Ocena:
(głosy: 2)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

20-03-2014

XIII Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

Widowisko w najlepszym towarzystwie

Dom Kultury Zacisze w Warszawie zaprasza na XIII Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora. W ostatni weekend marca (29-30) publiczność będzie miała możliwość uczestniczenia w wydarzeniu, które cieszy się ogromną popularnością publiczności i uznaniem wśród seniorów z całej Polski i zagranicy.

W ostatni weekend marca w Domu Kultury Zacisze znów będzie można podziwiać seniorów występujących w programach artystycznyc W ostatni weekend marca w Domu Kultury Zacisze znów będzie można podziwiać seniorów występujących w programach artystycznyc

Festiwal co roku gromadzi miłośników śpiewu chóralnego, repertuaru rozrywkowego, przywołuje zapomniane melodie regionalne, ludowe, oraz zyskuje uznanie wśród pasjonatów kabaretów i dobrego humoru. Prezentacje odbędą się w marcowy weekend, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi 12 kwietnia – również w Domu Kultury „Zacisze”. Weźmie w nim udział wzorem lat ubiegłych ok. 700 osób. Prezentacje  będzie oglądało każdego dnia około 170 widzów z całej Polski.

Organizatorzy podkreślają, że seniorzy stanowią nie tylko wspaniałą widownię, inteligentną i czujną, ale sami potrafią tworzyć zaskakujące w swojej inwencji realizacje. - Są różne zespoły, nie tylko o diametralnie odmiennej charakterystyce, ale także możliwościach przygotowania danego programu. Generalnie widzimy ludzi młodych duchem, pogodnych, często podchodzących do własnych ułomności z humorem, przy wielkiej aktywności i mobilizacji do walki ze słabościami i ograniczeniem - mówi o swoich doświadczeniach festiwalowych prof. Krzysztof Kusiel-Moroz, dyrektor Warszawskiego Chóru Chłopięcego i Męskiego przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, przewodniczący jury.

Portal superstarsi.pl jest patronem medialnym wydarzenia, o którym można przeczytać również na stronie Domu Kultury Zacisze oraz na Facebooku.


Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.
leksykon zdrowia seniora

Popularne

poradnik seniora
webstar 2012