dieta

  • Tajemnica wody. Sekret młodości.

    15-06-2012

    Kalifornijski dermatolog dr Howard Murad, autor wielu uznanych publikacji na temat pielęgnacji skóry, w ostatniej swojej książce „Tajemnica wody - sekret młodości”stwierdza, że  poziom nawilżenia skóry jego pacjentów nie zależy od wieku ani od ilości wypijanej wody. A więc od czego?

    więcej »

    Żeby uszczelnić ściany naszych komórek, powinniśmy dostarczać im podstawowe budulce: lecytynę (w jajkach), witaminy z grupy B (w zbożach i kaszach) i duże dawki antyutleniaczy.
  • Naturalne antydepresanty

    13-04-2012

    Jak zapobiegać depresji, czyli zmniejszyć prawdopodobieństwo jej wystąpienia? Zmiana stylu życia i diety to dobry krok w tym kierunku. Badania naukowe potwierdziły, że najskuteczniejsze naturalne antydepresanty to słońce, czekolada i nienasycone kwasy tłuszczowe.

    więcej »

    Dzięki promieniom UVA prawie sześciokrotnie wzrasta poziom enkefalin w skórze, które przyczyniają się do dobrego samopoczucia i zadowolenia z siebie.
  • Co powinni jeść chorzy na cukrzycę?

    21-02-2015

    Czy któreś z produktów spożywczych są szczególnie zalecane w diecie osób chorych na cukrzycę?

    więcej »

    Prof. dr hab. n. med. Edward Franek
  • Czy efekt jojo jest szkodliwy dla organizmu?

    20-02-2012

    Efekt jojo jest szkodliwy dla zdrowia, bo każde wahania w organizmie są szkodliwe. Na efekt jojo są najbardziej narażone osoby stosujące drastyczne diety, bo ich organizm szybko sygnalizuje – przez złe samopoczucie – że nie akceptuje ograniczenia ani liczby kalorii, ani dostarczanych z pożywieniem składników odżywczych. Zaczynają więc jeść więcej – i wpadają w spiralę, której efektem jest masa ciała większa, niż przed podjęciem decyzji o odchudzaniu.

    więcej »

    Prof.zw.dr hab.n. med. Ida Kinalska
  • Dieta w profilaktyce chorób układu krążenia

    24-01-2015

    To, co jemy może pomagać lub szkodzić sercu oraz naczyniom krwionośnym. Dla układu krążenia najbardziej korzystna jest dieta śródziemnomorska: oliwa z oliwek, warzywa, ryby morskie, owoce – w tych produktach można odnaleźć wszystkie niezbędne dla zdrowia minerały i witaminy, a także białko i nienasycone kwasy omega-3.

    więcej »

    Oliwa z oliwek, warzywa, ryby (zwłaszcza morskie), owoce sprzyjają naszemu układowi krążenia.
  • Osteoporoza. Profilaktyka

    09-02-2015

    Możemy wyeliminować z naszego życia wiele czynników, sprzyjających osteoporozie – groźnej chorobie cywilizacyjnej.

    więcej »

    W każdym wieku, przy każdej tuszy i przy wszystkich dolegliwościach, można znaleźć dla siebie właściwą formę ruchu, by zapobiegać wielu chorobom, między innymi osteoporozie.
  • Czy są schorzenia, które uniemożliwiają, albo utrudniają naturalną redukcję masy ciała?

    04-01-2012

    Choroby stawów, choroby serca, przewlekła obturacyjna choroba płuc w bardzo dużym stopniu utrudniają, czasem wręcz uniemożliwiają jakikolwiek wysiłek fizyczny. I w tym sensie również – odchudzanie, bo redukcja masy ciała za pomocą samej diety jest dużo trudniejsza.

    więcej »

    Prof.zw.dr hab.n.med. Ida Kinalska
  • Czy margaryna może obniżać cholesterol?

    04-01-2015

    Czy po produkty – np. margaryny, reklamowane jako obniżające cholesterol, warto sięgać profilaktycznie, czy dopiero jak już się ma podwyższony poziom złego cholesterolu?

     

    więcej »

    Prof. zw. dr hab. n.med. Józef Drzewoski
  • Nadciśnienie tętnicze. Badania i leczenie

    04-02-2015

    O zgrozo! Zaledwie kilkanaście procent osób z nadciśnieniem tętniczym jest pod stałą opieką lekarza. Są oni szczególnie narażeni na udar mózgu, uszkodzenie siatkówki oka, niewydolność serca i zawał. Ponieważ nadciśnienie tętnicze nie zawsze daje objawy, bardzo ważne, by regularnie mierzyć ciśnienie, żeby w odpowiednim momencie zgłosić się do lekarza. 

    więcej »

    Zmiana diety, a przede wszystkim wyeliminowanie soli, to jedna z pierwszych recept przy nadciśnieniu samoistnym.
  • Rak jelita grubego. Czynniki ryzyka, objawy, badanie i leczenie

    04-01-2015

    Nowotwór jelita grubego atakuje zarówno mężczyzn jak i kobiety. Osoby po 50. roku życia znajdują się już w grupie ryzyka i powinny poddawać się badaniom profilaktycznym. Bo, jak w przypadku większości nowotworów, wykryty we wczesnym stadium, jest zwykle uleczalny. Czterech na pięciu zdiagnozowanych pacjentów z rakiem jelita grubego ma więcej niż 60 lat.

    więcej »

    Nowotwór jelita grubego atakuje zarówno mężczyzn jak i kobiety. Czterech na pięciu zdiagnozowanych pacjentów ma więcej niż 60 lat.
1234
webstar 2012