www.superstarsi.pl

Rusza ogólnopolska akcja profilaktyczna przewlekłej niewydolności żylnej

Instytut Zdrowych Nóg

Rusza Instytut Zdrowych Nóg – zakrojony na szeroką skalę program badań profilaktycznych przewlekłej niewydolności żylnej, problemu z którym w Polsce zmaga się co druga kobieta i czterech na dziesięciu mężczyzn.

W 23 miastach Polski lekarze przeprowadzą badania profilaktyczne przewlekłej niewydolności żylnej      W 23 miastach Polski lekarze przeprowadzą badania profilaktyczne przewlekłej niewydolności żylnej

Lekarze specjaliści będą prowadzić – od 25 maja do 17 sierpnia - badania w 23 miastach Polski. Instytut Zdrowych Nóg przyjedzie do Zgorzelca, Wrocławia, Żywca, Oświęcimia, Myszkowa, Olkusza, Nowego Targu, Krosna, Kraśnika, Starachowic, Kutna, Płońska, Warszawy, Pułtuska, Łomży, Ełku, Malborka, Chełmna, Inowrocławia, Darłowa, Stargardu Szczecińskiego, Poznania i Leszna. W tych miastach pojawią się mini przychodnie z dwoma stanowiskami USG Dopplera. W godzinach od 8.00 do 18.00 na pacjentów będą czekać lekarze, którzy przeprowadzą badania, ocenią stan nóg i dadzą zalecenia co do ewentualnego leczenia. Na pytania pacjentów będzie też odpowiadać fizjoterapeuta.

 

– Pojawimy się w największych polskich aglomeracjach – w Warszawie, w Poznaniu i we Wrocławiu. Ale przede wszystkim odwiedzimy mniejsze miejscowości, w których pacjenci mają trudniejszy dostęp do bezpłatnych badań – mówi Marzena Siemińska, dyrektor handlowy PPF Hasco-Lek S.A. Wrocławska firma farmaceutyczna jest partnerem akcji.

 

Na podstawie wyników i ankiet wypełnionych przez pacjentów powstanie raport na temat przewlekłej niewydolności żylnej. -  Będzie to pierwsza tego typu publikacja, interpretująca wyniki badań przeprowadzone na tak dużej grupie osób – mówi Marzena Siemińska.

 

W gronie ekspertów współpracujących z Instytutem Zdrowych znalazły się autorytety z dziedziny angiologii i chirurgii naczyniowej: prof. Marek Maruszyński z Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej z CSK MON  oraz jednocześnie sekretarz generalny Polskiego Towarzystwa Chirurgów, oraz prof. dr hab. n. med.  Krzysztof Ziaja i dr hab. med. Tomasz Urbanek z Katedry I Kliniki Chirurgii Ogólnej i naczyń Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.