Krzysztof Żurek

Kucharz z wykształcenia i zamiłowania. Należy do pokolenia, które zmieniało kształt i sposób myślenia o polskiej gastronomii. Przygodę z nowoczesną kuchnią rozpoczął w Restauracji pod Różą w Krakowie, gdzie miał okazję współpracować z Alfredo Chiocchetti - jego mistrzem i przewodnikiem. 

Doświadczenie zdobywał w wielu innych renomowanych restauracjach w całej Polsce, między innymi w Restauracji Concept Warszawa, Monopol Katowice, Restauracji Biblioteka Warszawa, Monopol Wrocław, Concept 13 w warszawskim VitkAcu.

Krzysztof Żurek praktykę zdobywał też poza granicami Polski u boku najlepszych kucharzy w takich renomowanych restauracjach jak Pichler Bolzano, Al Bersagliere Mantua czy Onice Florencja. Wszystkie mogą pochwalić się rekomendacją przewodnika Michelin.

Krzysztof Żurek bardzo ceni różnorodność i jakość włoskich produktów. Lubi łamać standardy,  prowokować odważnymi zestawieniami smaków, których nieustannie poszukuje.

Obecnie swoje potrawy serwuje w krakowskiej Restauracji 3 Rybki.

Przepisy

    • trudne
    • do 30 min

    Suflet z dyni i świeże trufle

    Autor: Krzysztof Żurek | Komentarzy: 3

    Masło utrzeć z żółtkami, dodać dynię, bułkę i płatki oraz oliwę. Przyprawić do smaku. 75 g gotowej bazy połączyć z jednym ubitym białkiem. Formę na suflet wysmarować masłem i wysypać miksowanymi migdałami. Piec w 120 C z parą przez...

<img src="/img/paging/prev.gif" alt="" /><img src="/img/paging/next.gif" alt="" />
Dodaj nowy przepis
webstar 2012