Samo życie

 • Oszustwa przez telefon i internet stają się coraz większym problemem

  19-04-2016

  Telefony w środku nocy, niechciane smsy, kradzież danych osobowych i haseł, potrzebnych do wyczyszczenia kont bakowych - oszuści mają wiele sposobów na wyłudzenie pieniędzy. Co jakiś czas wymyślają nowe metody, które przynoszą im ogromne zyski. Każdy z nas jest narażony, dlatego trzeba być czujnym i rozważnie używać telefonu czy komputera.

  więcej »

  Na urządzeniach mobilnych i w laptopach instalujemy aplikacje i programy tylko ze sprawdzonych źródeł. Nie klikamy w przypadkowe linki!
 • Płatności kartowe: wygodne i bezpieczne

  13-07-2015

  Płacenie kartą (czy to do użytku prywatnego, czy firmowego) jest wygodniejsze i – co może wydawać się paradoksalne – bezpieczniejsze od płacenia gotówką. Dlaczego? Jeśli zgubimy gotówkę lub ktoś ją nam ukradnie, tracimy pieniądze bezpowrotnie. Jeśli natomiast zgubimy kartę, nie musimy stracić ani grosza – wystarczy, że zastrzeżemy naszą kartę w banku, który ją wydał, a od tego momentu odpowiedzialność za wszelkie ewentualne transakcje nieuprawnione dokonane kartą spoczywa na banku, nie na nas.

  więcej »

  Karty zbliżeniowe szturmem zdobyły serca polskich konsumentów; Polska jest zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o płatności zbliżeniowe Visa.
 • Choroba nowotworowa. Do czego pacjent ma prawo?

  24-03-2017

  Pacjenci chcą być traktowani po partnersku, znać i rozumieć wszystkie opcje leczenia jakie mają oraz mieć aktywny udział w podejmowaniu decyzji dotyczących terapii. Chcą też, by lekarze mieli dla nich czas na spokojną rozmowę - takie wnioski płyną z badań Federacji Stowarzyszeń Amazonki w ramach kampanii „Jest jak Jest – Mam Wybór!”, skierowanej do kobiet z zaawansowanym rakiem piersi.

  więcej »

  Dla pacjentów z chorobą nowotworową szczególnie ważna jest dobra relacja z lekarzem
 • Leki 75+: ruszył program. Ile zyskają pacjenci?

  08-09-2016

  Już w pierwszych dniach września apteki zaczęły realizować recepty oznaczone literą „S”. Tłumów przy okienkach aptecznych nie ma, choć w poradniach lekarzy rodzinnych osób w podeszłym wieku, zainteresowanych pobraniem recept, jest sporo.

  więcej »

  1 września ruszył program Leki 75+

Popularne

webstar 2012