Układ moczowo-płciowy

 • Kiedy wybrać pieluchomajtki, a kiedy majtki chłonne?

  23-10-2019

  W przypadku nietrzymania moczu bardzo ważna jest odpowiednia ochrona – nie tylko dla zachowania zdrowej skóry, ale również komfortu psychicznego seniora. Pieluchomajtki i majtki chłonne to produkty o odmiennym przeznaczeniu. Ich wybór zależy od potrzeb i stopnia mobilności osoby zmagającej się z NTM. Kiedy najlepiej sprawdzą się pieluchomajtki, a kiedy majtki chłonne? Podpowiadamy!

  więcej »

 • Przewlekłe zapalenie prostaty. Objawy, leczenie

  02-10-2017

  Przewlekłe zapalenie prostaty, inaczej gruczołu krokowego lub stercza, jest dość częstym schorzeniem i występuje bez względu na wiek. Choroba bywa uciążliwa, ponieważ może utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Pacjenci cierpią także w sferze seksualnej z powodu pogarszającej się jakości wzwodu.

  więcej »

  Problemy z prostatą dotykają mężczyzn w każdym wieku. Przewlekłe zapalenie prostaty bywa uciążliwe i wymaga leczenia u specjalisty
 • Gdy nie rośnie

  13-05-2016

  Obniżona potencja to problem, który jest znacznie bardziej powszechny, niż się powszechnie uważa. Co więcej, skala problemu w ciągu kolejnych lat rośnie i wygląda na to, że tendencja ta się utrzyma. Co jednak istotne – w wielu przypadkach problem ten można rozwiązać stosunkowo łatwo.

  więcej »

  Obniżona potencja to problem, który jest znacznie bardziej powszechny, niż się powszechnie uważa.
 • Zaburzenia erekcji. Czy warto stosować suplementy?

  30-03-2016

  Twój konar zapłonie, długi efekt pionu, zawsze gotowy do akcji, efekt masz na zawołanie – producenci suplementów diety na potencję wiele obiecują, a specjaliści ostrzegają, że zażywanie tego typu wyrobów może być nie tylko nieskuteczne, ale i niebezpieczne dla zdrowia.

  więcej »

  Reklamowane środki na zaburzenia erekcji nie tylko mogą nie rozwiązać problemu, ale i odbić się negatywnie na zdrowiu
 • Mięśniaki macicy. Częsty problem kobiet przed menopauzą

  06-02-2015

  Mięśniaki to niezłośliwe nowotwory narządów płciowych kobiety, rozwijające się z komórek mięśni gładkich, z których zbudowana jest macica. Bywają wielkości ziarnka grochu, ale też i dużego jabłka. Najczęściej występują u miesiączkujących pań pomiędzy 35 a 50 rokiem życia. Częstość występowania wzrasta wraz z wiekiem -  co piąta kobieta w wieku 35 lat i co druga miesiączkująca pięćdziesięciolatka będą borykać się z tym problemem. 

  więcej »

  Leczenie jest konieczne, gdy mięśniaki są duże i pacjentka odczuwa dolegliwości, np. obfite krwawienie czy ból.
 • Choroby jąder. Rak jądra, torbiele. Objawy, profilaktyka, leczenie

  30-01-2015

  Co czwarty wykrywany u mężczyzn w naszym kraju nowotwór złośliwy dotyczy układu moczowo-płciowego. Rak jądra atakuje zarówno ludzi młodych przed 40. rokiem życia, ale i panów po czterdziestce. Wykryty we wczesnej fazie rozwoju jest całkowicie uleczalny. Mężczyźni w każdym wieku powinni badać jądra i wykonywać badania profilaktyczne.

  więcej »

  Rak jądra to rzadka choroba, dotyka przede wszystkim mężczyzn przed 49 rokiem życia. Wcześnie wykryty jest całkowicie uleczalny
 • Rak pęcherza moczowego. Objawy, diagnostyka, leczenie

  13-01-2015

  Widoczne gołym okiem krwiste zabarwienie moczu, często z pojawiającymi się skrzepami powinno zawsze nas skłonić do jak najszybszej wizyty u urologa! W przypadku nasilonego krwiomoczu lub towarzyszącego mu zatrzymania moczu najlepiej zgłosić się na ostry dyżur urologiczny.

  więcej »

  Udowodniono, że im wcześniej ktoś zaczął palić papierosy, tym bardziej jest zagrożony rakiem pęcherza moczowego. Powinien wzmóc czujność i przeprowadzać badania kontrolne.
 • Rodzaje raka pęcherza moczowego. Profilaktyka, przyczyny, objawy

  13-01-2015

  Rak pęcherza moczowego jest dziewiątym co do częstości występowania nowotworem na świecie. Stanowi najczęstszy nowotwór układu moczowego. Szczyt zachorowalności przypada na  siódmą dekadę życia, mężczyźni chorują czterokrotnie częściej niż kobiety. Każdego roku na świecie odnotowuje się ponad 330 tysięcy nowych zachorowań na ten nowotwór i ponad 130 tysięcy zgonów z jego powodu.

  więcej »

  Udowodnionym czynnikiem ryzyka rozwoju raka pęcherza moczowego jest palenie tytoniu.
 • Jakie leki mogą wpływać na zaburzenia potencji?

  07-01-2015

  Najważniejsze podczas wizyty u urologa lub seksuologa: odrzucić skrępowanie. Trzeba wprost powiedzieć lekarzowi, co jest przyczyną wizyty i co budzi nasz niepokój.

  więcej »

  Przed wizytą u urologa lub seksuologa warto zrobić sobie notatki. Spis naszych chorób i leków, które bierzemy, to podstawa. Można też spisać niepokojące objawy, by o niczym z wrażenia nie zapomnieć.
 • Prostata, gruczoł krokowy, stercz. Łagodny przerost

  04-01-2015

  Szacuje się, że dolegliwości wynikające z łagodnego rozrostu (przerostu) gruczołu krokowego czyli BPH (z ang. benign prostatic hyperplasia) zgłasza co trzeci mężczyzna po 50. roku życia! Po 80. roku życia rozrost gruczołu krokowego rozpoznaje się u prawie 90 procent mężczyzn.

  więcej »

  Rozrost gruczołu krokowego jest procesem łagodnym, a komórki gruczolaka nie mają cech nowotworu złośliwego.
<img src="/img/paging/prev.gif" alt="" />12345
webstar 2012