Ocena:
(głosy: 0)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

08-10-2016

Jarmark Kreatywności w Ogrodzie Saskim

3,5 tysiąca seniorów na pikniku!

W niedzielę 2 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zorganizowało Jarmark Kreatywności w warszawskim Ogrodzie Saskim. 

Jarmark Kreatywności w Ogrodzie Saskim Jarmark Kreatywności w Ogrodzie Saskim
  • Jarmark Kreatywności w Ogrodzie Saskim
  • Jarmark Kreatywności w Ogrodzie Saskim
  • Jarmark Kreatywności w Ogrodzie Saskim

- Październikowa pogoda okazała się łaskawa: cały dzień świeciło słońce i było ciepło. Dopisali też goście. Szacujemy, że tego dnia odwiedziło nas ok. 3 i pół tysiąca uczestników! – mówią organizatorzy.

Ci, którzy przyszli w niedzielę do Ogrodu Saskiego, zobaczyli m.in. pokaz tańca orientalnego grupy PRO Kobieta 50+ z Józefowa, oraz mini-recital Wojciecha Dąbrowskiego, twórcy Festiwalu Retro im. Mieczysława Fogga. Była też joga śmiechu, a na sam koniec na scenę wkroczyła DJ Wika i wszystkich porwała do międzypokoleniowej potańcówki.

Odwiedzający niedzielny piknik mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą organizacji i instytucji pro-seniorskich działających w obszarze edukacji, aktywizacji ruchowej i promocji zdrowia, wspierających osamotnione osoby starsze i promujących wolontariat 50+.

Wolontariusze ”mbU” wręczali też seniorom kwiaty wraz z życzeniami. W tym miejscu warto dodać, że idea obdarowywania tego dnia seniorów kwiatami jest pielęgnowana też w innych miastach i krajach, w których działają „mali bracia Ubogich”.

Na niedzielnym pikniku nie zabrakło też lubianych przez seniorów zajęć komputerowych: eksperci Punktów Cyfrowych z Urzędu Miasta udzielali fachowych porad z obsługi komputera i internetu.

Na uczestników czekały zniżkowe bilety do Teatru Dramatycznego i Kinoteki.

Swoją ofertę zaprezentowali przedstawiciele warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a ochocki UTW „Omega” zaprosił do „Klubu Cogito”, czyli kącika gier planszowych dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Było też miejsce na profilaktykę zdrowia. Z „Ciśnieniem na Życie” dzięki prostej aplikacji uczestnicy imprezy mierzyli wiek serca, a w namiocie haloterapii mogli poczuć się niczym w grocie solnej.

“Energią świadomego ruchu” zarażała Fundacja Dantian oferując w trakcie całej imprezy możliwość wspólnych ćwiczeń energetycznych i chińskiego Qigong’u, a instruktorzy ESPAR 50+ zaprosili do Turnieju rekreacyjnego z nagrodami.

Na finał odbyło się losowanie głównej atrakcji - weekendowego pobytu dla dwojga w Zakopanem– mówi organizator imprezy.

Podczas pięciu godzin pikniku odwiedziło piknik ponad trzy i pół tysiąca osób.

Wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński złożył seniorom życzenia oraz zapowiedział kontynuację Warszawskiego Tygodnia Seniora w przyszłym roku.

 

Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.
leksykon zdrowia seniora

Popularne

poradnik seniora
webstar 2012