Sport i Rekreacja

 • Na skok spadochronowy nigdy nie jest za późno!

  13-10-2015

  Do skoku tandemowego wcale nie trzeba posiadać specjalnego przygotowania – wystarczy tylko odwaga, którą należy w sobie zebrać, aby wykonać ten najważniejszy krok w przestworzach. Nie trzeba brać udziału w czasochłonnych szkoleniach, nie trzeba poddawać się badaniom lekarskim i nie trzeba mieć też żelaznej kondycji. To powoduje, że to rozrywka dostępna dla niemalże każdego. Najstarszy uczestnik skoków tandemowych w Polsce miał 82 lata!

  więcej »

  Do skoku tandemowego wcale nie trzeba posiadać specjalnego przygotowania – wystarczy tylko odwaga, którą należy w sobie zebrać, aby wykonać ten najważniejszy krok w przestworzach.
 • Zawody Pucharu Polski Nordic Walking 2013. Kolbuszowa 2013.

  29-05-2013

  Trwają zapisy do kolejnych zawodów Pucharu Polski Nordic Walking 2013! Wciąż można zgłosić udział w zawodach, które odbędą się  1 czerwca 2013 r. w Kolbuszowej. Portal superstarsi.pl objął ten cykl zawodów patronatem medialnym.

  więcej »

  Medale czekają na zwycięzców!
 • Czy jazda na rowerze to sport dla każdego?

  17-05-2013

  Jazda na rowerze przynosi osobom dojrzałym wiele korzyści. Ale trzeba pamiętać o zdrowym rozsądku: systematyczne zwiększanie dystansu, dobre przygotowanie kondycyjne, np. przez systematyczne pływanie na basenie zmniejszają ryzyko nie tylko kontuzji, ale wręcz poważnych kłopotów zdrowotnych, które mogą wyniknąć z przemęczenia organizmu - radzi dr n. med. Łukasz Nagraba, ortopeda z warszawskiej Wielospecjalistycznej Przychodni MD Clinic.

  więcej »

  Drobny wypadek na rowerze może się zdarzyć każdemu
 • Co robić, by jazda na rowerze była przyjemna i zdrowa?

  17-05-2013

  Kolor roweru ma znaczenie, ale znacznie ważniejsze jest to, czy sprzęt jest w pełni dostowany do naszych potrzeb. Właściwa postawa podczas jazdy gwarantuje nie tylko wygodę, ale zmniejsza ryzyko kontuzji. O tym, jak dobrać rower, jak się przygotować do sezonu po długim zimowym lenistwie, o zasadach doboru stroju mówi portalowi superstarsi.pl Jacek Kotarski, trener, specjalista z Merida Polska.

  więcej »

  Jazda na rowerze to nie tylko zdrowy, ale i przyjemny sposób na wspólne spędzanie czasu
 • V Mistrzostwa Polski Nordic Walking, Polanica Zdrój 2013

  06-05-2013

  306 osób wystartowało w V Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Polanicy Zdroju, które odbyły się 4 maja 2013 roku pod patronatem portalu superstarsi.pl. Dziękujemy wszystkim za obecność – sprawdźcie, czy wasze zdjęcie znajduje się w naszej fotorelacji z zawodów!

  więcej »

 • Morsowanie. Sezon kąpielowy trwa od listopada do marca

  13-02-2013

  Wśród morsów w Wiśle, Odrze, Bałtyku czy wyrąbanym przeręblu dowolnego akwenu wodnego wiele osób dawno już ukończyło pięćdziesiąt lat. Co ich od jesieni do wiosny ciągnie do wody pod gołym niebem?

  więcej »

  Morsy mają m.in. lepszą wydolność układu sercowo-naczyniowego w porównaniu do swych rówieśników.
 • Jak przygotować się do sportów zimowych

  20-12-2012

  Przed wyjazdem na narty czy łyżwy warto wzmocnić mięśnie oraz zadbać o kondycję. Parę tygodni intensywnych ćwiczeń wystarczy, by bez bólu i zakwasów szusować na nartach.

  więcej »

  Im jesteśmy starsi, tym groźniejsze mogą być dla nas powikłania po kontuzji na stoku. Dlatego do nart i innych sportów trzeba się przygotować!
 • Sauna, jacuzzi. Jak z nich prawidłowo korzystać?

  03-10-2012

  Zanim skorzysta się z dobrodziejstw takich jak bicze wodne, jacuzzi czy sauna fińska, należy mieć pewność, że nam nie zaszkodzą i zapytać o to swojego lekarza. Niektórym sauna wręcz może zaszkodzić np. tym, którzy mają pękające naczynka krwionośne czy podwyższone ciśnienie.

  więcej »

  W saunie można być do tzw. bezpiecznej granicy komfortu, która dla każdego jest inna.
 • Krótki przewodnik po masażach egzotycznych. Jakie, dla kogo i za ile?

  26-07-2012

  Czas skończyć z myśleniem o masażu w kontekście rehabilitacji! Egzotyczne masaże to nieprzebrane bogactwo doznań i niezapomniane przeżycie. Nie trzeba jechać do Tajlandii aby poczuć co sprawia, że mieszkańcy tamtych wysp są szczęśliwi.

  więcej »

  Masaż tajski jest idealny dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, przykurcze mięśni, kłopoty z rozciąganiem, bóle reumatyczne i pourazowe lub są po rehabilitacji
 • Ćwiczenia gimnastyczne w domu i w ogrodzie

  10-07-2012

  Po 45. roku życia, gdy wcześniej nie ćwiczyło się pod okiem instruktora, nie można tak po prostu z dnia na dzień zacząć intensywnie się gimnastykować. Od czego zacząć?

  więcej »

  Wiosną i latem, ćwiczenia najlepiej wykonywać na świeżym powietrzu.
<img src="/img/paging/prev.gif" alt="" />12
webstar 2012