OC taniej - znajdź najlepszą ofertę polisy
Dużo płacisz za obowiązkowe ubezpieczenie OC?
Dużo płacisz za obowiązkowe ubezpieczenie OC? Twój agent przekonuje Cię, że takie są ceny i taniej nie będzie? Mamy sposób na ominięcie pośredników, abyś płacił zdecydowanie mniej! Skorzystaj z dostępnego w Internecie narzędzia i nigdy więcej nie przepłacaj za swoją polisę. Wyjaśniamy, czym jest najlepsze OC i podpowiadamy, jak znaleźć je naprawdę szybko.
OC - zakres i cena
Zakres ubezpieczenia OC reguluje ustawa. W odróżnieniu od dobrowolnego AC, towarzystwa ubezpieczeniowe nie mogą samowolnie ustalać zakresu tej polisy. Nie ważne więc, czy wykupisz ją w znanym i uznanym towarzystwie, czy w TU, o którym słyszało niewiele osób - jej działanie zawsze będzie takie samo. Jeśli możesz kupić OC taniej - zrób to. Najlepsze OC to po prostu OC, za które zapłacisz możliwie najmniej.
Rankingi ubezpieczeń OC
Jeszcze kilka lat temu znalezienie atrakcyjnej oferty OC nie było łatwe. Publikowane od czasu do czasu rankingi ubezpieczeń mogły co prawda dać szukającemu ogólne pojęcie o cenach rynkowych, jednak były to dane bardzo uogólnione. Ostateczna cena polisy OC zależy od wielu zmiennych - wpływają na nią zarówno dane dotyczące auta, jak i jego właściciela. Z przyczyn oczywistych żaden ranking nie jest w stanie wziąć pod uwagę ich wszystkich.
Kalkulatory OC na stronach TU
Większość towarzystw ubezpieczeniowych udostępnia na swoich witrynach kalkulatory OC. Po wypełnieniu formularza, w którym wpisujesz dane dotyczące swojego auta i siebie, jako właściciela, otrzymujesz ofertę polisy z danego towarzystwa. Ponieważ jest ona tworzona na podstawie informacji, które podałeś, będzie dopasowana do Twojego przypadku. Jest tylko jedno ale - taki formularz wypełnić musisz na stronie każdego ubezpieczyciela. Znalezienie naprawdę taniego OC zająć Ci może masę czasu - uzupełnienie pól zajmuje w każdym przypadku około 15 minut, a witryn odwiedzić musisz co najmniej kilka, a najlepiej kilkanaście. No i nie możesz się pomylić - podając nieprawdziwe dane, ryzykujesz tym, że Twoja polisa będzie nieważna. Wszystko to oznacza długie godziny, spędzone na żmudnym wypełnianiu do złudzenia podobnych formularzy. Co więcej, nadal możesz ominąć witrynę z najatrakcyjniejszą ofertą OC…
Kalkulator-porównywarka
Dzięki temu zaawansowanemu narzędziu nie tylko kupisz OC taniej, ale też znajdziesz je dużo szybciej. W tym przypadku również będziesz musiał wypełnić formularz, jednak zrobisz to tylko jeden raz. Natomiast ofert polisy OC otrzymasz kilka(naście), z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Będą to oferty najbardziej aktualne, bo kalkulator w formie porównywarki na bieżąco aktualizuje informacje, zaciągając je ze stron poszczególnych TU.
Atrakcyjne ceny OC dzięki porównywarce
Kupując polisę online możesz liczyć na bardzo atrakcyjne ceny. Umowę ubezpieczenia zawierasz bezpośrednio z wybranym towarzystwem, omijając pośredników, którym normalnie zarówno Ty, jak i TU, musielibyście zapłacić prowizję.
Ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe wiedzą, że to właśnie cena jest głównym czynnikiem, który decyduje o zakupie polisy OC, starają się ją obniżać - czasem na stałe, czasem jedynie czasowo. Korzystając z kalkulatora OC, najszybciej dowiesz się o takich obniżkach.
Inne ubezpieczenia
Warto dodać, że kalkulator w formie porównywarki pozwoli Ci też znaleźć atrakcyjne oferty innych ubezpieczeń, takich jak chociażby AC. Oczywiście w jego przypadku cena ma znaczenie drugorzędne, bo bardziej liczy się zakres. Jeśli jednak ten ostatni możesz mieć w konkurencyjnym TU taki sam lub większy, płacąc za polisę mniej, warto skorzystać z takiej okazji.
Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń możesz też porównać ceny pakietów OC/AC. Nabędziesz wówczas Autocasco o interesującym Cię zakresie, a jednocześnie kupisz OC taniej. Pamiętaj jednak, że obu tych ubezpieczeń wcale nie musisz kupować w tym samym towarzystwie. Możesz znaleźć najlepszą ofertę AC w jednym, a najtańsze OC w drugim TU. Zrób tak, by zapłacić najmniej.
Skomentuj artykuł
Popularne
-
Seks po 50-tce i do końca życia
Czy przychodzi moment w życiu człowieka, że powinien powiedzieć - jestem za stary, za stara,...
-
Zasiłek dla bezrobotnych. Dla kogo? Ile? Jak długo? Jak szybko?
Co robić, kiedy nagle zostajemy bez pracy i bez żadnych dochodów? Nie panikować (łatwo...
-
Barcelona. Bus Turistic godny polecenia
Barcelona Bus Turistic poza sezonem kursuje na dwóch liniach czerwonej i niebieskiej. Latem...
-
Włosy kobiet dojrzałych. Fryzury, pielęgnacja
Dobrze dobrana fryzura może odjąć nawet 5 lat. No i jest dużo tańsza niż zabiegi medycyny...
-
Polska Babcia i polski Dziadek XXI wieku. Nowy wizerunek
Czas, kiedy babcia i dziadek na pierwszy rzut oka kojarzyli się z tą funkcją w rodzinie,...
- Kobieta po 40-tce i jej strój. Co postarza? Co odmładza?
- Kwiaty w domu. Wielokrotne kwitnienie storczyka
- Azalie doniczkowe. Jakie kupić, jak je pielęgnować?
- Seks. Zaburzenia erekcji
- Modna kobieta 60+. Jak się ubierać? Czego unikać?
- Polacy na tle UE. Praca, wkład w życie społeczne, opieka nad starszymi. Wyniki Eurobarometru
- Jakie są metody leczenia „pajączków naczyniowych” czyli teleangiektazji ?
- Ryszard Poznakowski, kompozytor, muzyk, sołtys
- Pieczona pierś kurczaka z niepowtarzalnym aromatem ziół. Przepisy
- Rozmowa z Anną Męczyńską, wokalistką, stylistką, kostiumografką
- „Hitchcock”, reż. Sacha Gervasi, USA
- Zdrowo podjeść po arabsku
- Udar mózgu. Objawy, leczenie, rehabilitacja
- Terapia zakażenia układu moczowego
- Leki przeciwbólowe. Zasady zażywania
madzia | 08-02-2019
kwiecienmarek | 06-03-2019