc niemiłosiernie dowiedziałam się, że ze względu na przebytą operację brzuszną (cesarskie cięcie) powinnam bezwzględnie poddać się badaniu w narkozie. Wewnętrzne zrosty blokowały endoskop i powodowały taki ból, jakiego nawet podczas naturalnego porodu z vacum nie doświadczyłam. Szkoda tylko, że tak mało lekarzy informuje o tym pacjentów, a za narkozę trzeba dodatkowo płacić...
17-08-2012 18:00:20
Dzięki za info. Rozumiem, że chodzi o wszystkie operacje brzuszne?! Ostrzeżenie dotyczy więc też mężczyzn!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012