Ocena:
(głosy: 2)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

12-10-2012

Za darmo możesz podnieść kwalifikacje, jeśli działasz społecznie

Akademia 50+

Rusza projekt Akademia 50+, skierowany do osób po 50. roku życia, które są zaangażowane w działalność społeczną. Projekt, prowadzony przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację 4SELF, pozwala bezpłatnie podnieść kwalifikacje, niezbędne dla skutecznego prowadzenia działalności społecznej.

Do Akademii 50+ mogą się zapisać pracownicy, członkowie i wolontariusze, działający na rzecz organizacji non-profit, przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku a także osoby, działające w ramach grup nieformalnych i te, które dopiero rejestrują swoje stowarzyszenia czy fundacje.  Do Akademii 50+ mogą się zapisać pracownicy, członkowie i wolontariusze, działający na rzecz organizacji non-profit, przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku a także osoby, działające w ramach grup nieformalnych i te, które dopiero rejestrują swoje stowarzyszenia czy fundacje.

Do udziału w projekcie zaproszeni są wszyscy, którzy zastanawiają się, co można zrobić, by ich organizacja lepiej działała, a ich zaangażowanie społeczne i praca przynosiły lepsze efekty.

W szkoleniach mogą wziąć udział pracownicy, członkowie i wolontariusze, działający na rzecz organizacji non-profit, przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku a także osoby, działające w ramach grup nieformalnych i te, które dopiero rejestrują swoje stowarzyszenia czy fundacje. Warunki formalne są dwa: uczestnicy muszą mieć skończone 50 lat i muszą mieszkać w jednym z czterech województw: małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim lub śląskim.

Akademia 50+ będzie działać do września 2013 roku, a zapisy już trwają. W ramach projektu zostaną przeprowadzone szkolenia z finansów i bankowości. Będzie można się dowiedzieć, jak skutecznie zabiegać o pozyskanie źródeł finansowania, a także jak rozliczać środki na działalność. Ważne! Częścią szkolenia będzie pisanie wniosków o dotacje – co wielu organizacjom sprawia kłopot. Inny blok szkoleniowy to dział Public Relation, budowanie wizerunku, strategia promocji. Pierwsze szkolenia (w październiku) zaplanowano w Krakowie, kolejne odbędą się w Krakowie i Kielcach (listopad).

Na stronie projektu znajduje się szczegółowy harmonogram szkoleń, można tam również znaleźć formularz zgłoszenia do projektu oraz kryteria, jakie zdecydują o kwalifikacji do niego.

Portal Superstarsi.pl objął Akademię 50+ swoim patronatem.

Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: bfk19543005.
leksykon zdrowia seniora

Popularne

poradnik seniora
webstar 2012