tekst sponsorowany

 
|
 
|
rozmiar czcionki

30-08-2024

Jak zadbać o aparat słuchowy podczas prac na działce?

Aparaty słuchowe pomagają aktywnie uczestniczyć w rozmowach oraz utrzymywać towarzyskie kontakty w różnych sytuacjach, również podczas prac na działce. Troska o odpowiednią ochronę i pielęgnację aparatu słuchowego podczas prac ogrodowych z pewnością pomoże uniknąć ewentualnej awarii, jednocześnie wpływając na dłuższą żywotność urządzenia. Dowiedz się jak dbać o aparat słuchowy, by móc cieszyć się jego wsparciem jak najdłużej.

Jak dbać o aparat słuchowy seniora? Na co należy zwrócić uwagę?

Mimo iż współczesny aparat słuchowy charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i niepozornym wyglądem, wewnątrz kryje nowoczesną, wysokiej klasy elektronikę, którą warto chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Regularna pielęgnacja ma tutaj kluczowe znaczenie w kontekście utrzymania tego wartościowego sprzętu w jak najlepszej kondycji. Warto przestrzegać kilku zasad, aby skutecznie dbać o aparat słuchowy seniora. Regularne usuwanie woskowiny i potu, które mogą blokować mikrofony i regulatory głośności, istotnie wpływa na stan i funkcjonalność aparatu słuchowego. Warto również pamiętać o możliwości skorzystania z profesjonalnej pomocy protetyka słuchu, mając na uwadze codzienną systematyczność w działaniu. Należy pamiętać o codziennym sprawdzaniu aparatu słuchowego pod kątem codziennych zabrudzeń, delikatnie przecierając je miękką ściereczką. Środki do czyszczenia aparatów słuchowych powinny być łagodne i delikatne. Nie należy sięgać po agresywne środki czystości, gdyż mogą one uszkodzić elementy elektroniczne. Z uwagi na fakt, że aparaty słuchowe są bardzo wrażliwe na wilgoć, powinny być zawsze przechowywane w suchym i czystym miejscu.

Jak utrzymać aparat słuchowy w czystości podczas prac działkowych?

Podczas prac na działce ważne jest, by odpowiednio zabezpieczyć aparat słuchowy zwłaszcza przed wilgocią, kurzem i uszkodzeniami mechanicznymi. Podczas prac działkowych warto również zabrać ze sobą nakrycie głowy, typu czapka z daszkiem lub kapelusz, które ochronią aparat przed bezpośrednim działaniem słońca. Inwestycja w osłonki przeciwpyłowe i przeciwwilgociowe mogą również okazać się przydatne na ogródku działkowym. W przypadku wykonywania czynności mocno narażających aparat na ewentualne uszkodzenia, np. intensywnie zraszając roślinność lub porządkując bardzo mocno zakurzone miejsca, a nawet używając wyjątkowo głośnych narzędzi mechanicznych typu piła do drewna, warto rozważyć zdjęcie aparatu słuchowego na czas ich wykonywania. Zawsze warto także mieć przy sobie etui ochronne, w którym w razie potrzeby można przechować aparat słuchowy. Po zakończeniu prac istotne jest również dokładne czyszczenie aparatu słuchowego, dzięki czemu usuniesz wszelkie powstałe zanieczyszczenia.

Aparat słuchowy wpadł do wody – co robić?

W przypadku nieplanowanego kontaktu aparatu słuchowego z wodą warto stosować się do poniższych wskazówek:

  • Natychmiast wyjmij aparat z wody, sprawdzając, w jakim stanie są baterie do aparatu słuchowego.
  • W celu zapobiegania uszkodzeniom elektrycznym, wyłącz aparat słuchowy.
  • Usuwając baterię, otwórz komory, umożliwiając wodzie odparowanie.
  • Delikatnie osusz aparat miękką, suchą szmatką.
  • Jeśli to możliwe, użyj specjalnego zestawu do osuszania aparatu.
  • W celu uzyskania dostępu do profesjonalnej oceny stanu sprzętu oraz ewentualnej naprawy, skontaktuj się z protetykiem słuchu, lub serwisem aparatu słuchowego.

Nie używaj nieszablonowych źródeł ciepła, typu domowa suszarka do włosów, do osuszania aparatu, gdyż mogą one dodatkowo uszkodzić delikatne komponenty aparatu.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Aparaty słuchowe są przeznaczone do poprawy słyszenia u osób z ubytkiem. Akcesoria i aplikacje do aparatów słuchowych są przeznaczone do używania z aparatami słuchowymi.
Producent: WSAUD A/S
Podmiot prowadzący reklamę: Sivantos Sp. z o.o.

nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.
leksykon zdrowia seniora

Popularne

poradnik seniora
webstar 2012