Ogród w domu i przed nim

 • Kwiaty w domu. Wielokrotne kwitnienie storczyka

  11-01-2015

  O tym, co robić, żeby storczyki w doniczce zakwitły drugi raz, a może trzeci i czwarty, rozmawiamy z Grażyną Miszczyk, specjalistką hodowli storczyków.

  więcej »

  Aby po odpoczynku zainicjować storczyk do ponownego kwitnienia trzeba go przenieść na okno, gdzie jest więcej światła.
 • Azalie doniczkowe. Jakie kupić, jak je pielęgnować?

  10-01-2015

  O tym, jak wybierać zdrowe egzemplarze azalii i jak je pielęgnować, żeby długo kwitły, rozmawiamy z mgr inż. Marią Uzarowicz, ogrodnikiem Ogrodu Botanicznego UJ.

  więcej »

  Amatorzy azalii powinni też kupić nawóz do kwiatów kwitnących, w których azot jest w formie amonowej, zakwaszającej podłoże.
 • Fiołek afrykański, czyli sępolia fiołkowa

  10-12-2014

  Fiołek afrykański to kwiatek wdzięczny, w mieszkaniu dobrze się trzyma - kwitnie niemal przez cały rok, wydając kiście  drobniutkich kwiatków  najczęściej niebieskich, różowych lub fioletowych. Roślina została odkryta w usambryjskiej górskiej krainie w 1893 roku przez gubernatora niemieckiej kolonii w Afryce Wschodniej, Waltera von Saint Paula – Illaire. To od jego nazwiska pochodzi nazwa kwiatka – Sępolia, zwana czasem Saintpaulią.

  więcej »

  Fiołek afrykański kwitnie niemal przez cały rok!
 • Ponowne kwitnienie azalii

  25-09-2012

  Aby azalia co roku kwitła, trzeba o to od początku jej posiadania zabiegać, m.in. odpowiednio o nią dbając. Azalia czasem  kwitnie nawet przez kilkanaście lat. W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego rosną azalie japońskie, które kwitną dwadzieścia lat! Natomiast azalie indyjskie krzewiaste mogą rodzić kwiaty nawet przez czterdzieści lat.

  więcej »

  Azalie potrafią kwitnąć przez kilkanaście lat, ale od początku należy z nimi właściwie postępować.
 • Kwiaty doniczkowe. Jakie kupić zimą? Jak zadbać o nie przez cały rok?

  12-01-2012

  Czy warto zimą kupować kwiaty doniczkowe? A jeśli tak, to jakie i gdzie? Dlaczego ładne kwiaty w hipermarkecie w domu po jakimś czasie zamiast rosnąć, umierają? Jak dbać o kwiaty doniczkowe przez cały rok?

  więcej »

  Zimą m.in. bezpiecznie można kupować draceny.
 • Kwiaty w domu. Storczyk, czyli orchidea

  11-01-2012

  O tym, co robić, żeby storczyki w doniczce długo cieszyły nasze oczy, a najlepiej zakwitły ponownie, rozmawiamy z Grażyną Miszczyk, specjalistką hodowli storczyków, organizatorką narodowej hodowli storczyków w Polsce, ogrodniczką z 37. letnim doświadczeniem.

  więcej »

  Falenopsis, ćmówka (Phalaenopsis Blume) - gatunek doskonały na początek przygody ze storczykiem
<img src="/img/paging/prev.gif" alt="" /><img src="/img/paging/next.gif" alt="" />
webstar 2012