Piszą dla nas

 • Kiedy wybrać pieluchomajtki, a kiedy majtki chłonne?

  23-10-2019

  W przypadku nietrzymania moczu bardzo ważna jest odpowiednia ochrona – nie tylko dla zachowania zdrowej skóry, ale również komfortu psychicznego seniora. Pieluchomajtki i majtki chłonne to produkty o odmiennym przeznaczeniu. Ich wybór zależy od potrzeb i stopnia mobilności osoby zmagającej się z NTM. Kiedy najlepiej sprawdzą się pieluchomajtki, a kiedy majtki chłonne? Podpowiadamy!

  więcej »

 • OC taniej - znajdź najlepszą ofertę polisy

  07-01-2019

  Dużo płacisz za obowiązkowe ubezpieczenie OC? Twój agent przekonuje Cię, że takie są ceny i taniej nie będzie? Mamy sposób na ominięcie pośredników, abyś płacił zdecydowanie mniej! Skorzystaj z dostępnego w Internecie narzędzia i nigdy więcej nie przepłacaj za swoją polisę. Wyjaśniamy, czym jest najlepsze OC i podpowiadamy, jak znaleźć je naprawdę szybko.

  więcej »

 • Najpopularniejsze wśród Polaków kuchnie z całego świata

  14-05-2018

  Polacy są otwarci na nowe doznania smakowe, dlatego chętnie zamawiają pyszne jedzenie z lokali serwujących dania z całego świata. Chociaż wydawać by się mogło, że króluje kuchnia włoska, preferencje kulinarne nad Wisłą wcale nie ograniczają się do potraw rodem z Italii. Sprawdź, które kuchnie są popularne wśród Polaków.

  więcej »

 • „Złodziej” Johna Osborne’a z Kenneth Branagh Theatre Company

  09-01-2017

  Multikino i British Council, w ramach cyklu „Kenneth Branagh Theatre Company w Multikinie”, zapraszają 12 stycznia 2017 roku na retransmisję sztuki „Złodziej” („The Entertainer”) z Teatru Garrick w Londynie.

  więcej »

  "Złodziej" Johna Osborne’a z Kenneth Branagh Theatre Company
 • „Hamlet” z Benedictem Cumberbatchem

  16-12-2016

  Multikino i British Council w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie”, zapraszają na retransmisje sztuki „Hamlet”. Spektakl w reżyserii Lyndsey Turnerz Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej będzie można zobaczyć ponownie 22 grudnia 2016 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Hamlet z Benedictem Cumberbatchem
 • "Opera za trzy grosze" z National Theatre Live

  06-12-2016

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Opera za trzy grosze”. Sztukę w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie” będzie można zobaczyć 13 grudnia 2016.

  więcej »

  Opera za trzy grosze
 • „Człowiek dwóch szefów” z National Theatre

  01-12-2016

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Człowiek dwóch szefów”. Sztukę w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie” będzie można zobaczyć 8 grudnia 2016.

  więcej »

  Człowiek dwóch szefów
 • Głębokie błękitne morze z National Theatre Live

  24-11-2016

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Głębokie błękitne morze”. Sztukę w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie” będzie można zobaczyć 28 listopada.

  więcej »

  Głębokie błękitne morze
 • „The Audience” z Helen Mirren w roli Królowej Elżbiety II

  21-11-2016

  British Council i Multikino zapraszają na kolejną retransmisję spektaklu „The Audience”. Sztukę w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie” będzie można zobaczyć ponownie 24 listopada 2016.

  więcej »

  Helen Mirren jako Elżbieta II
 • „Złodziej” Johna Osborne’a z Kenneth Branagh Theatre Company

  10-11-2016

  Multikino i British Council, w ramach cyklu „Kenneth Branagh Theatre Company w Multikinie”, zapraszają 17 listopada 2016 na retransmisję sztuki „Złodziej” („The Entertainer”) z Teatru Garrick w Londynie.

  więcej »

  „Złodziej” Johna Osborne’a z Kenneth Branagh Theatre Company
 • „Ryszard II” Williama Szekspira z londyńskiego The Globe

  08-11-2016

  Multikino i British Council zapraszają na jedyną retransmisję sztuki Williama Szekspira „Ryszard II”. Spektakl w reżyserii Simona Godwina z cyklu „Globe On Screen w Multikinie” będzie można zobaczyć 14 listopada 2016 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Ryszard II, The Globe
 • „Koriolan” z National Theatre z Tomem Hiddlestonem

  05-11-2016

  Multikino i British Council, w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie”, zapraszają 10 listopada o 19.00 na retransmisję sztuki „Koriolan” („Coriolanus”), Williama Szekspira w reżyserii Josie Rourke z Tomem Hiddlestonem w roli głównej.

  więcej »

  Koriolan, ponownie w Multikinie
 • „Cymbeline” z Royal Shakespeare Company

  02-11-2016

  Multikino i British Council, w ramach cyklu Royal Shakespeare Company w Multikinie, zapraszają na retransmisje sztuki „Cymbelin”. Spektakl w reżyserii Melly Still z Gillian Bevan w roli tytułowej będzie można zobaczyć 3 listopada 2016 roku w wybranych kinach sieci.

  więcej »

  „Cymbeline” z Royal Shakespeare Company
 • „Frankenstein” z Benedictem Cumberbatchem oraz Jonnym Lee Millerem

  21-10-2016

  Z okazji Halloween, specjalnie na życzenie publiczności, Multikino i British Council w ramach cyklu „National Theatre Live” zapraszają na specjalne pokazy scenicznej adaptacji „Frankensteina” w reżyserii Danny’ego Boyle’a. Multikino pokaże po raz pierwszy dwie wersje spektaklu.

  więcej »

  Frankenstein w Multukinie
 • „Opera za trzy grosze” z National Theatre

  13-10-2016

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Opera za trzy grosze”. Sztukę w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie” będzie można zobaczyć 20 października 2016.

  więcej »

  Opera za trzy grosze
 • Jarmark Kreatywności w Ogrodzie Saskim

  08-10-2016

  W niedzielę 2 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zorganizowało Jarmark Kreatywności w warszawskim Ogrodzie Saskim. 

  więcej »

  Jarmark Kreatywności w Ogrodzie Saskim
 • „Kupiec wenecki” Williama Szekspira z londyńskiego The Globe

  06-10-2016

  Multikino i British Council zapraszają na jedyną retransmisję sztuki Williama Szekspira „Kupiec wenecki”. Spektakl w reżyserii Jonathana Munbiego z cyklu „Globe On Screen w Multikinie” będzie można zobaczyć 13 października 2016 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Kupiec wenecki, Globe on The Screen
 • „Głębokie błękitne morze” z National Theatre

  30-09-2016

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Głębokie błękitne morze”. Sztukę w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie” będzie można zobaczyć 6 października.

  więcej »

  „Głębokie błękitne morze” z National Theatre w Multikinie
 • Jarmark kreatywności 2016

  29-09-2016

  W niedzielę, 2 października, w godzinach 11.00 – 16.00  w Ogrodzie Saskim w Warszawie Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” organizuje tradycyjne święto seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

  !--[if gte mso 9] 1024x768 ![endif]--

  !--[if gte mso 9] Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE ![endif]--!--[if gte mso 9] ...

  więcej »

  2 października świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Osób Starszych!
 • „Hamlet” z Royal Shakespeare Company

  29-09-2016

  Multikino i British Council, w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”, zapraszają na retransmisje sztuki „Hamlet” z Royal Shakespeare Company. Spektakl w reżyserii Simona Godwin z Paapą Essiedu w roli tytułowej będzie można zobaczyć 4 października 2016 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Hamlet z Royal Shakespeare Company
 • Romeo i Julia z Teatru Garricka w Londynie

  26-09-2016

  Multikino i British Council, w ramach cyklu „Kenneth Branagh Theatre Company w Multikinie”, zapraszają 29 września o godzinie 19:00 na retransmisję sztuki „Romeo i Julia” z Teatru Garrick w Londynie. Sztukę Williama Szekspira wyprodukowała firma Kenneth Branagh Theatre Company.

  więcej »

  Romeo i Julia, Multikino
 • „Ryszard III” z Almeida Theatre Live z Ralphem Fiennesem

  19-09-2016

  Multikino i British Council zapraszają na jedyną retransmisję sztuki „Ryszard III” z Almeida Theatre Live. Spektakl w reżyserii Ruperta Goolda z Ralphem Fiennesem w roli tytułowej będzie można zobaczyć 22 września 2016 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Ryszard III w Multikinie
 • „Cosi Fan Tutte” z MET Opera

  09-09-2016

  19 września w kinach sieci Multikino, w ramach letnich powtórek spektakli, fani oper będą mogli zobaczyć na wielkim kinowym ekranie „Cosi Fan Tutte” z polskimi napisami.

  więcej »

  „Cosi Fan Tutte” z MET Opera
 • III edycja Laboratorium Designu i Sztuki

  31-08-2016

  Już po raz trzeci nadodrzańskie CRZ Krzywy Komin dzięki współpracy z Fundacją OPEN MIND zamieni się w Laboratorium Designu i Sztuki! W siedmiu pracowniach, wrocławianie (niezależnie od wieku) będą pod okiem artystów, projektantów, specjalistów, rozwijać i zdobywać umiejętności z zakresu różnorodnych dziedzin. Co najważniejsze - wszystkie warsztaty, szkolenia oraz spotkania są zupełnie bezpłatne!

  więcej »

  W pracowni Senior Designu można skorzystać z warsztatów adresowanych do osób w wieku 60+, członków lokalnych klubów seniora czy słuchaczy dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku
 • Domowe sposoby na bezsenność

  30-08-2016

  Sen to zdrowie – nie ma w tym potocznym powiedzeniu cienia przesady. Większość osób dorosłych potrzebuje około siedmiu, ośmiu godzin snu nocnego. Z wiekiem liczba ta może się zmniejszać, ale jeśli nie przesypiamy przynajmniej kilku godzin, odbija się to na naszym zdrowiu: niższy poziom energii, obniżony nastrój, większa drażliwość i brak odporności na stres to pierwsze skutki przewlekłej bezsenności.

  więcej »

  Zanim więc zaczniemy odwiedzać lekarzy w poszukiwaniu przyczyn bezsenności, warto sprawdzić proste sposoby na bezsenność
 • „Don Kichot” z Teatru Bolszoj

  30-08-2016

  6 września o godzinie 18.00 Multikino zaprasza na retransmisję baletu „Don Kichot”z moskiewskiego Teatru Bolszoj. Pokaz odbędzie się w wybranych kinach sieci.

  więcej »

  Don Kichot z Teatru Bolszoj
 • „Napój miłosny” z polskim barytonem Mariuszem Kwietniem

  23-08-2016

  30 sierpnia w kinach sieci Multikino fani oper będą mogli zobaczyć na wielkim kinowym ekranie „Napój miłosny” z polskim barytonem Mariuszem Kwietniem.

  więcej »

  Napój miłosny z The Metropolitan Opera
 • „Koriolan” z National Theatre z Tomem Hiddlestonem

  18-08-2016

  Multikino i British Council, w ramach letnich powtórek z cyklu „Sztuka brytyjska na dużym ekranie”, zapraszają 25 sierpnia o 19:00 na retransmisję sztuki „Koriolan” („Coriolanus”) z National Theatre, sztukę Williama Szekspira w reżyserii Josie Rourke z Tomem Hiddlestonem w roli głównej.

  więcej »

  Sztuka brytyjska na dużym ekranie
 • „Poskromienie złośnicy” z Teatru Bolszoj

  09-08-2016

  16 sierpnia o godzinie 18.00 Multikino zaprasza na retransmisję baletu „Poskromienie złośnicy” z moskiewskiego Teatru Bolszoj. Pokaz odbędzie się w HD w wybranych kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Poskromienie złośnicy, Teatr Bolszoj
 • „The Audience” z Helen Mirren w roli Królowej Elżbiety II

  02-08-2016

  British Council i Multikino zapraszają na kolejną retransmisję spektaklu „The Audience”. Sztukę w ramach letnich powtórek z cyklu „Scena brytyjska na wielkim ekranie” będzie można zobaczyć ponownie 9 sierpnia 2016.

  więcej »

  The Audience
 • „Cyganeria” Giacomo Pucciniego z MET Opera

  27-07-2016

  2 sierpnia w kinach sieci Multikino, w ramach letnich powtórek spektakli, fani oper będą mogli zobaczyć na wielkim kinowym ekranie „Cyganerię” z The Metropolitan Opera z polskimi napisami.

  więcej »

  Cyganeria, Giacomo Puccini
 • „Giselle” z moskiewskiego Teatru Bolszoj

  20-07-2016

  26 lipca o godzinie 18.00 Multikino zaprasza na retransmisję baletu „Giselle” z Teatru Bolszoj. Pokaz odbędzie się w wybranych kinach sieci Multikinow ramach letnich powtórek.

  więcej »

  „Giselle” z moskiewskiego Teatru Bolszoj
 • W trosce o seniorów: zdrowie i styl życia

  14-07-2016

  „W trosce o seniorów: zdrowie i styl życia” - dodatek pod takim tytułem ukazał się 14 lipca w "Gazecie Wyborczej". To część kampanii edukacyjnej, poświęconej tematom starzenia się, nad którą portal superstarsi.pl objął patronat medialny.

  więcej »

  Kampania edukacyjna „W trosce o seniorów: zdrowie i styl życia”
 • „ Tosca” z MET Opera

  13-07-2016

  18 lipca w kinach sieci Multikino, w ramach letnich powtórek spektakli, fani oper będą mogli zobaczyć na wielkim kinowym ekranie „Tosca” z The Metropolitan Opera z polskimi napisami.

  więcej »

  Tosca z MET Opera w sieci Multikino
 • „Hamlet” z Benedictem Cumberbatchem

  12-07-2016

  Multikino i British Council, w ramach letnich powtórek z cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”, zapraszają na retransmisje sztuki „Hamlet” z National Theatre. Spektakl w reżyserii Lyndsey Turnerz Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej będzie można zobaczyć ponownie 14 lipca 2016 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Hamlet, Benedict Cumberbatch
 • „Werter”, Opera z Royal Opera House na żywo

  20-06-2016

  Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House. 27 czerwca Multikino pokaże po raz pierwszy „Wertera”, operę Julesa Masseneta. Transmisja z Covent Garden w Londynie rozpocznie się o godzinie 20:00. To niezwykłe wydarzenie widzowie zobaczą w 15 wybranych kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Werter z Royal Opera House na żywo w Multikinie
 • 25 czerwca w Warszawie Ogólnopolska Parada Seniorów i Piknik Pokoleń!

  06-06-2016

  Dojrzali Wspaniali już trzeci raz wychodzą na ulice – w tym roku będzie ich 10 000. Paradę Seniorów w ostatnią sobotę czerwca znów w Warszawie poprowadzi najstarsza polska DJ-ka 77 – letnia, DJ Wika.

  więcej »

  W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet 10 tysięcy uczestników
 • "Jak wam się podoba" z National Theatre

  25-05-2016

  Multikino i British Council, w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”, zapraszają na retransmisje sztuki Williama Szekspira „Jak wam się podoba”. Spektakl z National Theatre w reżyserii Polly Findlay z Rosalie Craig w roli Rozalindy będzie można zobaczyć 31 maja 2016 roku w 18 kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Sztuka brytyjska na wielkim ekranie
 • „Świat bez wolności”. Międzynarodowy Przegląd Filmowy IPN

  25-05-2016

  Międzynarodowy Przegląd Filmowy „Świat bez wolności” odbędzie się w dniach od 3 do 11 czerwca 2016 r. we Wrocławiu, w kinie Nowe Horyzonty. Organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej. Wstęp na wszystkie projekcje i spotkania jest bezpłatny.

  więcej »

  Świat bez wolności
 • Chopinowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza!

  27-04-2016

  Żeby zaprzyjaźnić się z Chopinem, nie wystarczy słuchać jego muzyki. Muzyka jest najważniejsza, ale dobrze jest także poznać ludzi, którzy byli mu najbliżsi, miasta, w których toczyło się jego życie, kompozytorów, z którymi łączyły go przyjaźnie. Przyjrzeć się jego portretom i zastanowić się, jak wyglądał i jak go postrzegano.

  więcej »

  Chopin. Najbliżsi ludzie, najbliższe miasta
 • "The Audience" z Helen Mirren

  27-04-2016

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „The Audience”. Sztukę w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie” będzie można zobaczyć ponownie 9 maja 2016. Spektakl „The Audience” zobaczymy na specjalne życzenie publiczności wzbogacony o nowe materiały dodatkowe przygotowane specjalnie dla widzów National Theatre Live: pytania i odpowiedzi. 

  więcej »

  The Audience - w roli Królowej Elżbiety II Helen Mirren
 • „Kaci” według Martina McDonagha

  21-04-2016

  British Council i Multikino zapraszają na spektakl „Kaci” według Martina McDonagha. Retransmisja odbędzie się 28 kwietnia w sieci Multikino. Przebojową komedię twórcy filmu „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” („In Bruges”) będzie można zobaczyć w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”.

  więcej »

  Sztuka brytyjska na wielkim ekranie
 • "Jak wam się podoba" z National Theatre

  14-04-2016

  Multikino i British Council, w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”, zapraszają na retransmisję sztuki Williama Szekspira „Jak wam się podoba”. Spektakl z National Theatre w reżyserii Polly Findlay z Rosalie Craig w roli Rozalindy będzie można zobaczyć 18 kwietnia o godz. 19.00 w 17 kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Brytyjska sztuka na wielkim ekranie
 • Już 6 kwietnia w Multikinie balet „Giselle” na żywo z Royal Opera House!

  05-04-2016

  Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House. 6 kwietnia 2016 r. Multikino pokaże na żywo balet „Giselle”. Wydarzenie odbędzie się w 15 wybranych kinach sieci. Transmisja z Londyńskiej Opery Królewskiej rozpocznie się o godzinie 20:15.

  więcej »

  Giselle
 • Werdykt konkursu fotograficznego "Wiosenne przebudzenie!"

  04-04-2016

  Sprawdź wyniki konkursu fotograficznego "Wiosenne przebudzenie" - zobacz słoneczne fotki superstarszych, poznaj laureatów zabawy!

  więcej »

  Konkurs fotograficzny "Wiosenne przebudzenie"
 • „Requiem” Verdiego z Luciano Pavarottim, nagranie z 1967 roku

  19-03-2016

  Multikino zaprasza na retransmisję Requiem Verdiego z Luciano Pavarottim. Retransmisja legendarnego nagrania z 1967 r. odbędzie się 29 marca 2016 r. po raz pierwszy na wielkim ekranie w 15 kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Requiem Verdiego
 • „Hamlet” z Benedictem Cumberbatchem

  18-03-2016

  Multikino i British Council, w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”, zapraszają na retransmisje sztuki „Hamlet” z National Theatre. Spektakl w reżyserii Lyndsey Turnerz Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej będzie można zobaczyć ponownie 28 marca 2016 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Hamlet, Benedict Cumberbatch
 • „Borys Godunow” na żywo z Royal Opera House!

  17-03-2016

  Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House. 21 marca 2016 r. Multikino pokaże na żywo operę „Borys Godunow” Modesta Musorgskiego. Wydarzenie odbędzie się w 15 wybranych kinach sieci. Transmisja z Londyńskiej Opery Królewskiej rozpocznie się o godzinie 20.15.

  więcej »

  Borys Godunow na żywo z Royal Opera House
 • „Niebezpieczne związki” z Donmar Warehouse

  14-03-2016

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Niebezpieczne związki”. Sztukę w nowej inscenizacji teatru Donmar Warehouse będzie można zobaczyć w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie” po raz pierwszy w kinach sieci Multikino już 17 marca 2016.

  więcej »

  Niebezpieczne związki
 • Wyniki konkursu fotograficznego "Złoty wiek!"

  05-03-2016

  W każdym wieku kobieta może być piękna! Przekonajcie się o tym, zaglądając do galerii konkursowej i na stronę konkursu, na której opublikowaliśmy werdykt.

  więcej »

  Złoty wiek - konkurs fotograficzny
 • „Koriolan” z National Theatre z Tomem Hiddlestonem

  02-03-2016

  Multikino i British Council, w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na dużym ekranie”, zapraszają ponownie 3 marca o 19:00 na retransmisję sztuki „Koriolan” („Coriolanus”) z National Theatre, sztukę Williama Szekspira w reżyserii Josie Rourke z Tomem Hiddlestonem w roli głównej.

  więcej »

  Koriolan, Wiliam Szekspir
 • Międzypokoleniowa Wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi

  02-03-2016

  Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury zaprasza do Muzeum Warszawskiej Pragi na Art Generacje: Międzypokoleniową Wystawę Portretów i Opowieści. Otwarcie odbędzie się w 4 marca o godz. 18.00. Wystawę będzie można oglądać do 15 maja.

  więcej »

  Art Generacje. Międzypokoleniowa Wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi
 • „Zimowa opowieść” z Judi Dench

  16-02-2016

  Multikino i British Council, w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”, zapraszają na retransmisję sztuki „Zimowa opowieść” Williama Szekspira. Spektakl w reżyserii Roba Ashforda i Kennetha Branagha z Judi Dench w roli głównej będzie można zobaczyć 25 lutego 2016 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Zimowa opowieść z Judy Dench
 • „Traviata” na żywo z Royal Opera House!

  25-01-2016

  Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House. 4 lutego 2016 r. Multikino pokaże na żywo operę „Traviata” Giuseppe Verdiego. Wydarzenie odbędzie się w 15 kinach sieci.

  więcej »

  Traviata z Royal Opera House
 • „Rapsodia” oraz „Dwa gołębie” z Royal Opera House

  19-01-2016

  Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House. 26 stycznia 2016 r. widzowie zobaczą na żywo jednoaktowy balet „Rapsodia” i dwuaktowy balet „Dwa gołębie” w choreografii Fredericka Ashtona. Wydarzenie odbędzie się w 15 wybranych kinach sieci Multikino. Transmisja z Londynu rozpocznie się o g. 20:15.

  więcej »

  Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House
 • „Jane Eyre” z Madeleine Worrall

  18-01-2016

  Multikino i British Council, w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”, zapraszają na retransmisję sztuki „Jane Eyre” z National Theatre. Spektakl w reżyserii Sally Cookson z Madeleine Worrall w roli tytułowej będzie można zobaczyć już 21 stycznia 2016 roku.

  więcej »

  Jane Eyre z National Theatre
 • Henri Matisse. Wycinanki

  11-01-2016

  W ramach cyklu „Wystawa na ekranie” w 15 kinach sieci Multikino widzowie będą mogli obejrzeć wystawę „Henri Matisse. Wycinanki”. Nagrania zrealizowano w słynnych muzeach MoMA w Nowym Jorku oraz Tate Modern w Londynie.

  więcej »

  Wystawa na ekranie
 • „Dziadek do orzechów” z Teatru Bolszoj

  08-01-2016

  Multikino zaprasza na retransmisję z Teatru Bolszoj najbardziej znanego dzieła Piotra Czajkowskiego,baletu „Dziadek do orzechów”. Pokaz odbędzie się w 17 wybranych kinach sieci 14 stycznia 2016 o godzinie 18:00.

  więcej »

  Dziadek do orzechów
 • Legendarny „Koncert Świąteczny Trzech Tenorów”

  16-12-2015

  Multikino zaprasza na retransmisję legendarnego Koncertu bożonarodzeniowego Trzech Tenorów. Wyjątkowy koncert na wielkim ekranie w 15 kinach sieci Multikino już 26 grudnia 2015 r., w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

   

  więcej »

  Koncert Świąteczny Trzech Tenorów
 • „Dziadek do orzechów” na żywo z Royal Opera House

  08-12-2015

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Multikino oraz British Council zapraszają na wyjątkowy spektakl - balet „Dziadek do orzechów”, najbardziej znane dzieło Piotra Czajkowskiego na żywo z Royal Opera House. Transmisja odbędzie się w 15 wybranych kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Dziadek do orzechów na żywo z Royal Opera House
 • „Rycerskość wieśniacza” oraz „Pajace”na żywo z Royal Opera House

  04-12-2015

  Multikino i British Council zapraszają 10 grudnia na operę „Rycerskość wieśniacza” oraz „Pajace” w ramach transmisji sezonu 2015/2016 Royal Opera House. Transmisja odbędzie się w 15 kinach sieci Multikino.

   

   

  więcej »

  Royal Opera House w Multikinie
 • Międzypokoleniowa Wystawa Portretów i Opowieści

  04-12-2015

  12 grudnia wyjątkowe, międzypokoleniowe spotkanie, czyli impreza z cyklu ART GENERACJA! Start – godz. 18.00, miejsce – Dom Zabawy i Kultury, Belwederska 44A, Warszawa.

  więcej »

  Międzypokoleniowa Wystawa Portretów i Opowieści to efekt pierwszej części warsztatów dramowo-teatralnych, w których udział biorą uczestnicy z dwóch grup wiekowych: Młodzieży (15-35) i Dojrzałej Młodzieży (55+).
 • Opłakane skutki palenia tytoniu

  19-11-2015

  Wielu specjalistów uważa, że palenie papierosów ma wpływ na rozwój wszystkich znanych schorzeń, bo palacz jest nieustannie niedotleniony, a więc ma ograniczony zasób pierwiastka, decydującego o prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

  więcej »

  A może w wieku dojrzałym łatwiej sobie powiedzieć: "stop". Wypaliłam, wypaliłem, już swoje!
 • „Carmen” z Royal Opera House

  04-11-2015

  Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House. 12 listopada widzowie będą mogli zobaczyć mieszany program baletowy. W programie mix krótkich dzieł oraz światowa premiera „Carmen” w baletowej adaptacji Carlosa Acosty. Transmisja odbędzie się w piętnastu wybranych kinach.

  więcej »

  „Carmen” w baletowej adaptacji Carlosa Acosty
 • „Strategia gołych kawalerów” z National Theatre

  19-10-2015

  Multikino i British Council, w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”, zapraszają na retransmisję sztuki „Strategia gołych kawalerów” („The Beaux Stratagem”). Spektakl z National Theatre będzie można zobaczyć 27 października o godz. 19:00.

  więcej »

  Sztuka brytyjska na wielkim ekranie
 • Transmisja pierwszego koncertu Laureatów XVII Konkursu Chopinowskiego

  16-10-2015

  Multikino – we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, a także Mecenasem Konkursu Bankiem Zachodnim WBK – zaprasza na transmisję najważniejszego koncertu XVII Konkursu Chopinowskiego. Koncert Laureatów będzie można obejrzeć w 15 kinach w całej Polsce.

  więcej »

  Transmisja pierwszego koncertu Laureatów XVII Konkursu Chopinowskiego
 • Pavarotti i przyjaciele: duety

  07-10-2015

  „Pavarotti i przyjaciele: Duety” – Multikino zaprasza na retransmisję legendarnego koncertu z udziałem światowych gwiazd po raz pierwszy na wielkim ekranie.

  więcej »

  Pavarotti i przyjaciele: Duety
 • Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Piknik w Ogrodzie Saskim

  06-10-2015

  Około trzech tysięcy osób bawiło się podczas pikniku zorganizowanego w ostatnią niedzielę w Ogrodzie Saskim. Seniorzy i ich bliscy spotkali się z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

  więcej »

  Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Piknik w Ogrodzie Saskim
 • Pilecki, reżyseria Mirosław Krzyszkowski

  05-10-2015

  Na ekrany wchodzi fabularyzowany dokument - historia rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów młodości, poprzez działania w czasie II wojny, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 r.

  więcej »

  Pilecki, reż. Mirosław Krzyszkowski
 • Młodość, reż. Paolo Sorrentino

  02-10-2015

  „Młodość” to olśniewająca wizualnie, pełna emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp. Film, w którym występuje plejada gwiazd, w kinach już od 18 września!

  więcej »

  Młodość
 • Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 4 października

  28-09-2015

  W niedzielę, 4 października 2015, w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się kolejny już piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Organizatorzy zapraszają w godzinach od 11.00-16.00 na Jarmark Kreatywności.

  więcej »

  Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
 • „Wesele Figara” z Royal Opera House

  28-09-2015

  Multikino i British Council zapraszają na transmisję z Royal Opera House. 5 października widzowie w 15 kinach sieci będą mogli zobaczyć operę „Wesele Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

  więcej »

  Wesele Figara
 • Targi Senioralne OPOLE SENIOR EXPO

  22-09-2015

  23 września Fundacja Senior Polski oraz Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu zapraszają na I Targi Senioralne Opole Senior Expo.

  więcej »

  OPOLE SENIOR EXPO
 • Projekt teatralny Art Generacje

  18-09-2015

  Trwa rekrutacja uczestników Art Generacji skierowana do dwóch grup wiekowych: Młodzieży (15-35 lat) i Dojrzałej Młodzieży (55+). Tematem przewodnim warsztatów będzie CZAS. Ich organizatorem jest Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury.

  więcej »

  Art Generacje
 • „Romeo i Julia” z Royal Opera House na żywo

  15-09-2015

  Multikino i British Council zapraszają na otwarcie nowego sezonu 2015/2016  Royal Opera House. Pierwsza transmisja na żywo już 22 września. Widzowie będą mogli zobaczyć balet „Romeo i Julia” w 15 wybranych kinach sieci.

  więcej »

  „Romeo i Julia” z Royal Opera House
 • Wystawa na ekranie: „Dziewczyna z perłą”

  11-09-2015

  21 września Multikino w cyklu "Wystawa na ekranie" pokaże po raz drugi wystawę „Dziewczyna z perłą oraz inne skarby z domu Maurycego w Hadze”.

  więcej »

  Dziewczyna z perłą
 • „Everyman” z Chiwetelem Ejioforem z National Theatre

  07-09-2015

  British Council i Multikino zapraszają na wyjątkowy spektakl „Everyman” z National Theatre w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie”. Przedstawienie będzie można zobaczyć ponownie z polskimi napisami 15 września w 11 kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Scena brytyjska na wielkim ekranie
 • „Wesoła wdówka” z Metropolitan Opera w Nowym Jorku

  01-09-2015

  „Wesoła wdówka” na wielkim ekranie 14 września w dziewięciu wybranych kinach sieci Multikino. Spektakl przygotowała znana z Broadwayu reżyserka i choreografka Susan Stroman, a w roli tytułowej zobaczymy amerykańską diwę Renée Fleming.

  więcej »

  Wesoła wdówka, Metropolitan Opera
 • Wystawa na ekranie, Impresjoniści

  31-08-2015

  7 września, w ramach cyklu "Wystawa na ekranie" Multikino pokażę wystawę, która zgromadziła działa impresjonistów w Musée du Luxembourg w Paryżu, National Gallery w Londynie i Philadelphia Museum of Art.

  więcej »

  Wystawy na ekranie. Impresjoniści
 • Jezioro łabędzie z Teatru Bolszoj

  19-08-2015

  „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego i Jurija Grigorowicza ponownie na wielkim ekranie 31 sierpnia w 17 kinach sieci Multikino. Nagranie tego fenomenu w literaturze baletowej zostało zrealizowane  w styczniu bieżącego roku w Teatrze Bolszoj w Moskwie.

  więcej »

  Jezioro łabędzie
 • Łucja z Lammermooru z Metropolitan Opera w Nowym Jorku

  14-08-2015

  Łucja z Lammermooru na wielkim ekranie w 17 kinach sieci Multikino – już 24 sierpnia. Będzie to retransmisja nagrania zrealizowanego w Metropolitan Opera w Nowym Jorku 7 lutego 2009 roku. W roli tytułowej zobaczymy Annę Netrebko oraz Piotra Beczałę jako Edgara, ukochanego Łucji.

  więcej »

  Opera w jakości HD
 • Wystawa na ekranie: Vincent van Gogh

  10-08-2015

  „Wystawa na ekranie” to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. W ramach projektu 17 sierpnia widzowie będą mogli ponownie zobaczyć wystawę klasycznych dzieł Vincenta van Gogha.

  więcej »

  Wystawa na ekranie: Vincent van Gogh
 • „Widok z mostu” z Markiem Strongiem

  04-08-2015

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Widok z mostu” („A View from the Bridge”). Sztukę w reżyserii Ivo van Hove’a w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie” będzie można obejrzeć już 13 sierpnia w wybranych kinach sieci.

  więcej »

  Scena brytyjska na dużym ekranie
 • Wystawa na ekranie: Rembrandt

  29-07-2015

  10 sierpnia widzowie Multikina będą mogli w jedenastu kinach sieci zobaczyć wyjątkową wystawę dzieł Rembrandta z najlepszych lat jego twórczości.

  więcej »

  Wystawa na ekranie, Rembrandt
 • Eugeniusz Oniegin z Metropolitan Opera w Nowym Jorku

  24-07-2015

  "Eugeniusz Oniegin" na wielkim ekranie w Multikinie już 27 lipca w siedemnastu kinach sieci. Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w retransmisji nagrania zrealizowanego w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Na scenie pojawią się Mariusz Kwiecień jako tytułowy Eugeniusz Oniegin, Anna Natrebko jako Tatiana oraz Piotr Beczała w roli Włodzimierza Leńskiego.

  więcej »

 • Warsztaty dietetyczne dla cukrzyków

  21-07-2015

  W sobotę, 25 lipca w Warszawie odbędzie się kolejny już kurs dietetyki organizowany przez Monikę Selimi-Sokołowską. Tematem przewodnim wykładów jest cukrzyca i insulinooporność.

  więcej »

  Kurs dietetyki - cukrzyca i insulinooporność. Kraków 2015.
 • Aktywni Razem. Dziewiąta warszawska Seniorada za nami!

  25-06-2015

  W niedzielę 14 czerwca odbyła się kolejna dziewiąta już edycja pikniku rekreacyjnego Seniorada Warszawa. Hasłem tegorocznego wydarzenia było Aktywni Razem.

  więcej »

  Seniorada. Aktywni razem
 • Manglehorn, reżyseria David Gordon Green

  19-06-2015

  „Jedna z najlepszych ról w karierze Ala Pacino” (The Guardian). „Najlepsza od lat rola Pacino”(Variety). „Legendarny aktor daje tu popis swoich nieograniczonych możliwości” – The Observer.

  więcej »

  Manglehorn, reżyseria David Gordon Green
 • „Norma” z Gran Teatre de Liceu w Barcelonie

  18-06-2015

  Widzowie kin sieci Multikino będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia retransmisji nagrania opery „Norma”, zrealizowanego w styczniu 2015 roku w Gran Teatre de Liceu w Barcelonie. W roli tytułowej zobaczymy Sondrę Radvanovsky.

  więcej »

  „Norma” z Gran Teatre de Liceu w Barcelonie
 • Parada Seniorów 2015

  16-06-2015

  Już 20 czerwca ulicami Warszawy przejdzie II Ogólnopolska Parada Seniorów. Wydarzenie organizowane przez DJ Wikę i Fundację ZACZYN to próba pokazania potencjału wielkiej grupy społecznej osób 60, 70 czy 80+.

  więcej »

  Parada Seniorów i Piknik Pokoleń 2015 to wielkie święto społeczności liczącej niemal 10 milionów osób.
 • DVD: „Kingsman. Tajne służby”, reż. Matthew Vaughn

  05-06-2015

  Szpiedzy, agenci, morze krwi, mnóstwo walki i jeszcze więcej gadżetów. A przede wszystkim ogrom świetnej zabawy. Kto przegapił w kinie, dostaje drugą szansę – 10 czerwca film „Kingsman. Tajne służby” ma premierę na DVD.

  więcej »

  Kingsman. Tajne służby
 • "Śpiąca królewna" Piotra Czajkowskiego z Opera de Paris

  03-06-2015

  Widzowie kin sieci Multikino będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia retransmisji nagrania zrealizowanego w 2013 roku w Opera de Paris. Choreografię do spektaklu ułożył Rudolf Nuriejew.

  więcej »

  Śpiąca królewna, Opera de Paris
 • „Człowiek i nadczłowiek” z National Theatre

  03-06-2015

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Człowiek i nadczłowiek”. Sztukę w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie” będzie można zobaczyć 18 czerwca w Multikinie w 17 kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Człowiek i nadczłowiek, National Theatre
 • Seniorada. „Aktywni Razem”

  13-05-2015

  Już w maju zapraszamy na kolejną edycję Seniorady. Jest to projekt kierowany do osób 50+, organizowany cyklicznie od 2007 roku przez Stowarzyszenie ESPAR 50+ wspólnie ze studentami specjalizacji kinezygerontoprofilaktyki warszawskiej AWF.

  więcej »

  Seniorada. Aktywni razem
 • „Sen nocy letniej” Williama Szekspira

  06-05-2015

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Sen nocy letniej” Williama Szekspira w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na dużym ekranie”. Nagranie zrealizowane w londyńskim The Globe będzie można zobaczyć 14 maja w siedemnastu kinach sieci.

  więcej »

  Sen nocy letniej, William Szekspir
 • "Trubadur" Verdiego z Opery w Berlinie

  05-05-2015

  Opera "Trubadur" Giuseppe Verdiego w Multikinie już 12 maja w siedemnastu kinach w Polsce. Widzowie kin sieci Multikino będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia nagrania zrealizowanego w 2013 roku w Operze w Berlinie. W rolach głównych zobaczymy Gastona Rivero – Trubadur, Annę Natrebko – Leonora, Plácido Domingo – Hrabia Luna.

  więcej »

  Trubadur, Giuseppe Verdi
 • "Hotel Marigold 2", reżyseria John Madden

  04-05-2015

  Judi Dench, Maggie Smith, Bill Nighy, Richard Gere i cała plejada innych znanych i lubianych aktorów w kontynuacji hitu sprzed czterech lat, czyli „Hotel Marigold 2”.

  więcej »

  Hotel Marigold 2
 • Karski i władcy ludzkości, reż. Sławomir Grünberg

  27-04-2015

  Jan Karski jako pierwszy ujawnił przed państwami zachodniej koalicji okrucieństwa i masowe zbrodnie, jakich hitlerowcy dopuszczali się na terenie Polski. Przypominanie o przebiegu jego misji jest szczególnie ważne dziś, gdy pamięć historyczna szwankuje.

  więcej »

  Karski i władcy świata
 • „Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju”

  27-04-2015

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju”. Sztukę w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie” będzie można zobaczyć 30 kwietnia w Multikinie w 17 kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju
 • Ermitaż odkryty. Wystawa multimedialna

  23-04-2015

  Multikino zaprasza na powtórny pokaz wystawy multimedialnej z rosyjskiego Ermitażu. Marcowa edycja cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, że widzowie będą mogli uczestniczyć jeszcze w trzech pokazach – pierwszy odbędzie się już 4 maja. „Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów” to niezwykły, trwający 83 minuty, reportaż Margy Kinmonth o jednym z najsłynniejszych muzeów świata, zrealizowany z okazji jego jubileuszu.

  więcej »

  Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów
 • "Don Pasquale" Gaetano Donizettiego

  18-04-2015

  Wielbicieli cyklu Opera w jakości HD zapraszamy na spektakl opery buffo Gaetano Donizettiego „Don Pasquale”. 28 kwietnia o godz. 18,00 widzowie w siedemnastu kinach sieci Multikino będą mogli zobaczyć nagranie zrealizowane w 2006 roku w Zurychu – po raz pierwszy na wielkim ekranie.

  więcej »

  Opera w jakości HD
 • "Optymistki", reżyseria Gunhild Magnor

  09-04-2015

  Zawodniczki? W wieku 66 do 98 lat. Treningi – co tydzień. Mecze? Zero. To jednak nie powód do zmartwień. Celem nie jest gra, nie są zwycięstwa – a już na pewno nie te na parkiecie.

  więcej »

  Optymistki, reż. Gunhild Magnor
 • „Burza” Williama Szekspira z teatru The Globe

  09-04-2015

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Burza” Williama Szekspira w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na dużym ekranie”. Nagranie zrealizowane w londyńskim The Globe będzie można zobaczyć 16 kwietnia tylko w Multikinie. Retransmisja spektaklu odbędzie się w siedemnastu kinach sieci.

  więcej »

   „Burza” Williama Szekspira z teatru The Globe
 • „Cyrulik sewilski” z Paryża na wielkim ekranie

  26-03-2015

  Multikino zaprasza na kolejny pokaz operowy. 9 kwietnia o godzinie 18.00 widzowie będą mogli zobaczyć retransmisję opery „Cyrulik sewilski” Gioacchina Rossiniego. Nagranie zrealizowano w 2014 roku w Paryżu.

  więcej »

  Cyrulik sewilski
 • „Don Giovanni” z festiwalu w Salzburgu

  20-03-2015

  Multikino zaprasza na retransmisję słynnej opery Wolfganga Amadeusa Mozarta „Don Giovanni”. Spektakl zrealizowano w 2014 roku  w Salzburgu. W roli Komandora zobaczymy Polaka Tomasza Koniecznego. Pokaz odbędzie się 31 marca w aż 17 kinach sieci Multikino.

  więcej »

   Don Giovanni
 • Ermitaż odkryty. Wystawa multimedialna

  17-03-2015

  Multikino zaprasza na wyjątkowy pokaz wystawy multimedialnej z rosyjskiego Ermitażu. Pokaz będzie można zobaczyć tylko 26 marca w 16 kinach sieci. „Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów” to niezwykły, trwający 83 minuty, reportaż Margy Kinmonth o jednym z najsłynniejszych muzeów świata, zrealizowany z okazji jego jubileuszu.

  więcej »

  Ermitaż odkryty
 • Leki przeciwbólowe. Zasady zażywania

  03-03-2015

  Z powodu nadużywania leków przeciwbólowych co roku kilka tysięcy osób trafia do polskich szpitali. Po pigułki dostępne bez recepty nie tylko w aptekach, ale w hipermarketach, na stacjach benzynowych i ulicznych kioskach wiele osób sięga bez zastanowienia. To leki, które przynoszą ulgę, ale źle zażywane mogą zaszkodzić!

  więcej »

  Najpoważniejszy błąd, to sięganie w ciągu doby po tabletki przeciwbólowe, które choć różnią się nazwą handlową, zawierają tę samą substancję czynną. To prosta droga do przedawkowania
 • Sezon grypowy trwa zwykle od stycznia do kwietnia

  28-02-2015

  Co dwudziesty Polak szczepi się przeciw grypie, to jeden z najsłabszych wyników w Europie. Lekceważymy grypę, choć ta co roku zbiera śmiertelne żniwo, bo jej powikłania mogą być naprawdę groźne. Lekarze przekonują, że preparaty są bezpieczne. A jeśli mimo zaszczepienia zachorujemy, przebieg grypy będzie łagodny i bez powikłań.

  więcej »

  Tylko co dwudziesty Polak szczepi się przeciw grypie.
 • „Makbet” Williama Szekspira z londyńskiego The Globe

  27-02-2015

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Makbet” Williama Szekspira w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na dużym ekranie”. Nagranie zrealizowane w londyńskim The Globe będzie można zobaczyć 17 marca tylko w Multikinie. Retransmisja spektaklu odbędzie się w 17 kinach sieci.

  więcej »

  Makbet, William Szekspir
 • Ida, reżyseria Paweł Pawlikowski

  23-02-2015

  Trudno przegapić film, który dostał Oskara. Ale „Idę” w polskich kinach obejrzało do tej pory około 150 tysięcy widzów – dla porównania „Bogów” do grudnia obejrzało ponad 2,1 miliona widzów! Teraz, gdy film Pawła Pawlikowskiego zdobył statuetkę Oskara, zapewne wróci do kin. Warto nie przegapić tego obrazu – film inaczej odbiera się na dużym ekranie.

  więcej »

  Ida, reżyseria Paweł Pawlikowski
 • Jak rzucić palenie? Nikotynowa terapia zastępcza i terapia lekami

  15-02-2015

  Rak płuc, krtani i gardła. Większe ryzyko zachorowania na inne nowotwory. Wyższe ryzyko chorób układu krążenia. Duże prawdopodobieństwo zapadnięcia na POChP, to tylko najważniejsze konsekwencje zdrowotne nałogu nikotynowego. Zdecydowanie warto więc podjąć z nim walkę.

  więcej »

  Zawsze jest odpowiedni moment, by rzucić palenie.
 • Tajemnica Filomeny, reżyseria Stephen Frears

  11-02-2015

  Kilka lat temu opinią publiczną na całym świecie wstrząsały informacje o dramatach, jakie rozgrywały się, jeszcze w połowie XX wieku, w irlandzkich domach samotnej matki, prowadzonych przez zakonnice. O nadużyciach, nielegalnych adopcjach, niewolniczej pracy "shańbionych" kobiet. "Tajemnica Filomeny" to film biograficzny, pokazujący dramat kobiety, która po kilkudziesięciu latach wyrusza na poszukiwania syna, którego straciła.

  więcej »

  Tajemnica Filomeny
 • Osteoporoza. Profilaktyka

  09-02-2015

  Możemy wyeliminować z naszego życia wiele czynników, sprzyjających osteoporozie – groźnej chorobie cywilizacyjnej.

  więcej »

  W każdym wieku, przy każdej tuszy i przy wszystkich dolegliwościach, można znaleźć dla siebie właściwą formę ruchu, by zapobiegać wielu chorobom, między innymi osteoporozie.
 • Żylaki nóg. Przyczyny, objawy, leczenie

  08-02-2015

  Żylaki ma niemal co druga kobieta i prawie 40 proc. mężczyzn w Polsce. Nie jest to przypadłość typowo kobieca, choć hormony – konkretnie estrogen – mogą wpływać na jej przebieg. Problem z żylakami nasila się u kobiet m.in. w czasie ciąży i menopauzy, a więc podczas „burz hormonalnych”.

  więcej »

  Żylaki, to nie jest przypadłość typowo kobieca. Ma je niemal 40 proc. mężczyzn w Polsce.
 • Choroby oczu w wieku dojrzałym. Jaskra, zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej

  05-02-2015

  Im będziemy starsi, tym większe będziemy mieć problemy ze wzrokiem. Poza naturalnym procesem starzenia się narządu wzroku, wpływają na to: godziny spędzane przy monitorze komputera i przed ekranem telewizora, praca w klimatyzowanych pomieszczeniach, zła dieta, w której brakuje ryb, owoców i warzyw, palenie tytoniu, brak regularnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Dlatego osoby po 45. roku życia, nawet jeśli nie mają zdiagnozowanej żadnej wady, powinny regularnie badać wzrok.

  więcej »

  Zespół suchego oka może pojawić już po czterdziestce u osób wykonujących pracę przy komputerze i w klimatyzowanych pomieszczeniach.
 • Zaburzenia lipidowe. Leczenie i profilaktyka

  04-02-2015

  Nie da się wyleczyć zaburzeń lipidowych bez właściwej diety i stałej dawki ruchu. A skoro zdrowy styl życia jest warunkiem pomyślnej terapii, może lepiej zdecydować się na niego zanim zaczniemy chorować?

  więcej »

  Do produktów zalecanych w diecie antycholesterolowej należą chude ryby i warzywa
 • Nadciśnienie tętnicze. Badania i leczenie

  04-02-2015

  O zgrozo! Zaledwie kilkanaście procent osób z nadciśnieniem tętniczym jest pod stałą opieką lekarza. Są oni szczególnie narażeni na udar mózgu, uszkodzenie siatkówki oka, niewydolność serca i zawał. Ponieważ nadciśnienie tętnicze nie zawsze daje objawy, bardzo ważne, by regularnie mierzyć ciśnienie, żeby w odpowiednim momencie zgłosić się do lekarza. 

  więcej »

  Zmiana diety, a przede wszystkim wyeliminowanie soli, to jedna z pierwszych recept przy nadciśnieniu samoistnym.
 • „Wyspa skarbów” z National Theatre

  02-02-2015

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję wyjątkowego spektaklu „Wyspa skarbów”. Sztukę w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie” będzie można zobaczyć 24 lutego w Multikinie w szesnastu kinach sieci Multikino. Spektakl familijny dla widzów od 10 roku życia.

  więcej »

  Scena brytyjska na dużym ekranie
 • Depresja. Ryzyko zachorowania

  26-01-2015

  Znalazłeś się w trudnej twoim zdaniem sytuacji życiowej? Ktoś w Twojej rodzinie chorował na depresję? Zażywasz leki nasenne? Masz jakieś przewlekłe choroby?  Jesteś w okresie zaburzeń hormonalnych? Uwaga: należysz do grupy ryzyka zachorowania na depresję. Aby zapobiegać lub w porę rozpoznać u siebie lub bliskich depresję, musisz poznać jej mechanizmy

  więcej »

  Przewlekłe obniżenie nastroju z konkretnego powodu też może nas do depresji doprowadzić. W porę wizyta u specjalisty, może nas przed chorobą uchronić!
 • Jak zapobiegać nadciśnieniu tętniczemu?

  26-01-2015

  Ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego zmniejszymy, jeśli będziemy prowadzić zdrowy tryb życia. Systematyczna aktywność fizyczna i właściwa dieta, ograniczenie i eliminacja używek to recepta, która może pomóc w przeciwdziałaniu nadciśnieniu i jego powikłań.

  więcej »

  Najlepiej, żeby codzienna dieta bazowała na warzywach, owocach i rybach.
 • "Ziarno prawdy", reżyseria Borys Lankosz

  26-01-2015

  Trzy powody, dla których warto zobaczyć „Ziarno prawdy” to trzej mężczyźni. Każdy w swoim fachu – wybitny.

  więcej »

  Ziarno prawdy, reż. Borys Lankosz
 • Dieta w profilaktyce chorób układu krążenia

  24-01-2015

  To, co jemy może pomagać lub szkodzić sercu oraz naczyniom krwionośnym. Dla układu krążenia najbardziej korzystna jest dieta śródziemnomorska: oliwa z oliwek, warzywa, ryby morskie, owoce – w tych produktach można odnaleźć wszystkie niezbędne dla zdrowia minerały i witaminy, a także białko i nienasycone kwasy omega-3.

  więcej »

  Oliwa z oliwek, warzywa, ryby (zwłaszcza morskie), owoce sprzyjają naszemu układowi krążenia.
 • Konkurs fotograficzny "Super Babcią być!"

  21-01-2015

  Z okazji Dnia Babci zapraszamy do konkursu fotograficznego „Super Babcią być!” Czekamy na wasze zdjęcia w roli babć. Babć troskliwych, opiekuńczych, roześmianych, rozbawionych, szczęśliwych, szalonych – wy decydujecie! Oczywiście, na zdjęciach musi być babcia – z wnukiem, albo z wnukami!

  więcej »

  Super Babcią być!
 • Senior Zawodowiec. Tydzień niespodzianek w Arkadach Wrocławskich

  21-01-2015

  Do 23 stycznia w Arkadach Wrocławskich osoby po 50-tym roku życia mogą skorzystać z darmowych porad specjalistów. Tydzień konsultacji zwieńczy impreza „Dzień Seniora”, która odbędzie się w sobotę 24 stycznia.

  więcej »

  Senior Zawodowiec, impreza nie tylko dla babć i dziadków
 • Pora na Seniora! Zapraszamy do Galerii Bemowo!

  21-01-2015

  W najbliższą sobotę 24 stycznia w Centrum Handlowym Bemowo odbędzie się impreza dla Seniorów. Targi Aktywności, bezpłatne konsultacje specjalistów czy zajęcia sportowe to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na odwiedzających galerię w ten dzień. 

  więcej »

  Pora na seniora - impreza w Galerii Bemowo
 • Polska Babcia i polski Dziadek XXI wieku. Nowy wizerunek

  20-01-2015

  Czas, kiedy babcia i dziadek na pierwszy rzut oka kojarzyli się z tą funkcją w rodzinie, minął (pewnie) bezpowrotnie. W tej dziedzinie w Polsce też zaszła zmiana. Dziś polskie babcie i dziadkowie kochają swe wnuki aktywnie, w dobrej kondycji. A jak świetnie wyglądają! Aż chce się być babcią lub dziadkiem!

   

  Zdjęcia pochodzą z parentingowego portalu eBobas.pl

  więcej »

  Kacper z dziadkiem na zlocie. Wnuk jeździ z dziadkiem na zloty od trzeciego roku życia.
 • Zgaga. Przyczyny i leczenie.

  18-01-2015

  Zgaga – pieczenie, ból w gardle, odbijanie – może być okazjonalną przypadłością, towarzyszącą określonym (nadmiernie tłustym lub zbyt słodkim) posiłkom. Wtedy wystarczy unikać w przyszłości wywołujących ją smakołyków a dla zmniejszenia dyskomfortu można sięgnąć po jeden ze specyfików dostępnych w aptekach bez recepty. Jeśli jednak zgagi w żaden sposób nie możemy się pozbyć, nie można zwlekać, trzeba udać się do lekarza. Zgaga może być bowiem objawem poważnych schorzeń.

  więcej »

  Słodkie ciasta i desery są - obok tłustych i pikantnych dań - najczęstszą przyczyną zgagi.
 • „John” z National Theatre, reżyseria Lloyd Newson

  16-01-2015

  Multikino i British Council zapraszają na retransmisję wyjątkowego spektaklu „John”. Sztukę w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie” będzie można zobaczyć 5 lutego w 16 kinach sieci. Wydarzenie tylko dla widzów dorosłych!

  więcej »

  Scena brytyjska w Multikinie
 • Ostroga piętowa. Przyczyny, objawy, leczenie

  12-01-2015

  Przewlekły stan zapalny w okolicach pięty, spowodowany podrażnieniem włókien nerwowych, przewlekłym przeciążaniem wiązadeł lub zapaleniem pochewek ścięgien może spowodować, że w okolicy pięty pojawi się narośl kostna, czyli tzw. ostroga. Pacjentów, którzy zgłaszają się z bólem pięty do lekarza, czeka prześwietlenie RTG, bo tylko tak można potwierdzić, że ból jest spowodowany właśnie ostrogą.

  więcej »

  Przewlekły stan zapalny w okolicach pięty, spowodowany podrażnieniem włókien nerwowych, przewlekłym przeciążaniem wiązadeł lub zapaleniem pochewek ścięgien może przyczynić się do powstania ostrogi piętowej.
 • Gra tajemnic, reż. Morten Tyldum

  12-01-2015

  Benedict Cumberbatch, topowy obecnie brytyjski aktor, w kolejnej znakomitej roli  - genialnego matematyka, który złamał niemiecki kod Enigma.

  więcej »

  Gra tajemnic
 • "Za jakie grzechy, dobry Boże?", reż. Philippe de Chauveron

  10-01-2015

  Zamożne, konserwatywne małżeństwo z Chinon, niewielkiego miasta na południu Francji. Cztery piękne, atrakcyjne córki na wydaniu. Trzy śluby, rok po roku. Brzmi jak bajka?

  więcej »

  Za jakie grzechy, dobry Boże?
 • Odleżyny. Jak nie dopuścić do ich powstania i jak je leczyć

  08-01-2015

  Gdy opiekujemy się chorym, który cały czas leży, musimy od początku zapobiegać powstaniu odleżyn. Profilaktyka jest najważniejsza, ale czasem odleżyny i tak się pojawiają. Co wtedy robić?

  więcej »

  Jeśli chory nie może sam zmieniać pozycji, opiekun musi przewracać go regularnie z pleców na bok lub na brzuch. W przeciwnym razie pod wpływem stałego ucisku i wilgotności z czasem powstaną odleżyny.
 • Jak dbać o wzrok w wieku dojrzałym?

  05-01-2015

  Problemy ze wzrokiem ma już ponad 70 proc. dorosłych Polaków  - szacują okuliści. Oczy, jak cały organizm, starzeją się, ale proces ten można spowolnić. Można też usuwać ze swego życia czynniki, które negatywnie wpływają na zdrowie oczu.

  więcej »

  Okulary przeciwsłoneczne powinno się zawsze mieć przy sobie. Nawet w pochmurne dni, bo i w takie dni promienie UV szkodzą oczom.
 • Zaburzenia lipidowe. Komu grożą?

  04-01-2015

  Polacy są jednym z narodów najbardziej narażonych na konsekwencje zaburzeń lipidowych, czyli miażdżycę tętnic, która prowadzi m.in. do choroby niedokrwiennej i zawału serca oraz udaru mózgu. Choć przyczyny miażdżycy nie są w pełni wyjaśnione, na pewno sprzyja jej niewłaściwa dieta bogata w tłuszcze zwierzęce (wieprzowina!), otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, przewlekły stan zapalny oraz chroniczny stres i uwarunkowania genetyczne.  

  więcej »

  O wystąpieniu zaburzeń lipidowych (tłuszczy) świadczą: zbyt wysoki poziom cholesterolu całkowitego we krwi, a zwłaszcza LDL - cholesterolu lub zbyt niskie stężenie HDL - cholesterolu czy za wysoki poziom triglicerydów.
 • Cukrzyca. Przyczyny, objawy, powikłania

  04-01-2015

  Cukrzyca jest obecnie główną przyczyną ślepoty u osób dorosłych, niewydolności nerek i amputacji kończyn oraz głównym czynnikiem ryzyka niedokrwiennej choroby serca i zawału serca, a także udaru mózgu, miażdżycy tętnic kończymy dolnej. Tymczasem ocenia się, że nawet co druga osoba chorująca na cukrzycę nie ma pojęcia o swoim stanie!

  więcej »

  Tak wygląda deska pełna bezpiecznych przekąsek dla osoby chorej na cukrzycę i dla tej, która chorować nie chce.
 • Otyłość. Objawy i przyczyny

  04-01-2015

  Cukrzyca, choroby układu krążenia, zwyrodnienia stawów, niektóre typy nowotworów – to tylko część chorób, które mogą towarzyszyć otyłości. Otyłość sama w sobie uznawana często za defekt urody czy niedogodność, utrudniającą codzienne życie, jest przez medycynę traktowana jak choroba. Choroba, z której trzeba i warto się leczyć.

  więcej »

  Brak aktywności fizycznej, spożywanie zbyt dużej ilości wysokokalorycznego jedzenia, niewłaściwy dobór pokarmów – to wszystko prowadzi do poważnych zaburzeń w bilansie energetycznym organizmu.
 • Rak jelita grubego. Czynniki ryzyka, objawy, badanie i leczenie

  04-01-2015

  Nowotwór jelita grubego atakuje zarówno mężczyzn jak i kobiety. Osoby po 50. roku życia znajdują się już w grupie ryzyka i powinny poddawać się badaniom profilaktycznym. Bo, jak w przypadku większości nowotworów, wykryty we wczesnym stadium, jest zwykle uleczalny. Czterech na pięciu zdiagnozowanych pacjentów z rakiem jelita grubego ma więcej niż 60 lat.

  więcej »

  Nowotwór jelita grubego atakuje zarówno mężczyzn jak i kobiety. Czterech na pięciu zdiagnozowanych pacjentów ma więcej niż 60 lat.
 • Rak jelita grubego. Profilaktyka

  04-01-2015

  Rak jelita grubego niestety wciąż pozostaje chorobą wstydliwą, o której mówi się publicznie niezwykle rzadko. To źle, zwłaszcza że rak rozwija się w ukryciu, niejednokrotnie nawet w dość zaawansowanym stadium nie daje jednoznacznych niepokojących sygnałów.

  więcej »

  Prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego zapewnia dieta bogata w błonnik, picie dużej ilości wody i aktywność fizyczna dostosowana do wieku i możliwości.
 • Nadciśnienie tętnicze. Co to jest? Czym grozi? Grupy ryzyka

  04-01-2015

  Ponad połowa Polaków po 45. roku życia boryka się z problemem nadciśnienia tętniczego. To prawdziwa epidemia – uważają lekarze. Niewykryte nadciśnienie, które trwa latami, może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, a nawet – grozi przedwczesną śmiercią.

  więcej »

  Palenie papierosów i picie alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze.
 • Prostata, gruczoł krokowy, stercz. Łagodny przerost

  04-01-2015

  Szacuje się, że dolegliwości wynikające z łagodnego rozrostu (przerostu) gruczołu krokowego czyli BPH (z ang. benign prostatic hyperplasia) zgłasza co trzeci mężczyzna po 50. roku życia! Po 80. roku życia rozrost gruczołu krokowego rozpoznaje się u prawie 90 procent mężczyzn.

  więcej »

  Rozrost gruczołu krokowego jest procesem łagodnym, a komórki gruczolaka nie mają cech nowotworu złośliwego.
 • Problemy z oddawniem moczu. Nie warto zwlekać z wizytą u urologa

  04-01-2015

  Zwiększona częstość oddawania moczu, oddawanie moczu w nocy, uczucie nagłego, trudnego do opanowania parcia na mocz, ból podczas oddawania moczu, zwężenie strumienia moczu, przerywany strumień moczu, trudności z rozpoczęciem oddawania moczu, uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza i zalegania moczu w pęcherzu, konieczność parcia podczas oddawania moczu powinny skłonić mężczyznę – zwłaszcza po 50. roku życia – do wizyty u urologa.

  więcej »

  Wszelkie problemy związane z oddawaniem moczu powinny dojrzałego mężczyznę skłonić do wizyty u urologa.
 • Barcelona. Bus Turistic godny polecenia

  01-01-2015

  Barcelona Bus Turistic poza sezonem kursuje na dwóch liniach czerwonej i niebieskiej. Latem czynna jest też linia zielona. Przejażdżka piętrowym autobusem, zwłaszcza na niezadaszonym piętrze ma wiele zalet. Po pierwsze i najważniejsze: zanim zanurzymy się w wąskie uliczki La Ribery, zobaczymy miasto "całe" i w całym od razu się zakochamy. Po drugie, bilet jest w przystępnej cenie - można kupić jednodniowy albo dwudniowy. W ramach czasu ważności biletu można dowolnie dużo razy wsiadać do autobusu i wysiadać na wybranym przystanku. Zapraszam na przejazd linią czerwoną.

  więcej »

  Barcelona Bus Turistic i jego przystanki ułatwiają orientację w mieście.
 • Wilk z Wall Street

  30-12-2014

  Macie trzy godziny i chcecie się dobrze bawić? Komedia kryminalna Martina Scorsese, z obłędną rolą Leonardo DiCaprio to strzał w dziesiątkę. Teraz w telewizji!

  więcej »

  Wilk z Wall Street
 • William Shakespeare, Komedie w przekładzie Stanisława Barańczaka

  30-12-2014

  Wydawnictwo Znak proponuje miłośnikom klasycznych tekstów prawdziwą ucztę: komedie Williama Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka.

  więcej »

  Komedie Williama Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka
 • Koncert Noworoczny z Wiednia 2015

  30-12-2014

  1 stycznia, tradycyjnie, w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego (Filharmonia Wiedeńska) odbędzie się uroczysty koncert Orkiestry Filharmoników Wiedeńskich.

  więcej »

  Koncert Noworoczny
 • „Wojna i pokój” z Teatru Maryjskiego w Petersburgu w Multikinie!

  05-12-2014

  16 grudnia Multikino zaprasza na retransmisję nowej odsłony opery „Wojna i pokój”, arcydzieła Sergieja Prokofiewa na podstawie powieści Lwa Tołstoja. Widzowie w czternastu Multikinach w Polsce zobaczą retransmisję nagrania zrealizowanego w 2013 roku w Teatrze Maryjskim w Petersburgu.

  więcej »

  Wojna i pokój, Multikino
 • „Dziadek do orzechów” z Teatru Maryjskiego w technologii 3D

  05-12-2014

  22 grudnia, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Multikino zaprasza na pokaz baletu „Dziadek do orzechów” - najbardziej znanego dzieła Piotra Czajkowskiego, z legendarnego Teatru Maryjskiego w Petersburgu. Nagranie zrealizowano w kinowej technologii 3D.

  więcej »

  Dziadek do orzechów, balet
 • 20 listopada, Światowy Dzień Rzucania Palenia

  20-11-2014

  20 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. To dobry moment, żeby rzucić palenie – choć decyzja o zerwaniu z nałogiem musi być podejmowana codziennie, nie tylko od święta.

  więcej »

  Światowy Dzień Rzucania Palenia. Ale z nałogiem trzeba walczyć codziennie
 • „Tramwaj zwany pożądaniem” z Gillian Anderson i Benem Fosterem

  16-11-2014

  Na specjalne życzenie widzów w ośmiu kinach sieci Multikino odbędzie się specjalny, powtórny pokaz spektaklu  „Tramwaj zwany pożądaniem”. Multikino i British Council zapraszają na powtórkę transmisji. Sztukę w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie” będzie można zobaczyć ponownie 20 listopada.

  więcej »

  Tramwaj zwany pożądaniem, Multikino
 • „Bajadera” z Teatru Maryjskiego z Petersburga

  14-11-2014

  27 listopada Multikino zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Widzowie w 14 Multikinach w Polsce zobaczą retransmisję baletu w trzech aktach „Bajadera”. Nagranie zrealizowano w 2013 roku w Teatrze Maryjskim w Petersburgu. Będzie to pierwsza retransmisja widowiska na wielkim ekranie.

  więcej »

  Bajadera z Teatru Maryjskiego w Multikinie
 • "Prześwit" w gwiazdorskiej obsadzie w Multikinie

  05-11-2014

  Multikino i British Council w ramach cyklu Scena brytyjska na dużym ekranie w Multikinie zapraszają na spektakl „Prześwit”. Sztukę będzie można zobaczyć 13 listopada o godz. 19:00 w 14 kinach sieci.

  więcej »

  Sztukę będzie można zobaczyć 13 listopada o godz. 19:00 w 14 kinach sieci Multikino.
 • Warszawa, Teatr Żydowski "Wyzna(nie)"

  04-11-2014

  Pierwsza w powojennej Polsce sztuka dotycząca losów pokolenia współczesnych polskich Żydówek urodzonych na przełomie lat 70-tych i 80-tych.

  więcej »

  Teatr Żydowski w Warszawie
 • Warszawa, Teatr Montownia/Teatr Powszechny, "Trzej muszkieterowie"

  04-11-2014

  W najbliższy weekend, 8 i 9 listopada, na scenie Teatru Powszechnego wystąpi Teatr Montownia. "Trzej muszkieterowie" - jedna z najbardziej znanych powieści świata, w zupełnie nowym ujęciu.

  więcej »

  Teatr Montownia "Trzej muszkieterowie"
 • Teatr Remus, Warszawa, Łódź, Białystok, "Obsesja"

  04-11-2014

  „Obsesja”, spektakl Teatru Remus, pod dwóch latach wraca na scenę rusza w trasę po Polsce. Przedstawienia będzie można zobaczyć już w listopadzie w Warszawie, Łodzi i Białymstoku a na wszystkie terminy wstęp jest wolny – należy tylko uprzednio zarezerwować miejsca. 

  więcej »

  Obsesja, Teatr Remus
 • Jak choroba nowotworowa wpływa na życie seksualne? Opinie pacjentów

  28-10-2014

  Rekordziści nawet dwa lata od zakończenia leczenia onkologicznego nie uprawiali seksu  – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie poznańskiej fundacji „Ludzie dla ludzi” i Axa Życie.  Chorzy nie wiedzą kiedy po operacji rozpocząć współżycie ani jak leczenie może wpływać na libido. Zadręczają siebie i partnerów. Seksualność pacjenta w polskiej onkologii w zasadzie nie istnieje. Lekarze nie inicjują rozmów o seksie, a chorzy boją się lub wstydzą zapytać.

  więcej »

  Choroba nowotworowa nie przekreśla ani możliwości uprawiania seksu, ani potrzeby bliskości
 • „Medea” z Helen McCrory z National Theatre Live

  20-10-2014

  Multikino i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają na spektakl „Medea”. Sztukę będzie można zobaczyć 28 października w  14 kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Teatry brytyjskie w Multikinie
 • Bezpłatne szkolenia medialne dla seniorów w Gdańsku

  17-10-2014

  Stowarzyszenie MANKO zaprasza seniorów z Pomorza na wykład otwarty „Rola mediów obywatelskich/seniorskich w polepszeniu sytuacji seniorów w Polsce.

  więcej »

  Bezpłatne szkolenia medialne dla seniorów
 • Bogowie, reżyseria Łukasz Palkowski

  13-10-2014

  Od dawna polski film nie miał tak jednoznacznie świetnych recenzji i ocen - i to zarówno płynących od krytyków, jak i widzów. "Bogowie" Łukasza Palkowskiego z Tomaszem Kotem w roli młodego kardiochirurga Zbigniewa Religi robią wrażenie. Ci, którzy uważają, że ten film powinien być polskim kandydatem do Oskara chyba się nie mylą.

  więcej »

  Bogowie
 • Jarmark Kreatywności. Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

  08-10-2014

  Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych zagościły już na stałe w kalendarzu stołecznych wydarzeń - mówią zgodnie Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” i Robert Kadej, szef Zespołu Realizacji Polityki Senioralnej w stołecznym Ratuszu.

  więcej »

  Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 5 października 2014, Warszawa
 • Nike Farida, „Panna Młoda”

  07-10-2014

  Nike Farida to Polka, która przez wiele lat mieszkała w Libii, chodziła w tym kraju do szkoły – oczywiście żeńskiej. Społeczność arabska, jej kultura, zwyczaje, mentalność, nie mają przed nią tajemnic.

  więcej »

  Panna Młoda, Nike Farida
 • „Tramwaj zwany pożądaniem” z National Theatre Live

  06-10-2014

  Multikino i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają na spektakl „Tramwaj zwany pożądaniem”. Sztukę będzie można zobaczyć 16 października w 13 kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Tramwaj zwany pożądaniem
 • Finał Pucharu Polski Nordic Walking w Gdańsku

  01-10-2014

  4 października 2014 r. w Gdańsku odbędzie się ostatni etap zawodów z cyklu Pucharu Polski Nordic Walking. Zapraszamy na start!

  więcej »

  Finał Pucharu Polski Nordic Walking
 • „Dziwny przypadek psa nocną porą”, Multikino

  26-09-2014

  Na specjalne życzenie publiczności Multikino i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają na powtórkę spektaklu „Dziwny przypadek psa nocną porą” („The Curious Incident of The Dog in The Night-Time”) zrealizowany przez Teatr Narodowy w Londynie.

  więcej »

  Teatry brytyjskie w Multikinie
 • Benvenuto Cellini, reżyseria Terry Gilliam

  23-09-2014

  Multikino i British Council w ramach cyklu wydarzeń brytyjskich w Multikinie zapraszają na operę „Benvenuto Cellini”. Dzieło Hectora Berlioza zrealizowane przez English National Opera w reżyserii Terry’ego Gilliama będzie można zobaczyć 25 września tylko w 13 kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Brytyjskie wydarzenia w Multikinie
 • Dni Seniora, Wrocław 2014

  22-09-2014

  Rekordowa liczba fenomenalnych kapeluszy i mnóstwo dobrej zabawy - tak wyglądało centrum Wrocławia w piątek 19 września. Około 1500 seniorów i ich rodzin wzięło udział na wrocławskim Rynku w Inauguracji „Dni Seniora – Wrocław 2014”.

  więcej »

  Inauguracja Dni Seniora Wrocław 2014
 • Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

  21-09-2014

  5 października, w niedzielę, po raz kolejny w Ogrodzie Saskim w Warszawie będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

  więcej »

  Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 5 października, Ogród Saski
 • Ostatni letni Dancing Międzypokoleniowy!

  17-09-2014

  W niedzielę, 21 września, mieszkańcy ulicy Kredytowej wezmą udział w Dancingu Międzypokoleniowym. Zintegrować sąsiadów przy muzyce – takie wyzwanie postawili sobie uczestnicy Dancingu, którzy zapraszają na wspólną imprezę do Klubu Patio (przy ul. Kredytowej 9) o godzinie 16. Wstęp wolny.

  więcej »

  Dancing Międzypokoleniowy na ulicy Kredytowej
 • Dancing Międzypokoleniowy. Pożegnanie projektu "Zielony Jazdów"

  12-09-2014

  W niedzielę 14 września o godzinie 17.00 w parku obok Centrum Sztuki Współczesnej, seniorzy oraz młodzi będą wspólnie się bawić na parkiecie. Podczas Dancingu Międzypokoleniowego pod chmurką zagrają: Dj Wika /70+/, DJ Janeczka, DJ Roman oraz Sexy Bass.

  więcej »

  Dancing Międzypokoleniowy
 • Co Polacy wiedzą o niewydolności żylnej. Raport z badań

  09-09-2014

  Prawie dwie trzecie Polaków narzeka na uczucie ciężkości i zmęczenia kończyn dolnych, które nasila się po długim staniu lub siedzeniu - wynika z najnowszych danych,  które zostały przedstawione podczas poniedziałkowej konferencji w Warszawie.

  więcej »

  Żylaki, czyli poszerzone naczynia żylne występujące najczęściej na nogach, którym mogą towarzyszyć stany zapalne i zakrzepica oraz przebarwienia skóry, są problemem co czwartego Polaka
 • Archipelag pokoleń. Kurs dla osób 50+

  08-09-2014

  1 października 2014 rusza trzecia edycja Archipelagu Pokoleń, kursu realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

  więcej »

  Archipelag Pokoleń - oferta dla osób 50+, ciekawych świata
 • Kino. "Boyhood", reżyseria Richard Linklater

  08-09-2014

  O tym filmie jest już głośno. „Arcydzieło!” – twierdzą krytycy. „Zabawny, mądry, wzruszający”. „Niezwykły”. Miłośnicy dobrego kina raczej go nie przegapią, ale zachęt nigdy za wiele.

  więcej »

  Boyhood
 • Dni Seniora, Wrocław 2014

  04-09-2014

  Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza do udziału w kolejnej edycji święta Seniorów, które zbliża się wielkimi krokami. Przygotowania idą pełną parą. W dniach 19-30 września odbędzie się wiele atrakcyjnych wydarzeń!

  więcej »

  Dni Seniora Wrocław 2014
 • Kino. Magia w blasku księżyca. Reżyseria Woody Allen

  23-08-2014

  Lato chyli się ku końcowi, ale letni klimat można zatrzymać, wybierając się na najnowszą komedię Woody'ego Allena "Magia w blasku księżyca". Czy to klimat południa Francji, czy autoironia reżysera - dość, że film, choć z mało zaskakującą fabułą, ogląda się naprawdę przyjemnie.

  więcej »

  Magia w blasku księżyca
 • Kino. Podróż na sto stóp. Reżyseria Lasse Hallström

  19-08-2014

  Rewelacyjne kino wakacyjne. Sto stóp to dystans, który dzieli dwie restauracje. Jedną prowadzi królowa, Madam Mallory (w tej roli doskonała, jak zwykle, Helen Mirren). Drugą - nieco apodyktyczny, ale cudowny senior hinduskiej rodziny. Mimo, że to francuska restauracja szczyci się gwiazdką Michelina, prawdziwą gwiazdą jest Hassan, hinduski kucharz.

  więcej »

  Podróż na sto stóp
 • Wyniki Konkursu kulinarnego "Przysmaki lata"

  11-08-2014

  Lato - eksplozja smaków, bogactwo warzyw i owoców. Przysmaki słodkie, pikantne, wytrawne. Długie wieczory zachęcają do rodzinnego i towarzyskiego biesiadowania. W czasie urlopu przygotowujemy przetwory, które będą cieszyć podniebienie od późnej jesieni do kolejnego lata.

  więcej »

  Przysmaki lata
 • Grand Budapest Hotel. Kino/On demand/Blu-ray

  11-08-2014

  "Grand Budapest Hotel" - film jeszcze grany w kinach studyjnych, dostępny także "na żądanie" w sieciach kablowych i na płytach Blu-ray. Jeden z tych filmów, które jeszcze długo po obejrzeniu pojawiają się przed oczyma. A podczas końcowych napisów widz zwykle ma ochotę obejrzeć jeszcze raz. I jeszcze.

  więcej »

  Grand Budapest Hotel
 • Festiwal Międzypokoleniowy, Temat Rzeka

  06-08-2014

  W sobotę 9 sierpnia warszawski klub Temat Rzeka zaprasza na zwiastun Festiwalu Międzypokoleniowego. Imprezę na plaży, która rozpocznie się o godzinie 15.00, uświetni występ wielu artystów m.in. DJ Wiki. Wstęp wolny! Dodatkową atrakcją będzie możliwość gry w siatkówkę.

  więcej »

  Festiwal Międzypokoleniowy
 • „Peter Grimes” Benjamina Brittena z English National Opera

  05-08-2014

  Multikino i British Council w ramach cyklu wydarzeń brytyjskich w Multikinie zapraszają na operę „Peter Grimes”. Operę Benjamina Brittena zrealizowaną przez English National Opera będzie można zobaczyć 19 sierpnia tylko w 13 kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Brytyjskie teatry w Multikinie
 • ArtPark w centrum Warszawy zaprasza!

  04-08-2014

  Od 7 sierpnia aż do końca miesiąca mieszkańcy Warszawy i wszyscy zainteresowani będą mogli odwiedzić ArtPark, czyli strefę artystyczną, w samym centrum stolicy, bo w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. 

  więcej »

  ArtPark zaprasza od 7 sierpnia
 • TVP2. Środa, 6 sierpnia, godz. 20.10. Sala samobójców

  04-08-2014

  Dominik to nastolatek, któremu niczego nie brak. Dobra szkoła, bogaci rodzice, przyjaciele. Co takiego wydarzy się w jego życiu, że trafi do "sali samobójców", miejsca z którego wyjście jest tylko jedno?

  więcej »

  Sala samobójców
 • Puchar Polski Nordic Walking w Osielsku

  28-07-2014

  W sobotę, 9 sierpnia 2014 r. odbędzie się szósta z cyklu imprez Pucharu Polski Nordic Walking, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski. Sponsorem Głównym zawodów jest PKN Orlen a Sponsorem Oficjalnym Energa.

  więcej »

  Puchar Polski Nordic Walking
 • Dancing Międzypokoleniowy w słonecznym chillingu przy basenie

  25-07-2014

  W sobotę (26 lipca) w klubie Iskra przy ul. Wawelskiej 5 odbędzie się Dancing międzypokoleniowy. Poprowadzą go dje dwóch pokoleń: DJ Wit (60+), DJ Andrzej (60+) oraz DJ DEF. Impreza na świeżym powietrzu przy basenie to ciekawy sposób na spędzenie weekendu dla młodszych jak i starszych. Dancing rozpocznie się o godzinie 16.00.

  więcej »

  Dancing Międzypokoleniowy - zapraszamy
 • DVD. Detektyw. Serial HBO

  23-07-2014

  HBO produkuje znakomite seriale. Ten serial kryminalny zasługuje na miano wybitnego. Na DVD ukazał się właśnie pierwszy sezon serialu, który na antenie płatnej telewizji był emitowany kilka miesięcy temu. Siedem godzin uczty dla wielbicieli mrocznych, bardzo mrocznych, historii.

  więcej »

  Detektyw. Serial HBO na DVD
 • Kino. "Przychodzi facet do lekarza"

  21-07-2014

  Kto lubi francuskie komedie, nie potrzebuje zachęty. „Przychodzi facet do lekarza” to opowieść o zdrowym jak ryba czterdziestolatku, który choruje na…

  więcej »

  Przychodzi facet do lekarza - komedia
 • Julie i Julia. Komedia nad garnkami

  21-07-2014

  Meryl Streep – jak zawsze świetna. I to jest wystarczający powód, by jeszcze raz (lub po raz pierwszy) obejrzeć komedię „Julie i Julia” (2009).

  więcej »

   Julie i Julia - komedia
 • „A Small Family Business” z Nigelem Lindsayem

  10-07-2014

  Multikino i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają na spektakl „A Small Family Business”. Sztukę w reżyserii Adama Penforda, z Nigelem Lindsayem w roli głównej będzie można zobaczyć 22 lipca w 13 kinach sieci Multikino.

  więcej »

  Brytyjskie teatry w Multikinie
 • Niechirurgiczne powiększanie i modelowanie biustu. Zabieg Aquafilling bodyline

  09-07-2014

  Z wiekiem piersi tracą to, co decyduje o ich urodzie i atrakcyjności – jędrność i objętość. Jednak kobieta nie musi się poddawać sile grawitacji. Zabiegi powiększania i ujędrniania biustu to nie nowość w medycynie estetycznej, ale nowością jest zabieg wykonywany preparatem Aquafilling bodyline.

  więcej »

  Pełny i atrakcyjny biust nie musi być atrybutem młodości.
 • 8. edycja Seniorady za nami

  24-06-2014

  Na warszawskiej AWF odbyła się ósma edycja pikniku rekreacyjnego dla Seniorów i rodzin - Seniorada. Podczas wydarzenia zostały ustanowione dwa rekordy: jeden w liczbie ćwiczących Seniorów Zumbę oraz drugi: najdłuższego szalika Seniorady.

  więcej »

  Seniorada 2014
 • „Don Carlo” z Festiwalu w Salzburgu!

  18-06-2014

  Miłośnicy opery będą mieć możliwość obejrzenia retransmisji spektaklu „Don Carlo” Giuseppe Verdiego. Nagranie zrealizowane zostało w 2013 roku w Salzburgu, podczas corocznego największego festiwalu muzycznego w Europie. Widzowie po raz pierwszy zobaczą retransmisję tego wyjątkowego wydarzenia na wielkim ekranie.

  więcej »

  Opera w jakości HD w Multikinie
 • Puchar Polski Nordic Walking w Grudziądzu

  12-06-2014

  W sobotę 7 czerwca 2014 w Grudziądzu odbył się czwarty etap Pucharu Polski Nordic Walking. Na starcie stanęło ponad czterystu uczestników.

  więcej »

  IV etap Pucharu Polski w Grudziądzu
 • Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

  11-06-2014

  Zbliżają się kolejne Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking! 14 czerwca 2014 roku w okolicach Hali Stulecia zbiorą się entuzjaści spacerów z kijami.

  więcej »

  Tak było na Mistrzostwach Wrocławia rok temu
 • „King Lear” National Theatre Live

  11-06-2014

  Multikino i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają 17 czerwca na sztukę „King Lear”, spektakl w reżyserii Sama Mendesa („Skyfall”) z Simonem Russellem Bealem w roli tytułowej.

  więcej »

  Brytyjskie teatry w Multikinie
 • „Córka pułku” z Opery Wiedeńskiej w Multikinie

  02-06-2014

  9 czerwca widzowie zobaczą „Córkę pułku” Geatano Donizettiego. Nagranie zostało zrealizowane w 2007 roku w Operze Wiedeńskiej. Publiczność, która zgromadzi się w kinach sieci Multikino, po raz pierwszy będzie uczestniczyć w retransmisji tej znakomitej opery na wielkim ekranie. W roli głównej widzowie zobaczą Natalie Dessay.

  więcej »

  Opera w jakości HD
 • Zapraszamy na Senioradę

  30-05-2014

  Seniorów i ich najbliższych, mieszkających w Warszawie, zapraszamy na piknik rekreacyjny - Senioradę. 8 czerwca, w niedzielę, w godzinach 11.00-14.30 na terenie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego nie zabraknie atrakcji i dla starszych, i dla młodszych.

  więcej »

  Seniorada 2013. Tak było rok temu.
 • Puchar Polski Nordic Walking w Pakości

  28-05-2014

  W sobotę 28 czerwca 2014 r. w Pakości entuzjaści marszu z kijami po raz piąty staną na starcie Pucharu Polski Nordic Walking.

  więcej »

  Puchar Polski Nordic Walking, Pakość 2014
 • Puchar Polski Nordic Walking w Polanicy Zdrój

  20-05-2014

  Ponad dwustu zawodników podjęło wyzwanie i mimo ulewnego deszczu finiszowało na mecie w Polanicy Zdrój w trzeciej z cyklu imprez Pucharu Polski Nordic Walking.

  więcej »

  Puchar Polski Nordic Walking w Polanicy Zdrój
 • National Theatre Live zaprasza ponownie

  19-05-2014

  Multikino i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają na specjalne pokazy scenicznej adaptacji słynnej powieści Micheala Morpurgo „War Horse” („Czas Wojny”) w reżyserii Nicka Stafforda.

  więcej »

  War Horse z National Theatre Live
 • 15 maja, godz. 18.00, sieć Multikino

  09-05-2014

  Sieć Multikino zaprasza na niezwykłe wydarzenie – retransmisję opery „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego. Nagranie zostało zrealizowano w 2007 rok podczas letniego festiwalu muzyki i teatru w austriackim Salzburgu.

  więcej »

  Opera i balet w jakości HD w Multikinie
 • Puchar Polski Nordic Walking w Polanicy Zdrój

  09-05-2014

  17 maja 2014 entuzjaści Nordic Walking z całej Polski po raz trzeci staną z kijami na starcie – tym razem w Polanicy Zdrój. Polska Federacja Nordic Walking wraz ze Sponsorem Głównym, PKN Orlen, i Sponsorem Specjalnym, Grupą Energa, zapraszają serdecznie do udziału i kibicowania.

  więcej »

  Puchar Polski Nordic Walking
 • Warszawa, 10 maja, godz. 16.00-22.00

  07-05-2014

  Seniorów i wszystkich chętnych zapraszamy tym razem nie na Dancing, a na Clubbing Międzypokoleniowy. Już w najbliższą sobotę 10 maja o 16.00 w kawiarni Muzeum Sztuki Nowoczesnej początek imprezy!

  więcej »

 • Puchar Polski Nordic Walking zawita do Kolbuszowej

  02-05-2014

  3 maja 2014 odbędzie się drugi etap prestiżowej imprezy Pucharu Polski Nordic Walking. W Kolbuszowej miłośnicy kijków zmierzą się na dystansach 5, 10 i 21 kilometrów.

  więcej »

  Puchar Polski Nordic Walking
 • Brytyjski teatr w Multikinie. Powtórka sztuki "Coriolanus" Szekspira

  30-04-2014

  Multikino przygotowało dla miłośników brytyjskiego teatru prawdziwą gratkę – cykl retransmisji przedstawień, zrealizowanych przez najlepsze brytyjskie teatry: National Theatre, Royal Opera House czy English National Opera.

  więcej »

  Brytyjski teatr w Multikinie
 • Pierwsze zawody Pucharu Polski Nordic Walking w Trzebnicy

  29-04-2014

  Około 300 osób wystartowało w pierwszych w tym roku zawodach Pucharu Polski, które odbyły się 26 kwietnia w Trzebnicy.

  więcej »

  Puchar Polski Nordic Walking w Trzebnicy
 • I Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie

  15-04-2014

  12 kwietnia na Stadionie im. Jana Konopczyńskiego w Żołędowie odbyły się I Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie, III Mistrzostwa Sztafetowe oraz III Rajd Gminny Nordic Walking pod honorowym patronatem Starosty Bydgoskiego.

  więcej »

 • „The Audience” z Helen Mirren w roli głównej

  14-04-2014

  Multikino i British Council, w ramach cyklu „Brytyjskie teatry w Multikinie”, zapraszają 24 kwietnia o 18.00 na specjalne pokazy „The Audience”. W roli głównej - oszałamiająca Helen Mirren, która za rolę Elżbiety II w filmie „Królowa” otrzymała Oskara.

  więcej »

  Brytyjskie teatry w Multikinie pod patronatem superstarsi.pl
 • „Otello” Verdiego na żywo z Neapolu

  11-04-2014

  22 kwietnia Multikino zaprasza na niezwykłe wydarzenie - transmisję opery „Otello” Giuseppe Verdiego ze słynnego Teatru San Carlo we włoskim Neapolu. W roli głównej widzowie zobaczą Marco Bertiego. Opera wystawiana jest
  w nowej inscenizacji w koprodukcji z Teatrem Massimo z Palermo.

  więcej »

  Opera w jakości HD w Multikinie
 • „Lukrecja Borgia” z San Francisco Opera

  02-04-2014

  10 kwietnia Multikino zaprasza na retransmisję opery „Lukrecja Borgia” Gaetano Donizettiego. Została ona zarejestrowana w październiku 2011 roku w słynnej San Francisco Opera. W roli głównej widzowie zobaczą Renee Fleming.

  więcej »

  Opera w jakości HD w Multikinie
 • „Romeo i Julia” prosto z Broadway’u

  30-03-2014

  Multikino zaprasza w poniedziałek 7 kwietnia o 18.00 na specjalne pokazy sztuki Williama Szekspira „Romeo i Julia”. Nagranie spektaklu zrealizowano w listopadzie ubiegłego roku w słynnym Richard Theatre na nowojorskim Broadway'u!

  więcej »

  "Romeo i Julia" z Broadway
 • I Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie

  26-03-2014

  Co prawda z kijkami można maszerować przez cały rok, ale kiedy zaczyna się wiosna, nie ma już żadnych wymówek: sezon Nordic Walking rusza pełną parą. Już 12 kwietnia Osielsko zaprasza na I Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie. Odbędą się tam też równolegle III Mistrzostwa Polski Sztafet.

  więcej »

  I Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie
 • XIII Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

  20-03-2014

  Dom Kultury Zacisze w Warszawie zaprasza na XIII Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora. W ostatni weekend marca (29-30) publiczność będzie miała możliwość uczestniczenia w wydarzeniu, które cieszy się ogromną popularnością publiczności i uznaniem wśród seniorów z całej Polski i zagranicy.

  więcej »

  W ostatni weekend marca w Domu Kultury Zacisze znów będzie można podziwiać seniorów występujących w programach artystycznyc
 • Filmowy Klub Seniora "Praha"

  20-03-2014

  Specjalne pokazy filmowych nowości oraz szkolenia i warsztaty – w Kinie Praha 3 kwietnia rusza nowy cykl wydarzeń, przygotowanych z myślą o seniorach: Filmowy Klub Seniora "Praha".

  więcej »

  Kino Praha zaprasza
 • 26 stycznia, Cafe Kulturalna, godz. 16.00-22.00

  22-01-2014

  DJ VIKA (70+) & Ment XXL (Rasmentalism) zapraszają na kolejny Dancing Międzypokoleniowy. 26 stycznia w Cafe Kulturalna (PKiN, Plac Defilad 1) od godz. 16.00 do 22.00 na parkiecie będą wspólnie szaleć młodzi… i młodzi duchem!

  więcej »

  Dancing Międzypokoleniowy
 • Porachunki, reżyseria Luc Besson

  13-01-2014

  Czy wiecie jak to jest być gangsterem, który musi się przystosować do życia zwykłych śmiertelników? Kiedy człowiek musi porzucić ulubione rozrywki, stare towarzystwo i mętne interesy, które bardzo polubił? Łatwo nie jest, o czym można się przekonać oglądając komedię "Porachunki" wyreżyserowaną przez Luca Bessona, twórcy takich filmowych perełek jak „Wielki błękit” i „Leon zawodowiec”.

  więcej »

  Porachunki
 • Konkurs kulinarny "Świąteczna uczta"

  09-12-2013

  Zapraszamy do konkursu kulinarnego "Świąteczna uczta". Czekamy na wasze przepisy na grudniowe i styczniowe rodzinne (i towarzyskie) spotkania przy stole. Przepisy tradycyjne, albo ekstremalnie innowacyjne. Wasze wariacje na temat dań, które wszyscy znają albo propozycje potraw egzotycznych, które zaserwujecie gościom.

  więcej »

  Świąteczna uczta - konkurs kulinarny
 • Warszawski Tydzień Seniora

  27-11-2013

  Przez cały tydzień, od 2 do 8 grudnia warszawscy seniorzy, osoby 60+, będą mogli bezpłatnie poprawić swoje umiejętności w poruszaniu się w cyfrowym świecie. Warszawski Tydzień Seniora to część projektu Warszawa Przyjazna Wiekowi.

  więcej »

  Warszawski Tydzień Seniora
 • Konkurs kulinarny "Na rozgrzewkę"

  08-11-2013

  Nie da się ukryć – upałów w najbliższych miesiącach nie będzie. Ale to nie znaczy, że musimy marznąć! Zapraszamy do konkursu kulinarnego „Na rozgrzewkę!”. Czekamy na wasze przepisy – koniecznie ze zdjęciami – na rozgrzewające dania i napoje.

  więcej »

  Na rozgrzewkę! - konkurs kulinarny
 • 27 października, godz. 16.00, Dancing Międzypokoleniowy

  23-10-2013

  Dancing międzypokoleniowy odbędzie się w kultowym barze mlecznym! Bary mleczne podbijają Warszawę, są modną miejscówką. A wśród nich prym wiedzie Bar Prasowy. 27 października zmieni się on w parkiet klubowy, a goście będą mogli kosztować potraw z menu dancingowego i potańczyć.

  więcej »

  Dancing międzypokoleniowy w Barze Prasowym
 • Nie zapomnij mnie, reżyseria David Sieveking

  18-10-2013

  75-letnia matka reżysera zapada na chorobę Alzheimera. Powoli zaczyna zapominać o świecie. Czy to nie jest temat na opowieść? Zwłaszcza, że mama niemieckiego reżysera Davida Sievekinga mimo choroby nie traci poczucia humoru.

  więcej »

  Nie zapomnij mnie
 • Wałęsa. Człowiek z nadziei, reżyseria Andrzej Wajda

  14-10-2013

  W niedzielne południe duża sala w multipleksie zapełniona może w jednej trzeciej. Przeważają widzowie 50+. Od pierwszych kadrów w kinie cisza jak makiem zasiał. Nie ma śmiechów ani chichotów mimo, że Robert Więckiewicz gra brawurowo, ocierając się o granicę farsy.

  więcej »

  Wałęsa. Człowiek z nadziei
 • Finał Pucharu Polski Nordic Walking

  08-10-2013

  Tegoroczna edycja Pucharu Polski Nordic Walking zakończona! W sobotę 5 października zostały w Gdańsku rozegrane ostatnie zawody!

  więcej »

 • Tak świętowaliśmy Dzień Osób Starszych

  07-10-2013

  W pierwszą niedzielę października pogoda w Warszawie nas rozpieszczała. Na tych, którzy ten piękny dzień zdecydowali się spędzić w Ogrodzie Saskim, na pikniku z okazji Dnia Osób starszych, czekały liczne, rodzinne atrakcje.

  więcej »

 • 1 października obchodzimy Dzień Osób Starszych

  01-10-2013

  1 października przypada Dzień Osób Starszych. A w niedzielę, 6 października, zapraszamy wszystkich warszawskich (i nie tylko seniorów) wraz z rodzinami do Ogrodu Saskiego. Tam Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” organizuje tradycyjny piknik dla osób starszych i ich rodzin.

  więcej »

  1 października, Dzień Osób Starszych
 • Puchar Polski Nordic Walking 2013

  25-09-2013

  5 października w Gdańsku zostaną rozegrane ostatnie zawody Pucharu Polski Nordic Walking 2013. Zapraszamy na tereny Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

  więcej »

  Puchar Polski Nordic Walking w Gdańsku
 • Czas na miłość, reżyseria Richard Curtis

  23-09-2013

  Twórca kultowego "To właśnie miłość" i przeboju kinowego "Notthing Hill" powraca do kin z nowym filmem. Po trosze - komedią romantyczną, po trosze - dramatem. Filmem, który jest jak pudełko pysznych czekoladek. Ale w kilku łakociach ukrywa się pigułka. Lecznicza, ale gorzka. 

  więcej »

  Czas na miłość
 • Instytut Zdrowych Nóg podsumowuje wyniki letniej akcji

  23-09-2013

  Ponad 1,3 tysiąca pacjentów, bez żadnych skierowań i formalności, przebadali lekarze w ramach akcji „Instytut Zdrowych Nóg”. W ciągu trzech miesięcy z porad specjalistów mogli skorzystać mieszkańcy 23 miast w Polsce. Od 25 maja do 17 sierpnia 2013 roku lekarze diagnozowali stan żył nóg pacjentów w mobilnej przychodni.

  więcej »

  Instytut Zdrowych Nóg. Mobilna przychodnia przeżywała w każdym mieście prawdziwe oblężenie
 • Praskie wieczory kobiece wracają!

  20-09-2013

  Kino Praha zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu „Praskie wieczory kobiece”. 26 września o godz.19.00 odbędzie się pokaz filmu „Wojna domowa” w reż. Stephana Elliotta.

  więcej »

  Praskie wieczory kobiece
 • Rozpoczyna się sezon szczepień przeciw grypie

  18-09-2013

  Warszawiacy, którzy ukończyli 65. rok życia, mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie. Ratusz szacuje, że z tej możliwości skorzysta ponad 75 tys. seniorów.

  więcej »

  W wielu gminach seniorzy mogą bezpłatnie szczepić się przeciw grypie
 • DJ Vika zagrała w Powiększeniu

  16-09-2013

  DJ Vika znów porwała do tańca, tym razem na Powiślu. Ponieważ pogoda była dość niestabilna, Dancing Międzypokoleniowy został przeniesiony z Placu Zabaw przy ul. Myśliwieckiej do klubu Powiększenie.

  więcej »

  Po prawej - Mgdalena Puk (70+)
 • Zapraszamy na kolejny Dancing Międzypokoleniowy z DJ Viką!

  12-09-2013

  14 września o godz. 16.00 w warszawskim klubie Powiększenie (Nowy Świat 27, w podwórku) startuje kolejny Dancing Międzypokoleniowy, na którym DJ Vika wystąpi z duetem Borek&Bebech.

  więcej »

  DJ Vika oraz Borek&Bebech
 • Puchar Polski Nordic Walking w Hajnówce

  10-09-2013

  433 zawodników i zawodniczek wzięło udział w zawodach Pucharu Polski Nordic Walking, które 7 września zostały rozegrane w Hajnówce.

  więcej »

  Prawdziwa sportowa rodzina: od lewej - Eleonora Moska; Waldemar Moska - Prof. nadz. dr hab., rektor gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu; Gładczyńska Benedykta - liderka w kategorii 70+ na 5 km
 • Dni Seniora we Wrocławiu

  09-09-2013

  14 września, już po raz piąty, seniorzy przejmą panowanie we Wrocławiu. Przez kolejny tydzień będą mogli wziąć udział w  atrakcjach, przygotowanych z myślą o nich w ramach obchodów „Dni Seniora”.

  więcej »

  Dni Seniora, tradycyjnie, rozpocznie marsz seniorów w fantazyjnych strojach
 • Matarnia Nordic Walking Cup

  04-09-2013

  Miasteczko sportowego życia w Parku Handlowym Matarnia w ostatnią sobotę wakacji przyciągnęło miłośników chodzenia z kijkami i tych, którzy przyszli na zakupy, a spontanicznie zainteresowali się sportem i skorzystali z przygotowanych atrakcji.

  więcej »

  Matarnia Nordic Walking Cup
 • Puchar Polski Nordic Walking w Krainie Puszczy i Żubra

  27-08-2013

  7 września w Hajnówce odbędzie się Puchar Polski Nordic Walking w Krainie Puszczy i Żubra. Na imprezę zapraszają Polska Federacja Nordic Walking, Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Miasto Hajnówka i Nadleśnictwo Hajnówka.

  więcej »

  Puchar Polski Nordic Walking w Krainie Puszczy i Żubra
 • Matarnia Nordic Walking Cup

  26-08-2013

  31 sierpnia w Gdańsku Polska Federacja Nordic Walking organizuje kolejne zawody. Zapraszamy zarówno osoby starsze jak i rodziny z dziećmi. Chodźcie z nami po zdrowie!

  więcej »

  Chodź z nami po zdrowie!
 • Blue Jasmine, reżyseria Woody Allen

  25-08-2013

  Większość recenzentów nie ma wątpliwości: "Blue Jasmine" to najlepszy od lat film Woody'ego Allena. Niektórzy twierdzą, że tak dobrego filmu genialny reżyser nie nakręcił od dwudziestu lat. To może przesada, ale "Blue Jasmine" bez wątpienia jest filmem bardzo, bardzo dobrym.

  więcej »

  Blue Jasmine
 • Puchar Polski Nordic Walking w Osielsku

  14-08-2013

  W sobotę, 10 sierpnia 2013 roku, do Osielska zjechali się fani nordic walking z całej Polski. Rozegrano marsze na 5,10 i 20 km. Wzięło w nich udział w sumie kilkaset osób.

  więcej »

  Puchar Polski Nordic Walking w Osielsku
 • Konkurs kulinarny "Grzybobranie!"

  14-08-2013

  Do końca lata został jeszcze ponad miesiąc, ale sezon na kurki trwa w najlepsze, a grzybiarze pewnie patrzą w niebo i czekają na deszcz, by potem w lesie patrzeć pod nogi i wypatrywać prawdziwków, maślaków, podgrzybków…

  więcej »

  Grzybobranie
 • Koneser, reżyseria Giuseppe Tornatore

  12-08-2013

  Czy to film o miłości, czy o utracie złudzeń? A może o tym, że życia nie warto przeżywać, chroniąc się przed ludźmi przy pomocy śnieżnobiałych chustek i skórzanych, wytwornych rękawiczek?

  więcej »

  Koneser
 • ArtPark 2013 zaprasza!

  12-08-2013

  W Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, nieopodal placu Trzech Krzyży, mieszkańcy Warszawy i turyści już od 17 sierpnia będą mogli uczestniczyć – codziennie! – w plenerowych spotkaniach z kulturą i sztuką.

  więcej »

  ArtPark 2013 zaprasza!
 • Dancing Międzypokoleniowy - clubbing po Wiśle

  09-08-2013

  Tu nie ma co dużo pisać. Ci, którzy 28 lipca w godzinach popołudniowo-wieczornych wybrali się na najbardziej HOT imprezę w Warszawie, czyli Międzypokoleniowy Dancing po Wiśle wiedzą, że było wspaniale, niepowtarzalnie i klimatycznie. Ci, którzy z różnych przyczyn być nie mogli, niech spojrzą na zdjęcia, za które dziękujemy Fundacji Nizio. DJ Vika i didżeje młodego pokolenia, grający w trzech klubach, dali radę! Towarzystwo, w każdym wieku, bawiło się świetnie!

  więcej »

  Dancing Międzypokoleniowy - clubbing po Wiśle
 • 10 sierpnia, Osielsko. Zawody Pucharu Świata Nordic Walking

  25-07-2013

  10 sierpnia 2013 roku w Osielsku odbędą się zawody w ramach Pucharu Polski Nordic Walking. Będą to jednocześnie zawody Pucharu Świata.

  więcej »

  Puchar Polski Nordic Walking
 • Konkurs filmowy i fotograficzny dla 50+

  23-07-2013

  Młodzi mają wyścig szczurów, a dojrzali – Jaszczurów! 21-22 października w Poznaniu, już po raz kolejny, odbędzie się „Wyścig Jaszczurów”. Organizatorzy zapraszają niezależnych twórców – filmowców i fotografików, którzy ukończyli co najmniej 50 lat.

  więcej »

  Wyścig Jaszczurów, 21-22 października, Poznań
 • Konkurs kulinarny "Uff, jak gorąco!"

  19-07-2013

  Lody, sorbety, lemoniady, chłodniki - te swojskie, na botwince, owocowe, ale i inspirowane południem... To wszystko pozwala przetrwać upały. A nawet, gdy zamiast upałów cieszymy się polskim, kapryśnym latem - czyż miska z aromatycznym, pełnym słonecznych pomidorów gazpacho nie nastraja bardziej wakacyjnie, letnio, upalnie? Oczywiście, że tak!

  więcej »

  Uff, jak gorąco!
 • Puchar Polski Nordic Walking w Pakości

  09-07-2013

  251 zawodników stanęło na starcie zawodów Pucharu Polski Nordic Walking w Pakości, które odbyły się 7 lipca. Tradycyjnie już odbyły się trzy konkurencje – na 5, 10 i 20 km.

  więcej »

 • Rabaty i specjalne oferty dla seniorów w Warszawie

  05-07-2013

  Warszawscy seniorzy będą mogli korzystać z atrakcyjnych ofert i rabatów. Stowarzyszenie „Możesz więcej”  uruchamia program „Warszawska Karta Seniora”, skierowany do osób powyżej 60. roku życia.

  więcej »

  Warszawska Karta Seniora
 • „Praskie wieczory kobiece” wrócą do Kina Praha we wrześniu

  04-07-2013

  Przedpremierowy pokaz filmu „Idealne matki”, poprzedzony dyskusją na temat relacji miłosnych między dojrzałą kobietą a młodym mężczyzną był mocnym akcentem ostatniego przedwakacyjnego spotkania w Kinie Praha w cyklu „Praskie wieczory kobiece”.

  więcej »

  Praskie wieczory kobiece w Kinie Praha
 • Międzypokoleniowe spotkania przy samowarze

  03-07-2013

  Pierwsze spotkanie z cyklu „Międzypokoleniowe spotkania przy samowarze” już za nami. 27 czerwca 2013 roku w krakowskiej herbaciarni Czajownia organizatorki - Olesia Tkachuk i Natasza Nowakowska – przywitały gości, wprowadzając ich w ideę projektu.

  więcej »

  Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać budowę i historię samowara
 • Zawody Pucharu Polski Nordic Walking

  03-07-2013

  W najbliższą sobotę 6 lipca zapraszamy na kolejne zawody Pucharu Polski Nordic Walkig – tym razem do Pakości. W środę 3 lipca kończą się zapisy elektroniczne, ale na zawody będzie się można zapisać również w dniu startu.

  więcej »

  Zawody Pucharu Polski Nordic Walking w Pakości
 • Przed północą, Richard Linklater

  02-07-2013

  Dziewięć lat temu Jesse siedział w paryskim mieszkaniu Celine i wszystko wskazywało, że spóźni się na samolot, którym miał wrócić do żony i syna. Rzeczywiście, samolot odleciał bez niego, dzięki czemu w filmie "Przed północą" Jesse i Celine są rodzicami słodkich bliźniaczek. I po raz kolejny uchylają rąbka tajemnicy swojego związku.

  więcej »

  Przed północą
 • Spotkanie z Łukaszem Łuczajem, autorem „Dzikiej Kuchni”

  26-06-2013

  Najlepiej zbierać rośliny na wsi, w lasach. Ale rośliny dziko rosnące w mieście bywają mniej skażone niż te, które kupujemy w supermarketach – mówi Łukasz Łuczaj, autor książki „Dzika kuchnia” – zielnika i książki kucharskiej w jednym.

  więcej »

  Łukasz Łuczaj, autor książki "Dzika kuchnia"
 • Międzypokoleniowe spotkania przy samowarze

  24-06-2013

  Cykl dwunastu warsztatów językowych i kulturoznawczych będzie przybliżał mieszkańcom Krakowa (i okolic), seniorom i młodzieży, realia dawnego i współczesnego Wschodu – Ukrainy, Białorusi i Rosji.

  więcej »

  Międzypokoleniowe spotkania przy samowarze
 • III Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

  19-06-2013

  III Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta była to największa - do tej pory - impreza "chodzenia z kijkami" w Polsce. Wzięło w niej udział ponad 330 osób, nie licząc najmłodszych.

  więcej »

  III Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta
 • Targi Dynamiczni 50 Plus Minus

  18-06-2013

  Pokaz mody i kąpiel w dźwiękach gongów i mis tybetańskich były największymi atrakcjami Tagów Dynamiczni 50 Plus Minus, które w sobotę 15 czerwca odbyły się we Wrocławiu.

  więcej »

 • Zawody Pucharu Polski Nordic Walking w Świdniku

  17-06-2013

  Puchar Polski Nordic Walking zawitał w sobotę, 15 czerwca, do Świdnika. Zawody były jednocześnie Pucharem Lubelszczyzny w tej dyscyplinie. Na starcie stanęło ponad dwustu uczestników i uczestniczek.

  więcej »

  Puchar Polski Nordic Walking
 • Konkurs kulinarny "Owocujemy!"

  12-06-2013

  Zapraszamy do konkursu kulinarnego z owocami w roli głównej "Owocujemy!" Zgłoś przepis na potrawę, w której głównym składnikiem są letnie, sezonowe owoce (koniecznie ze zdjęciem!) i wygraj jedną z pięciu książek „Dzika kuchnia” Łukasza Łuczaja wydawnictwa Nasza Księgarnia.

  więcej »

  Owocujemy!
 • Puchar Polski Nordic Walking 2013 w Świdniku

  11-06-2013

  W sobotę 15 czerwca zapraszamy na zawody Pucharu Polski Nordic Walking w Świdniku. Ta impreza to jednocześnie zawody Pucharu Lubelszczyzny pod hasłem "Lubelskie też chodzi!".

  więcej »

   Trasa zawodów w Świdniku
 • Dziewczynka w trampkach, Haifaa Al-Mansour

  08-06-2013

  Arabia Saudyjska to palące słońce, policja religijna, czarne abaje, poligamia, szejkowie i prawo koraniczne. Ale też miejsce, gdzie żyją zwykli ludzie. I dzieci, które mają marzenia. Nawet, jeśli są dziewczynkami.

  więcej »

  Dziewczynka w trampkach
 • Targi Dynamiczni 50 Plus Minus. Wrocław, 15 czerwca

  04-06-2013

  Wiek 50 plus minus to najlepszy czas na realizację swoich marzeń, rozwijania hobby, a przede wszystkim pora na zainteresowanie się swoimi potrzebami.

  więcej »

  Targi Dynamiczni 50 Plus Minus, Wrocław 15 czerwca 2013 roku
 • "U niej w domu" François Ozona

  03-06-2013

  Dla wielbicieli kina francuskiego - pozycja obowiązkowa. Dla wszystkich, którzy lubią dobre kino - film godny polecenia. François Ozon nakręcił film w którym prawie nic nie jest takie, jakie początkowo wydaje się być. Film wciąga z każdym kadrem bardziej i bardziej. Nagle okazuje się, że jesteśmy nie tylko "u niej w domu", ale przede wszystkim - w głowie bohaterów. Jednego, wszystkich - a może żadnego?

  więcej »

  U niej w domu
 • Zawody Pucharu Polski Nordic Walking 2013. Kolbuszowa 2013.

  29-05-2013

  Trwają zapisy do kolejnych zawodów Pucharu Polski Nordic Walking 2013! Wciąż można zgłosić udział w zawodach, które odbędą się  1 czerwca 2013 r. w Kolbuszowej. Portal superstarsi.pl objął ten cykl zawodów patronatem medialnym.

  więcej »

  Medale czekają na zwycięzców!
 • 3. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta

  28-05-2013

  15 czerwca 2013 roku spotykamy się w Mieście Spotkań, czyli we Wrocławiu. Już po raz trzeci odbędą się tam Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking. Liczymy na piękną pogodę i tłumy na starcie. Superstarsi.pl objęli patronat medialny nad imprezą.

  więcej »

  Mistrzostwa Wrocławia Nordic Walking o Puchar Prezydenta - tak było w 2012 roku
 • "Kraul" Hervé Lasgouttesa

  28-05-2013

  „Kraul” to historia rodziny, a jednocześnie historia miłosna lub raczej dwie historie miłosne. Film opowiada o cudzie narodzin i o powtarzaniu rytuałów, a także, jak można oczekiwać, o odpowiedzialności, o procesie uświadamiania sobie, że trzeba wypełnić swoje życie, że ​​próba ucieczki przed życiem na nic się nie zda, tak samo jak próba ucieczki od zobowiązań, które mu towarzyszą – mówi o swoim filmie reżyser Hervé Lasgouttes.

  więcej »

  Kraul
 • Rusza ogólnopolska akcja profilaktyczna przewlekłej niewydolności żylnej

  24-05-2013

  Rusza Instytut Zdrowych Nóg – zakrojony na szeroką skalę program badań profilaktycznych przewlekłej niewydolności żylnej, problemu z którym w Polsce zmaga się co druga kobieta i czterech na dziesięciu mężczyzn.

  więcej »

  W 23 miastach Polski lekarze przeprowadzą badania profilaktyczne przewlekłej niewydolności żylnej
 • "We mgle" Siergieja Łoźnicy

  22-05-2013

  Nagrodzony nagrodą FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes 2012 film Siergieja Łoźnicy "We mgle" został nakręcony na podstawie powieści białoruskiego pisarza Wasyla Bykowa. Akcja rozgrywa się na zachodnich rubieżach Związku Radzieckiego w 1942 roku. Na terenie okupowanym przez Niemców partyzanci prowadzą walkę przeciw najeźdźcy.

  więcej »

  Film "We mgle"
 • Przewlekła niewydolność żylna. Przyczyny i występowanie

  22-05-2013

  Przewlekła niewydolność żylna, jak wynika z badań epidemiologicznych, jest w Polsce problemem niemal co drugiej dorosłej kobiety oraz czterech na dziesięciu mężczyzn. Do 35 roku życia sześć razy częściej występuje u kobiet, ale wraz z upływem lat te dysproporcje się niwelują.

  więcej »

  Nadwaga i otyłość to poważne czynniki ryzyka przewlekłej niewydolności żylnej
 • Zasady profilaktyki przewlekłej niewydolności żylnej

  22-05-2013

  Choć na rozwój przewlekłej niewydolności żylnej wpływ mają wiek i obciążenie genetyczne, możemy zapobiegać chorobie lub przynajmniej opóźnić jej rozwój.

  więcej »

  Spacery, niezbyt forsowny bieg, jazda na rowerze, pływanie to najlepsze sposoby zapobiegania problemom z żyłami
 • Pacjenci z przewlekłą niewydolnością żylną muszą pamiętać o aktywności fizycznej

  22-05-2013

  Przewlekła niewydolność żylna nie jest chorobą wprost zagrażającą życiu, ale na pewno wpływa na jakość życia pacjenta, bo łączy się z bólem, dyskomfortem, czasem obniżeniem samooceny i dobrego samopoczucia, zwłaszcza u młodszych kobiet, krępujących się nieestetycznych żylaków.

  więcej »

  Chodzenie jest najbardziej naturalnym i najtańszym lekarstwem na przewlekłą niewydolność żylną
 • Metody leczenia przewlekłej niewydolności żylnej

  22-05-2013

  Przewlekła niewydolność żylna jest chorobą, z którą pacjent będzie się musiał zmagać przez cały czas, ale to nie znaczy, że nie można jej leczyć. Po pierwsze, właściwie dobrane leczenie może wpłynąć na poprawę jakości życia pacjenta, zmniejszając dolegliwości i dyskomfort. Po drugie, wdrożone na czas może opóźnić postęp choroby.

  więcej »

  Niektórzy pacjenci, cierpiący na przewlekłą niewydolność żylną mogą się poddać zabiegom laserowym
 • Konkurs kulinarny "Grillujemy"

  10-05-2013

  Zapraszamy do konkursu kulinarnego na najciekawsze danie z grilla. Rozpoczyna się przecież ulubiona pora roku Polaków - pora grillowania! Od maja do września (a czasem nawet do października) w ogrodach, na działkach, ba - nawet w parkach - rozstawiamy sprzęt i grillujemy, grillujemy!

  więcej »

  Nagroda w konkursie kulinarnym "Grillujemy"
 • Wyniki konkursu "Wiosna na stole"

  10-05-2013

  Wiosna za oknem rozgościła się już na dobre, króluje też na naszych stołach. I oczywiście – na portalu superstarsi.pl, dzięki waszym przepisom w konkursie „Wiosna na stole”.

  więcej »

  Wiosna na stole
 • Zapraszamy na Senioradę!

  09-05-2013

  Piknik, liczne atrakcje sportowe, porady specjalistów od zdrowia i urody, konkursy – to wszystko czeka na tych, którzy pojawią się na imprezach, organizowanych w kilku miastach Polski z myślą o seniorach i ich rodzinach.

  więcej »

  W 2012 roku w warszawskiej imprezie wzięło udział około trzystu osób
 • Retrospektywa filmów Jiříego Menzla w warszawskim Iluzjonie

  30-04-2013

  „Pociągi pod specjalnym nadzorem”, „Obsługiwałem angielskiego króla”, „Zbrodnia w nocnym klubie” – te i inne filmy jednego z najsłynniejszych czeskich reżyserów, Jiříego Menzla, będzie można zobaczyć od 6 do 12 maja w warszawskim kinie Iluzjon. Retrospektywę filmów Menzla organizują Filmoteka Narodowa i Czeskie Centrum w Warszawie.

  więcej »

  Retrospektywa filmów Jiříego Menzla
 • Czy dzieci dziedzicząc mieszkanie muszą zapłacić podatek od wzbogacenia?

  30-04-2013

  Co zrobić, żeby dzieci, które odziedziczą po mnie mieszkania nie płaciły podatku od wzbogacenia?

  więcej »

  Odziedziczenie mieszkania nie musi oznaczać konieczności zapłaty podatku od spadków i darowizn!
 • Praskie wieczory kobiece – tylko w Kinie Praha

  29-04-2013

  Dobry film, specjały kuchni libańskiej, pokaz Zumba® Fitness i zabiegi kosmetyczne Mary Kay. Podczas pierwszej imprezy z cyklu „Praskie wieczory kobiece”, która odbyła się 25 kwietnia z warszawskim kinie Praha z całą pewnością nie brakowało atrakcji.

  więcej »

  Kuchnia libańska uważana jest za jedną z najsmaczniejszych na świecie
 • Jak korzystnie sfinansować zakup samochodu dla firmy?

  16-04-2013

  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie „usług intelektualnych” . Przy jakich przychodach opłaca mi się kupić dla firmy samochód na kredyt?

  więcej »

  Koszty amortyzacji i koszty eksploatacji używanego w firmie pojazdu mają w przypadku samozatrudnionych duży wpływ na obniżenie podatku
 • Co można wliczyć w koszty jednoosobowej działalności gospodarczej?

  16-04-2013

  Co poza oczywistymi kosztami: typu samochód, czynsz, prąd, gaz, komputer i materiały biurowe można traktować jako koszt jednoosobowej działalności gospodarczej?

  więcej »

  Zakup laptopa, rachunki za telefon - wszystko, co służy uzyskiwaniu przychodów, może być kosztem firmy
 • Jak długo można prowadzić jednoosobową firmę, nie mając przychodów?

  15-04-2013

  Czy można mieć jednoosobową działalność gospodarczą, która nie przynosi przez jakiś czas przychodów bo np. nie ma zleceń?

  więcej »

  O tym, kiedy zamknąć firmę, która nie ma przychodów, decyduje właściciel
 • W jakich sytuacjach przepada prawo do spadku?

  15-04-2013

  Zasadą jest, że spadek i prawo do niego nie przepada, bo nie stosuje się do niego instytucji przedawnienia. Jednakże istnieją sytuacje, w których osoba pierwotnie powołana do dziedziczenia z ustawy dziedziczyć jednak nie będzie.

  więcej »

  Co do zasady, prawo do spadku nie przepada
 • Czy ojciec miał prawo przepisać mieszkanie drugiej żonie, pomijając synów?

  15-04-2013

  Po śmierci matki – mój i brata ojciec – ponownie się ożenił. Przed śmiercią spisał testament, w którym mieszkanie przepisał swej nowej żonie. Byliśmy z bratem młodzi i pogodziliśmy się z sytuacją. Ale czy ojciec miał prawo przepisać mieszkanie żonie, skoro nie było przeprowadzone prawo spadkowe po mamie? Czy po 12 latach można do sprawy wrócić? Jak?

  więcej »

  Nawet po wielu latach można i trzeba uporządkować sprawy spadkowe
 • Wyniki konkursu "Wielkanocne inspiracje"

  12-04-2013

  Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć mazurków, białej kiełbasy, jaj, bab. W naszym kulinarnym konkursie też tradycyjne potrawy zaprezentowały się znakomicie.

  więcej »

  Wielkanocne inspiracje
 • Konkurs kulinarny "Wiosna na stole"

  11-04-2013

  Zapraszamy do konkursu kulinarnego na najciekawsze wiosenne dania. Gdy przyroda, po długiej - w tym roku rekordowo - zimie budzi się do życia, budzi się też apetyt na lekkostrawne dania.

  więcej »

  Wiosna na stole
 • II Targi Rehabilitacji, Terapii i Pielęgnacji Chorych Rehmed - Plus w Kielcach. 18-20 kwietnia 2013 r.

  03-04-2013

  Bezpłatne badanie pamięci i badania spirometryczne - to tylko część atrakcji Salonu Zdrowie Seniora, który otwarty będzie w ramach II Targów Rehabilitacji, Terapii i Pielęgnacji Chorych Rehmed -Plus w Kielcach w dniach 18-20 kwietnia 2013 r. na terenie Targów Kielce.

  więcej »

  Bezpłatne badanie pamięci i badania spirometryczne - to część oferty Salonu Zdrowie Seniora, który otwarty będzie w ramach II Targów Rehabilitacji, Terapii i Pielęgnacji Chorych Rehmed -Plus w Kielcach
 • Jak i do jakiej instytucji zgłosić mobbing?

  01-04-2013

  Pracownik, który jest ofiarą mobbingu ma prawo domagać się zaniechania takich działań. Jeśli mobbingu dopuszcza się współpracownik to należy powiadomić pracodawcę ponieważ ma on obowiązek przeciwdziałać mobbingowi.

  więcej »

  Mobbing jest nielegalny, trzeba o tym pamiętać i się skutecznie bronić
 • Co robić, gdy firma poniesie stratę z powodu błędu księgowego?

  01-04-2013

  Na jakie odszkodowanie może liczyć właściciel firmy, który poniósł stratę finansową z powodu błędu popełnionego przez osobę, prowadzącą księgowość firmy?

  więcej »

  Księgowy, który zawiera z firmą umowę cywilno-prawną na prowadzenie ksiąg rachunkowych, musi mieć polisę OC. I z tej polisy wypłacane jest odszkodowanie, jeśli na skutek błędu księgowego firma poniesie straty
 • W jaki sposób starać się o odszkodowanie ze strony szpitala za uszczerbek na zdrowiu?

  01-04-2013

  Na jakie odszkodowanie można liczyć w przypadku doznania lub powiększenia uszczerbku na zdrowiu z powodu złego systemu opieki lekarskiej (np. nie przyjechało pogotowie ratunkowe na czas) oraz w przypadku doznania lub powiększenia uszczerbku na zdrowiu z powodu z powodu błędu lekarskiego? Co trzeba zrobić, by takie odszkodowanie otrzymać?

  więcej »

  Pacjenci i ich najbliżsi mają prawo do odszkodowania, jeśli szpital lub lekarz popełnią błąd
 • W jaki sposób starać się o odszkodowanie, gdy uszkodziliśmy auto na zniszczonej drodze publicznej

  01-04-2013

  Co robić, gdy na skutek uszkodzeń na drodze publicznej uszkodziliśmy samochód? Czy mamy szansę na odszkodowanie i w jaki sposób należy postępować, by je otrzymać?

  więcej »

  Jeśli uszkodziliśmy auto z powodu dziury z drodze publicznej, powinniśmy udokumentować wydatki i starać się o odszkodowanie
 • Na jakie odszkodowanie mogą liczyć ofiary wypadków i katastrof komunikacji publicznej?

  01-04-2013

  W jaki sposób starać się o odszkodowanie, gdy ucierpieliśmy w wypadku czy katastrofie komunikacji publicznej? Na jakie odszkodowanie może liczyć rodzina ofiary śmiertelnej takiego wypadku?

  więcej »

  Jeśli ulegniemy wypadkowi w czasie podróży komunikacją publiczną, możemy starać się o odszkodowanie
 • Czy osobie prowadzącej działalność gospodarczą za wypadek przy pracy należy się odszkodowanie?

  01-04-2013

  Osoba, prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, ulega wypadkowi, wykonując pracę. Jakie ma szanse na odszkodowanie?

  więcej »

  W każdej pracy może się przytrafić wypadek. Warto wiedzieć, w jaki sposób starać się o odszkodowanie
 • Kulinarny konkurs blogowy

  28-03-2013

  Choć mamy już kilka poczytnych blogów w dziale Kuchnia, konkurs na wpis o tematyce kulinarnej w marcu pozostaje bez rozstrzygnięcia.

  więcej »

  Nagroda w kulinarnym konkursie blogowym
 • Opera HD w Multikinie. Superstarsi.pl zapraszają!

  14-03-2013

  W sieci kin Multikino widzowie mogą uczestniczyć w transmisjach lub retransmisjach najlepszych spektakli operowych. Już wkrótce użytkownicy portalu superstarsi.pl będą mieć możliwość otrzymania zaproszenia na te wyjątkowe muzyczne wydarzenia.

  więcej »

  Don Kichot
 • Konkurs kulinarny "Wielkanocne inspiracje"

  13-03-2013

  Wielkanoc za pasem, pora myśleć o przygotowaniach, również kulinarnych. Zapraszamy do konkursu na najlepszy przepis wielkanocny "Wielkanocne inspiracje"

  więcej »

  Masz patent na najlepszy na świecie mazurek? Zgłoś swój przepis do konkursu i wygraj nagrodę!
 • Zawody Pucharu Polski Nordic Walking 2013. Ruszyły zapisy

  11-03-2013

  Uwaga amatorzy Nordic Walking! Ruszyły zapisy do pierwszych imprez Pucharu Polski Nordic Walking 2013! Już w tej chwili można zgłosić udział w zawodach, które odbędą się 20 marca w Łebie, 4 maja w Polanicy Zdroju i 1 czerwca w Kolbuszowej. Portal superstarsi.pl objął ten cykl zawodów patronatem medialnym.

  więcej »

  Prezes Polskiej Federacji Nordic Walking Olgierd Bojke, Bernardyna Sumara "Babcia" i Prezes Międzynarodowej Federacji Nordic Walking Aki Karithala
 • „Hitchcock”, reż. Sacha Gervasi, USA

  07-03-2013

  To historia m.in. o tym, że nie byłoby genialnego Alfreda Hitchcocka (Anthony Hopkins), gdyby nie jego żona Alma Reville (Hellen Mirren) – mistrzyni słowa, montażu, scenarzystka.  Film pokazuje relacje między małżonkami po 30 latach bycia razem.  Zaczyna się zaraz po wejściu na ekrany ostatniego filmu Hitchcocka „Północ – północny zachód”.

  więcej »

 • Od 15 marca, „Violeta poszła do nieba”, film o genialnej chilijskiej artystce

  07-03-2013

  Violeta Parra nie była wykształcona, a pisała znakomite teksty i tworzyła poruszające dzieła sztuki. Zalicza się ją do grona najlepszych artystów w Chile a nawet całej Ameryce Łacińskiej. Film nie przedstawia życia artystki,  ale pokazuje Violetę (gra ją Francisca Gavilán) - geniusza i Violetę - pełną sprzeczności. Z jednej strony silną, pewną siebie i bardzo nowoczesną kobietę, z drugiej kobietę, która nie umie żyć bez miłości, nie umie iść na kompromis.

  więcej »

 • Akcja "Intymne piękno".Wygraj bezpłatny zabieg!

  06-03-2013

  Masz problem z nietrzymaniem moczu czy osłabionymi mięśniami pochwy? Nie musisz z tym żyć – te dolegliwości można wyleczyć, i to nieinwazyjnie, choć oczywiście zabiegi nie są tanie. Ale dzięki wspólnej akcji portalu superstarsi.pl i firmy Gold Clinic Medycyna i Ginekologia Estetyczna użytkowniczki portalu superstarsi.pl mają szansę na otrzymanie darmowego zabiegu, który bez wątpienia poprawi komfort życia.

  więcej »

  Intymne piękno - możesz wygrać bezpłatny zabieg
 • PS. Program Senior dla osób 55+

  01-03-2013

  Zajęcia artystyczne i ruchowe, treningi umysłu, porady, warsztaty, prelekcje, spotkania ze specjalistami i znanymi osobami, to propozycja dla osób 55 +, które od marca do końca maja mogą brać udział w zajęciach w siedzibie głównej warszawskiego Domu Kultury Śródmieście przy ul. Smolnej 9 i filiach: w Klubie na Hożej 41 oraz w Pracowniach Artystycznych przy ul. Kredytowej 6.

  więcej »

  W poprzednich edycjach P.S. Program Senior, można było poznać osobiście m.in. Marię Czubaszek
 • XII Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora zakończony

  20-02-2013

  Na Festiwalu zorganizowanym przez warszawski dzielnicowy Dom Kultury Zacisze, w ciągu dwóch dni wystąpiło ponad 790 wykonawców z chórów, kabaretów i zespołów seniora z całej Polski, a nawet spoza!

  więcej »

  XII Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora
 • Konkurs kulinarny "Słodycz miłości"

  12-02-2013

  Zapraszamy do konkursu kulinarnego „Słodycz miłości”. 14 lutego to Święto Zakochanych, walentynki. Jeśli uważasz, że przygotowanie wspaniałego deseru, to dobry sposób wyrażenia uczuć, i w dodatku potrafisz właśnie tak mówić „KOCHAM”, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

  więcej »

  Nagroda w konkursie walentynkowym
 • Kulinarny konkurs blogowy

  11-02-2013

  Lubisz gotować, tropić kulinarne nowości, testować nowe restauracje i miejsca, gdzie można smacznie zjeść? Stosujesz zasady zdrowego odżywiania? Zwiedzasz świat „od kuchni”? Załóż kulinarnego bloga na portalu superstarsi.pl, podziel się swoją pasją z użytkownikami i zdobywaj nagrody.

  więcej »

  Nagroda w kulinarnym konkursie blogowym
 • „Zamieszkajmy razem” Stéphane'a Robelina

  05-02-2013

  Niezależna Jeanie, układna Annie, sybaryta Albert, aktywista Jean oraz kobieciarz Claude są przyjaciółmi od ponad czterdziestu lat. W ostatnim etapie życia postanawiają zamieszkać razem. Wychodzą z założenia, że razem są silniejsi i w każdej chwili mogą sobie pomóc, jak nikt inny. Wprowadza się do nich też student antropologii, który prowadzi badania na temat starości.

  Stéphane Robelin stworzył film dowcipny i krzepiący, ale też wolny od kiczu. Dużą siłą obrazu jest oczywiście brawurowe aktorstwo gwiazd światowego kina - Jane Fondy, Geraldine Chaplin, Pierre’a Richarda, Claude’a Richa, Guya Bedosa oraz Daniela Brühla.

  więcej »

 • Bezpłatnie szkolenie m.in. w zakresie coachingu i webkomunikacji dla społeczników 50+ w Małopolsce

  25-01-2013

  W Małopolsce rusza projekt „Łącznicy 3 Wieku”, skierowany do osób powyżej 50-tego roku życia, działających na rzecz organizacji pozarządowych. Uczestnicy zostaną bezpłatnie przeszkoleni m.in. w zakresie coachingu i webkomunikacji.

  więcej »

 • Dziadkowie i wnuki. Wspólna historia

  21-01-2013

  Jak budować relacje między najmłodszymi a najstarszymi członkami rodziny dla obopólnej korzyści?

  więcej »

  Ten list skierowany jest nie tylko do obecnych babć i dziadków, ale też do tych, którzy na wnuki jeszcze muszą poczekać. Naprawdę warto przedczytać!
 • Prof. Wanda Horst-Sikorska nie żyje

  12-01-2013

  W piątek po południu do Polski dotarła wiadomość o śmierci Wandy Horst-Sikorskiej, profesor Uniwersytetu Medycznego w Pozaniu, znanej endykronolog.

  więcej »

  Wanda Horst-Sikorska
 • Ściąga dla dziadków obecnych i przyszłych

  02-01-2013

  Do każdej roli w życiu warto się przygotować. Również do roli babci i dziadka! Pomoże nam w tym poradnik Romana Leuthnera „Pomocy, będziemy dziadkami“ wydany przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

  więcej »

  Nie wiadomo czy trudniej być babcią i dziadkiem niemowlaka, kilkulatka czy nastolatka. Książka pomoże nma na każdym etapie rozwoju wnuków!
 • Portal superstarsi.pl zdobył statuetkę Webstara

  13-12-2012

  Do ostatniej chwili trwała walka o statuetkę Webstara w kategorii „Nowa strona www”. Ostatecznie portal superstarsi.pl wyprzedził konkurencję w głosowaniu Internautów! 12 grudnia 2012 roku w Warszawie odebraliśmy nagrodę, za którą dziękujemy wszystkim naszym użytkownikom!

  więcej »

  Portal superstarsi.pl zdobył statuetkę Webstara 2012 w kategorii „Nowa strona www”
 • Sprawdź czy należysz do grupy zwiększonego ryzyka zachorowania na cukrzycę

  21-11-2012

  Sprawdź czy należysz do grupy zwiększonego ryzyka zachorowania na cukrzycę. Jeśli należysz, nie zapominaj o regularnych badaniach kontrolnych!

  więcej »

  Na zwiększone ryzyko zachorowania na cukrzycę wpływa nie tylko to jak bardzo ktoś jest otyły, ale również jak długo!
 • Cukrzyca. Objawy

  21-11-2012

  Objawy  cukrzycy często, przez długi czas, są nie do zauważenia. To sprawia, że gdy cukrzyca zostaje zdiagnozowana, okazuje się, że u pacjenta nastąpiły już groźne powikłania związane z chorobą. Dlatego, jeśli należysz do grupy zwiększonego ryzyka zachorowania na cukrzycę, lepiej wykonać badania zanim wystąpią wyraźne objawy!

  więcej »

  Zwiększone ponad miarę pragnienie i związane z tym częstsze oddawanie moczu może być objawem cukrzycy.
 • Chorzy na cukrzycę. Monitorowanie choroby

  21-11-2012

  Jeśli masz już wykrytą cukrzycę typu 1 lub cukrzycę typu 2,regularnie wykonuj testy, by ją monitorować!

  więcej »

  Aktywność fizyczna pomaga zmniejszyć poziom cukru we krwi, a w grupie - łatwiej unikać stresu, który wywołuje choroba!
 • V Wybory Miss i Mistera Trzeciej Młodości. Lista laureatów

  12-11-2012

  V Wybory Miss i Mistera Trzeciej Młodości 2012 oraz  towarzyszący im pokaz mody Modna Jesień Życia odbyły się 20 listopada 2012 w Teatrze Polskim w Poznaniu.  O tytuł walczyło 23 kandydatów oraz kandydatek z całej Wielkopolski.

  więcej »

  Finał V Wyborów Miss i Mistera Trzeciej Młodości
 • Portal Superstarsi.pl walczy o statuetkę Webstar

  24-10-2012

  Webstarfestival to konkurs na najlepsze kreacje internetowe – portale, strony www, reklamy. W konkursie przyznawane są nagrody - Webstary dla najlepszych stron internetowych (w 27 kategoriach), Webstary Internautów - nagrody internautów (w 27 kategoriach), nagrody dla reklam internetowych oraz nagroda specjalna - statuetka dla Człowieka Roku Polskiego Internetu.

  więcej »

  Jeśli za coś lubisz portal superstarsi.pl, prosimy wyślij SMS-a. Pomóż nam zdobyć statuetkę Webstar!
 • Za darmo możesz podnieść kwalifikacje, jeśli działasz społecznie

  12-10-2012

  Rusza projekt Akademia 50+, skierowany do osób po 50. roku życia, które są zaangażowane w działalność społeczną. Projekt, prowadzony przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację 4SELF, pozwala bezpłatnie podnieść kwalifikacje, niezbędne dla skutecznego prowadzenia działalności społecznej.

  więcej »

  Do Akademii 50+ mogą się zapisać pracownicy, członkowie i wolontariusze, działający na rzecz organizacji non-profit, przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku a także osoby, działające w ramach grup nieformalnych i te, które dopiero rejestrują swoje stowarzyszenia czy fundacje.
 • Wyniki konkursu "Ślad wakacji"

  01-10-2012

  Po wakacjach śladu już nie ma, ale na portalu superstarsi.pl ślad pozostał - w postaci waszych wpisów konkursowych na forum. Może nie ma ich zbyt wiele, ale ważne, że przypominają o przyjemnych (i ciepłych) chwilach wypoczynku i relaksu.

  więcej »

  Ślad wakacji
 • 1 października - Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

  01-10-2012

  Międzynarodowy Dzień Osób Starszych ustanowiła ONZ w 1990 r. Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" wprowadziło święto w kalendarz miejskich wydarzeń w 2005 roku. Od tego czasu stowarzyszenie organizuje z tej okazji piknik rodzinny w Ogrodzie Saskim w Warszawie.
  W 2012 roku zabawa przypadła na niedzielę, 30 września.

   

  więcej »

  TKKF „Chomiczówka” prowadziło warsztaty malarskie dla seniorów a i konkurs plastyczny dla wnuczków pt. „Moi dziadkowie”.
 • Renta dożywotnia i odwrócona hipoteka

  29-08-2012

  Rząd od dawna obiecuje uchwalenie ustawy o odwróconej hipotece. Resort finansów przygotował już odpowiedni projekt, jednak Ministerstwo Gospodarki chce jego uzupełnienia i rozszerzenia. Chodzi o to, by regulacje objęły nie tylko banki (które w myśl przepisów mogłyby oferować produkt będący odwróconym kredytem hipotecznym), ale również firmy, już dziś oferujące seniorom rentę dożywotnią połączoną z możliwością dożywotniego zamieszkiwania w nieruchomości, będącej zabezpieczeniem umowy.

  więcej »

  Ministerstwo Gospodarki chce m.in. by firmy oferujące rentę dożywotnią podlegały nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego i mogły prowadzić działalność tylko po wydaniu zezwolenia.
 • Anti-aging. Okolice intymne

  24-08-2012

  W wyniku cech osobniczych, upływu czasu i zmieniającej się gospodarki hormonalnej, problem suchej, osłabionej i pozbawionej elastyczności skóry, występuje nie tylko na twarzy, szyi czy dłoniach, ale również w okolicach intymnych. Zmiany te powodują dyskomfort w życiu codziennym i oczywiście w sytuacjach intymnych.

  więcej »

  Nie ma żadnych ograniczeń ani zaleceń po zabiegu rewitalizacji warg sromowych. Pacjentka po prostu wraca do codziennego życia.
 • Nowe leki na liście refundacyjnej

  23-08-2012

  Popularne preparaty na nadciśnienie i wysoki cholesterol od września zdrożeją. Więcej też przyjdzie zapłacić pacjentom chorym na depresję lub astmę. Na liście refundacyjnej, która zacznie obowiązywać od września, pojawią się bowiem nowe, tańsze leki (zamienniki już na liście obecnych) i to ich cena będzie wyznaczać limit refundacji.

  więcej »

 • Laserowe obkurczanie pochwy

  04-08-2012

  Laserowe obkurczanie pochwy to najnowsza metoda nie wymagająca operacji. Jest bardzo bezpieczna i nie niesie za sobą żadnego ryzyka powikłań.

  więcej »

  Laserowe obkurczanie pochwy to zabieg dla młodych i dojrzałych kobiet.
 • Suplementy na potencję u mężczyzn BeMAN i NoEND wycofywane ze sprzedaży

  03-08-2012

  Inspekcja Sanitarna wstrzymała obrót dwoma suplementami diety dla mężczyzn, sprzedawanymi jako środki wspomagające potencję: BeMAN oraz NoEND. Powód? Podejrzenie, że mogą one zawierać niebezpieczne i niedozwolone środki farmakologiczne.

  więcej »

 • Wypełnianie warg sromowych

  01-08-2012

  Preparaty na bazie kwasu hialuronowego stworzone do stosowania w ginekologii, umożliwiają powiększenie warg sromowych zarówno w sytuacjach problemów wad rozwoju anatomicznego jak i problemów związanych ze zmianą wagi, zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych oraz zmian zachodzących z wiekiem czy po przebytych chorobach.

  więcej »

  Wypełnianie warg sromowych sprawdza się m.in. u kobiet dojrzałych, po chemioterapii czy po znacznej utracie wagi.
 • Na czym polega laserowe leczenie nietrzymania moczu?

  20-07-2012

  Niemożność utrzymania moczu podczas kichnięcia lub kaszlu czy popuszczanie moczu po wstaniu z łóżka w drodze do toalety, te problemy dotykają wiele kobiet po okresie menopauzy. Obecnie leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest o wiele łatwiejsze i bezpieczniejesze niż dotychczas!

  więcej »

  Obecnie w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu operację szpitalną można zastąpić niekłopotliwym zabiegiem laserowym w ambulatorium.
 • Forumowy konkurs na lato i początek jesieni

  17-07-2012

  Wypad za miasto na działkę? A może wczasy nad Bałtykiem lub w Beskidach? A może w tym roku wybieracie się na południe Europy lub właśnie zakończyliście tam swój pobyt? A może szykujecie się do wyprawy życia w egzotyczne miejsce, gdzie mieszkają pelikany? W konkursie mogą wziąć też udział ci, którzy nigdzie nie wyjeżdżają: wypad nad wodę, do lasu na grzyby czy jagody albo spacer w ciekawej okolicy to też jest sposób na wakacje!

  więcej »

  Ślad wakacji
 • Wyniki zabawy "Superemocje w Euro 2012"

  30-06-2012

  Piłkarskie superemocje w Euro 2012 będą jutro - podczas meczu finałowego Hiszpania-Włochy. Komu kibicujecie? My dziś rozstrzygamy naszą zabawę "Superemocje w Euro 2012".

  więcej »

  Superemocje w Euro2012
 • Wyniki konkursu "Piłka jest okrągła"

  29-06-2012

  Dziś finał Euro 2012, kończy się więc i nasz konkurs, w którym nagrodami są piłki do nogi z podpisem kapitana polskiej reprezentacji Jakuba Błaszczykowskiego.

  więcej »

  Piłka jest okrągła!
 • Ze słońca można korzystać, ale racjonalnie

  28-06-2012

  Słońce oddziałuje na naszą skórę o każdej porze roku i wszędzie, również w mieście. Promienie słońca przenikają przez szyby i chmury. Dlatego kosmetyki z filtrami ochronnymi należy stosować przez cały rok.

  więcej »

  Przebywając na słońcu, co dwie godziny i za każdym razem po wyjściu z wody, należy na nowo aplikować sobie kosmetyki z filtrem.
 • Zatrucia pokarmowe

  22-06-2012

  Z przeprowadzanych cyklicznie badań wynika, że grubo ponad połowa Polaków i prawie 30 proc. Polek nie myje rąk nawet po wyjściu z publicznej toalety! A jeśli już wsadzają ręce pod kran, to tylko po to, by je opłukać samą wodą. Myć ręce przed każdym posiłkiem, po wyjściu z toalety, wyniesieniu śmieci, po kichnięciu czy kaszlnięciu? Większość z nas uważa za przesadę. Tymczasem brak przestrzegania tej podstawowej zasady jest na ogół przyczyną zatrucia pokarmowego.

  więcej »

  Przyczyną zatrucia pokarmowego może być też bakteria lodówkowa Listeria monocytogenes. Namnaża się w mleku, serach, lodach, surowych warzywach, drobiu, rybach.
 • Borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu, to nie rzadkość

  13-06-2012

  Wbrew powszechnej opinii, kleszcze atakują nie tylko w lasach. Również z parku, na łące, ba - z własnego ogródka można przynieść do domu tego pasożyta z gromady pajęczaków, który przenosi pierwotniaki, bakterie i wirusy. Borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu to poważne choroby, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Jak się przed nimi bronić?

  więcej »

  Bywa, że rok a nawet kilkanaście lat po ukąszeniu pojawia się infekcja przewlekła: ciężkie zapalenie stawów, porażenie nerwów obwodowych, niedowład, zaburzenia psychiczne.
 • Superemocje w Euro 2012

  11-06-2012

  Przystrojone domy, obwieszone flagami samochody, dziecięce wózki z transparentami „Polska gola”? A może ciastko w kształcie piłki lub boiska (tak, tak, ciastko 2:0 ma w ofercie jedna z najbardziej renomowanych cukierni warszawskich, oby takim wynikiem dla Polski skończyły się mecze grupowe z Rosją i Czechami)?

  więcej »

  8.06. 2012 r. Przed inauguracyjnym meczem Polska-Grecja robotnicy ocieplają budynek przy ul. adm. Józefa Unruga w Gdyni. Robota pali się im w rękach. Chcą zdążyć na mecz.
 • Pierwsza płyta, nad którą superstarsi.pl sprawują patronat

  29-05-2012

  W sobotę, 2 czerwca, koło godz. 20 na Górczewskiej 67 w Warszawie w knajpie  "WyBLUESuj się" (dawna "Dobra Karma") zagra grupa Lazy, której dopiero co wydaną płytę wspiera portal superstarsi. pl

  więcej »

  W sobotę, 2 czerwca, koło godz. 20 na Górczewskiej 67 w Warszawie w knajpie "WyBLUESuj się" (dawna "Dobra Karma") zagra grupa Lazy, której dopiero co wydaną płytę wspiera portal superstarsi.pl
 • Wyniki konkursu fotograficznego "Wielkanoc w obiektywie"

  28-04-2012

  Koniec konkursu "Wielkanoc w obiektywie"! Przez kilka tygodni śledziliśmy przygotowania do świąt wielkanocnych. Ach, te zielone rzeżuchy, te chlebki przygotowane do nalania pachnącego żuru, te piękne zające i koszyki!

  więcej »

  Wielkanoc w obiektywie
 • Źródło zdrowia człowieka. Słońce

  26-04-2012

  Słońce oddziałuje na naszą skórę o każdej porze roku i wszędzie również w mieście, jesteśmy poddani promieniowaniu słonecznemu. Ba, promienie słońca przenikają przez szyby i chmury! Dlatego kosmetyki z filtrami ochronnymi należy stosować przez cały rok. W sezonie wiosenno-letnim należy zachować szczególną ostrożność przy korzystaniu z kąpieli słonecznych.

  więcej »

  Kąpiele słoneczne w ruchu są dużo zdrowsze niż leżenie plackiem. Ale i do nich trzeba przygotować ciało!
 • Witaminy A, E i C w kapsułkach. Skuteczna rewitalizacja skóry

  25-04-2012

  Żeby witaminy zachowały aktywność w głębi skóry musi być spełnionych kilka warunków: brak dodatków do witamin i „ulepszaczy” oraz przyjazne witaminom środowisko.

  więcej »

  Dr Agnieszka Bliżanowska, specjalista II stopnia z dermatologii i wenerologii
 • Konkurs fotograficzny "Piłka jest okrągła"

  24-04-2012

  Do meczu otwarcia Mistrzostw UEFA Euro 2012 zostało jeszcze kilka tygodni, ale na portalu Superstarsi.pl już rozpoczynamy przygotowania! Treningi, rozgrzewki piłkarskie i kibicowskie zdecydowanie czas zacząć!

  więcej »

  Piłka jest okrągła!
 • Naturalne antydepresanty

  13-04-2012

  Jak zapobiegać depresji, czyli zmniejszyć prawdopodobieństwo jej wystąpienia? Zmiana stylu życia i diety to dobry krok w tym kierunku. Badania naukowe potwierdziły, że najskuteczniejsze naturalne antydepresanty to słońce, czekolada i nienasycone kwasy tłuszczowe.

  więcej »

  Dzięki promieniom UVA prawie sześciokrotnie wzrasta poziom enkefalin w skórze, które przyczyniają się do dobrego samopoczucia i zadowolenia z siebie.
 • Śladami Woody'ego Allena w Barcelonie

  10-04-2012

  Hotel Casa Fuster przy alei Paseo de Gracia zagrał w filmie "Vicky, Cristina, Barcelona", więc dla miłośników Woody'ego Allena jest miejscem godnym zobaczenia. Idąc do hotelu miniemy budynki zaprojektowane przez Gaudiego: Casa Batlló i Casa Milà. Niedaleko stąd też jest do Plaza de Catalunya oraz alei La Rambla miejsc, których w Barcelonie nie można pominąć, niezależnie od sympatii do Woody''ego Allena.

  więcej »

 • Flamenco. Program 45+, od 13 kwietnia 2012, Warszawa, Studio Tańca NTF

  04-04-2012

  Pamiętacie scenę z „Kwiatu mego sekretu” Pedro Almodovara, w której gosposia pisarki melodramatycznych powieści tańczy flamenco na scenie z dorosłym synem? Mistrzowski taniec z kuchty i starej kobiety przemienił ją w piękną dojrzałą artystkę! Wy też możecie tej przemiany doświadczyć!

  więcej »

  Panie, które wzięły udział w poprzednich kursach flamenco zapewniają, że to doskonały relaks, sposób na ugruntowanie poczucia własnej wartości i zgrabniejszą sylwetkę.
 • Konkurs fotograficzny "Wielkanoc w obiektywie!"

  28-03-2012

  Pąki na drzewach już coraz bardziej widoczne, bazie się pojawiły, gdzieniegdzie widać już, że za chwilę wybuchną forsycje. Aż chce się zaśpiewać „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!”.

  więcej »

  Wielkanoc w obiektywie
 • Wyniki konkursu fotograficznego "Fotka sprzed lat"

  24-03-2012

  Dawno, dawno temu, a w zasadzie nie tak bardzo dawno, bo jeszcze 40 lat temu wizyta fotografa w przedszkolu czy szkole była prawdziwym wydarzeniem. Fotografa zamawiano do domu, lub (częściej) szło się do pracowni fotograficznej w ważnych momentach życia: chrzest, pierwsze urodziny, uroczystość komunijna, ślub... W rodzinnych albumach pojedyncze fotki sprzed lat stanowią coś w rodzaju kamieni milowych, filarów na których opierają się wspomnienia.

  więcej »

  Fotka sprzed lat
 • Wyniki konkursu "Współczesne bareizmy"

  24-02-2012

  Koniec konkursu Współczesne Bareizmy. Czas na werdykt i podsumowanie zabawy.

  więcej »

  Boisko jest, droga też wygląda na ukończoną, Euro2012 może startować!
 • Wyniki konkursu "Mój awatar jest super!"

  14-02-2012

  Pierwszy konkurs fotograficzny na portalu superstarsi.pl za nami! I od razu pierwsze wnioski - czytajcie uważnie zasady konkursu i regulamin! Ogłaszając konkurs napisaliśmy, że do galerii konkursowej zgłaszamy zdjęcia, umieszczone w profilu, czyli zdjęcia profilowe.

  więcej »

  Ten awatar jest super! Inne też
 • Badania mammograficzne ratują życie

  14-02-2012

  Polki między 50. a 69. rokiem życia mogą co dwa lata wykonywać bezpłatnie badania mammograficzne. Z takiej możliwości korzysta jednak mniej niż 25 proc. z uprawnionych.

  więcej »

  Mammografia to badanie piersi za pomocą promieni rentgenowskich. Jest to najlepszy sposób wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju.
 • Prawidłowy oddech. Na sztywność mięśni karku, choroby dróg oddechowych, zaburzenia układu trawiennego, stres i tremę

  07-02-2012

  Oddychanie jest czynnością odruchową. Rzadko w ogóle myślimy o oddychaniu. Najczęstsze błędy to oddech zbyt płytki, zbyt szybki i niewydychanie powietrza do końca. Skutki błędów są poważne - tlen na poziomie komórkowym jest źle przyswajany, co grozi niedotlenieniem mózgu.

  więcej »

  Przed ćwiczeniami oddechowymi należy się mocno przeciągnąć, żeby stawy były elastyczne.
 • Stres w pracy. Jak zmniejszyć jego skutki

  25-01-2012

  Przeciążenie obowiązkami, ale również ich niedobór, zła atmosfera między współpracownikami, a zwłaszcza między szefem i pracownikami, zarobki nieadekwatne do nakładu pracy – to najczęstsze powody, dla których Polak czuje się w pracy sfrustrowany, zestresowany i nie lubi swojej pracy.

  więcej »

  Należy się koncentrować na jednym zadaniu i wykonać je do końca.
 • Profilaktyka raka szyjki macicy

  23-01-2012

  Niby wszyscy już wiedzą, że badanie cytologiczne, to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka szyjki macicy, a mimo to wiele kobiet lekceważy badania i myślenie o własnym zdrowiu spycha na dalszy plan. Do czasu, gdy coś zaczyna je niepokoić. Tyle tylko, że wówczas często okazuje się, że na leczenie jest za późno. Tymczasem wcześnie wykryty nowotwór szyjki macicy jest wyleczalny!

  więcej »

 • Współczesne bareizmy

  19-01-2012

  Słowo - bareizm - ma swoją historię, ale nie będziemy jej tu powtarzać. Możecie sobie ją wygooglać sami.
  Dla nas to absurdy, trochę śmieszne, a trochę wkurzające. Teraz, kiedy każdy przy sobie ma komórkę pstrykającą zdjęcia, dokumentacja współczesnych bareizmów na pewno będzie rosła. Bo bareizmów z biegiem lat, wcale nie ubywa.

  więcej »

  Żeby tak głowa w głowę, można było posiedzieć. W zamyśle twórców: podjeżdża autokar pełen ludzi, no i dwójkami załatwiają potrzeby. Szybko i bez kolejek.
 • Zostawcie peny w placówkach ochrony zdrowia

  18-01-2012

  Polskie Stowarzyszenie Diabetyków apeluje do ministra zdrowia, by lekarze w przychodniach nadal mogli wydawać peny do podawania insuliny*.

  więcej »

  Jeżeli peny będą wydawane w aptekach, pacjent będzie musiał uprawić turystykę: najpierw iść po pena do apteki, a potem wrócić do przychodni i poprosić o przeszkolenie.
 • Pneumokoki. Szczepionka zalecana dla przewlekle chorych i po 65. roku

  17-01-2012

  Szczepienia przeciw pneumokokom rekomendowane są dla osób po 65. roku życia i młodszych dorosłych, przewlekle chorych np. na cukrzycę, choroby sercowo-naczyniowe, choroby układu oddechowego, np. astmę.

  więcej »

  60 proc. zdrowych dzieci, głównie przedszkolaków jest nosicielami pneumokoków. Mając z nimi kontakt i będąc słabego zdrowia, może warto się zaszczepić?
 • Kontuzje. Pierwsza pomoc: PRICE i PRICEMM

  17-01-2012

  Stłuczenia, zwichnięcia i złamania zdarzają się każdemu. Właściwa reakcja na uraz przyspiesza powrót do sprawności i zmniejsza ból, zapobiega też pourazowym komplikacjom.

  więcej »

  Schładzanie zmniejsza ból, obrzęk i ogranicza stan zapalny. Zimny okład z lodu albo paczuszek z żelem należy zastosować jak najszybciej po doświadczeniu urazu.
 • Osteoporoza. Jedna z głównych chorób cywilizacyjnych

  09-01-2012

  Złamania osteoporotyczne dotykają w Europie co trzecią kobietę i co piątego mężczyznę. Towarzyszą im ból, po złamaniu czasem pozostaje niepełnosprawność, a im pacjent starszy, tym większe jest zagrożenie jego życia. Zamiast żartować, że chorobę tę wymyśliły firmy farmaceutyczne, lepiej – gdy znajdujemy się w grupie ryzyka zachorowania na nią – poddać się badaniu densytometrycznemu. Pozwala ono z wyprzedzeniem od 5 do 20 lat stwierdzić zwiększone ryzyko złamań kręgów i kości udowej!

  więcej »

  Kość udowa, której proces rzeszotowienia się rozpoczął. Czas się nią zająć!
 • Po co nam Superstarsi.pl?

  04-01-2012

  Codziennie budzisz się starszy. I co z tego? Takie jest motto portalu, na który właśnie zaglądasz. Superstarsi.pl zapraszają cię do współtworzenia społeczności osób, które chcą wycisnąć z życia, co się da, bez względu na metrykę.

  więcej »

  Superstarsi mają głos!
 • Anti-aging. Objawy starzenia się

  04-01-2012

  Żeby przeciwdziałać procesowi starzenia się, spowolnić go lub wręcz odwrócić, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że starzenie się to nie tylko zmiana w wyglądzie zewnętrznym, ale przede wszystkim zmiany w funkcjonowaniu całego organizmu.

  więcej »

  Ćwicząc opóźniamy proces utraty mieśni.
 • Anti-aging. Jak opóźniać po 45. roku życia wpływ starzenia się na organizm?

  04-01-2012

  Opóźnianie mechanizmów starzenia się w takim zakresie, w jakim możemy to zrobić bez ryzyka pogorszenia stanu zdrowia jest działaniem prozdrowotnym.

  więcej »

  Tina Turner i Sophia Loren zawsze podkreślały, że piją dużo wody. Od dziś, pijmy i my!
 • Anti-aging (Antiage). Główne powody starzenia się skóry

  04-01-2012

  Starzenie się skóry, to nieubłagany proces. Możemy jednak zancząco go spowolnić. Zwłaszcza niwelując wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych. 

  więcej »

  Palenie papierosów nie tylko przyczynia się do wielu chorób, ale też przyspiesza proces starzenia.
 • Anti-aging. Kosmetyki opóźniające starzenie się skóry

  04-01-2012

  To nie jest tak, że kremy dzieli się na tanie i drogie. Jeśli chcemy świadomie ich używać, trzeba wiedzieć, które z zawartych w nich substancji, wpływają na poprawę danej cechy skóry.

  więcej »

  Jeśli chcemy świadomie używać kremów, musimy wiedzieć, które z zawartych w nich substancji, wpływają na poprawę danej cechy skóry.
 • Anti-aging. Odmładniające zabiegi medycyny estetycznej

  04-01-2012

  Im wcześniej zaczniemy korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, tym lepszy uzyskamy efekt i więcej razy zdołamy go powtórzyć, zanim czas znacząco zmieni nam twarz.

  więcej »

  Lekarz medycyny estetycznej powie nam co możemy zmienić na lepsze w wyglądzie skóry twarzy czy dekoltu.
 • Rak prostaty (czyli gruczołu krokowego lub stercza)

  04-01-2012

  Rak gruczołu krokowego jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. Nowotwór ten niezwykle rzadko występuje u mężczyzn poniżej 50. roku życia.

  więcej »

  W ramach profilaktyki raka prostaty zaleca się dietę, obfitującą w warzywa i owoce, ze szczególnym uwzględnieniem roślin strączkowych, witaminy E i D oraz selenu.
 • Nowotwór piersi. Terapia hormonalna finansowana przez NFZ

  04-01-2012

  Od 16 listopada 2011 roku pacjentki po menopauzie z hormonowrażliwym wczesnym rakiem piersi, mogą korzystać ze sprawdzonej klinicznie, skutecznej  hormonoterapii pierwszego rzutu.

  więcej »

  Decyzja o refundacji anastrozolu w pierwszym rzucie choroby, to przełom w dostępności do rekomendowanego leczenia wczesnego raka piersi.
 • Otyłość. Zagrożenia

  04-01-2012

  Otyłość, sporadycznie występująca jeszcze w pierwszej połowie XX wieku, staje się w tej chwili jednym z najpoważniejszych wyzwań epidemiologicznych krajów wysokorozwiniętych. WHO alarmuje, że problem nadwagi i otyłości dotyczy co drugiego dorosłego w krajach europejskich. Dlatego należy ją leczyć!

  więcej »

  Otyłość to obecnie epidemiologiczne wyzwanie dla krajów wysokorozwiniętych.
 • Otyłość. Leczenie

  04-01-2012

  Przeciw otyłości nie można się zaszczepić, nie ma na nią żadnego cudownego leku, choć – przynajmniej w niektórych przypadkach – lekarze włączają leczenie farmakologiczne.

  więcej »

  Brak ruchu prowadzi do nadwagi lub otyłości. Zwłaszcza po 50-tce!
 • Otyłość. Profilaktyka

  04-01-2012

  Wraz z wiekiem zapotrzebowanie na energię spada. Osoby, które ukończyły 50. rok życia powinny redukować liczbę kalorii o dodatkowe 100-200. Czyli 50-letnia kobieta, która prowadzi siedzący tryb życia, i chce powoli zrzucać zbędne kilogramy, powinna wybrać dietę 1200-1300 kcal.

  więcej »

  Picie codziennie, co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody pozwala uniknąć nadwagi.
 • Raport o życiu seksualnym Polaków 2011

  04-01-2012

  Dwie trzecie Polaków jest zadowolonych z życia seksualnego, tak wynika z badania „Seksualność Polaków 2011” *. Co dziesiąty wyraża niezadowolenie z tej sfery życia.

  więcej »

  Erotyczna rzeźba w Katmandu Durbar Squre
 • Dlaczego dziadkowie nie powinni wnukom dawać słodyczy?

  04-01-2012

  Lepiej nie przywoływać uśmiechu malucha czekoladkami i cukierkami! Świeże owoce, świeżo wyciskane soki, kompot na wywarze z rodzynek albo słodzony syropem ryżowym lub słodem jęczmiennym, ucieszą łasucha. Pozostają też słodkie warzywa: dynia, marchewka, kukurydza.

  więcej »

  Na piknik z wnukami nie trzeba brać słodyczy, żeby był udany.
 • Nordic Walking. Dla zdrowia, dobrej sylwetki i radosnego usposobienia

  04-01-2012

  Nordic Walking to idealna forma ruchu dla ludzi w każdym wieku. Dlaczego? Bo to bezpieczny sport, ma wiele działań prozdrowotnych, wpływa na poprawę samopoczucia i można go uprawiać przez cały rok.

  więcej »

  Ponieważ Nordic Walking uprawia się na świeżym powietrzu, w trakcie chodu organizm wytwarza beta endorfiny, zwane hormonami szczęścia.
 • Nadciśnienie tętnicze. Objawy

  04-01-2012

  Nadciśnienie tętnicze przez dłuższy czas może się rozwijać bezobjawowo. Dlatego profilaktycznie należy je regularnie mierzyć. Po 50-tym roku życia co najmniej raz w roku.

  więcej »

  Do pomiaru ciśnienia tętniczego trzeba używać ciśnieniomierzów naramiennych. Ciśnieniomierze nadgarstkowe nie dają miarodajnych wyników.
 • Prostata (czyli gruczoł krokowy lub stercz). Leczenie łagodnego przerostu

  04-01-2012

  Łagodny rozrost (przerost) gruczołu krokowego czyli BPH(z ang. benign prostatic hyperplasia) polega na powiększaniu się gruczołu krokowego i powstawaniu tzw. gruczolaka stercza.  Rozrost gruczołu krokowego jest procesem łagodnym, a komórki gruczolaka nie mają cech nowotworu złośliwego. Powiększanie się stercza jest procesem uwarunkowanym głównie zmianami hormonalnym zachodzącymi w organizmie starzejącego się mężczyzny.

  więcej »

  Baczną obserwację urolog może zaproponować mężczyźnie z niewielkimi dolegliwościami, w początkowym stadium choroby.
webstar 2012