Ocena:
(głosy: 3)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

20-07-2012

Na czym polega laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy

Niemożność utrzymania moczu podczas kichnięcia lub kaszlu czy popuszczanie moczu po wstaniu z łóżka w drodze do toalety, te problemy dotykają wiele kobiet po okresie menopauzy. Obecnie leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest o wiele łatwiejsze i bezpieczniejesze niż dotychczas!

Obecnie w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu operację szpitalną można zastąpić niekłopotliwym zabiegiem laserowym w ambulatorium.           Obecnie w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu operację szpitalną można zastąpić niekłopotliwym zabiegiem laserowym w ambulatorium.

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy, mięśni Kegla oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej.

Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu, to fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Do zabiegu wykorzystuje się laser Er-YAG Fotona, który powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ującia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

 

Ile zabiegów należy wykonać?

Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu, aby złagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu.

 

Zabieg ambulatoryjny, bez hospitalizacji

Do niedawna wysiłkowe nietrzymanie moczu można było niwelować jedynie za pomocą operacji, podczas której wszywano taśmy i siatki. Laserowe usuwanie dolegliwości jest bezbolesne, nie wymaga znieczulenia i jest mało inwazyjne. Nie wymaga hospitalizacji, to tzw. zabieg ambulatoryjny.

 

Przeciwwskazania

Infekcje pochwy

 

Zalecenia pozabiegowe

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności zaraz po zabiegu. Może wystąpić przesięk surowiczy, więc zaleca się stosować podpaski do momentu, aż przesięk ustąpi. Po zabiegu należy przez miesiąc unikać stosunków płciowych.

 

Kiedy pojawia się efekt zabiegu?

Efekt pojawia się miesiąc po zabiegu i utrzymuje przez minimum dwa lata. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla wzmacnia i podtrzymuje efekt dłużej.

Zabieg można wykonać w  Gold Clinic Medycyna Estetyczna i Ginekologia Estetyczna

Zobacz film demonstrujący na czym polega zabieg

Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: bfk19543005.

Skomentuj artykuł

  • stars | 25-08-2012

    Moja znajoma po pierwszym porodzie w wieku 30 lat miała przez pewien czas nietrzymanie moczu, ale minęło. Lekarz kazał jej ćwiczyć mięśnie pochwy zaciskając je.
  • brafa | 13-09-2012

    Odpowiednie ćwiczenia mogą naprawdę mocno pomóc. Ciekawe metody można tutaj znależć:
    http://nietrzymanie-moczu.eu/
  • viki78 | 20-08-2013

    moja mama byla skierowana na operacje i dowiedziala sie o tej metodzie , zrobila zabieg laserowy w beautymed po pol roku od zabiegu pozbyla sie problemu
leksykon zdrowia seniora

Popularne

poradnik seniora
webstar 2012