Ocena:
(głosy: 1)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

18-03-2016

„Hamlet” z Benedictem Cumberbatchem

Multikino, 28 marca godz. 19.00

Multikino i British Council, w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”, zapraszają na retransmisje sztuki „Hamlet” z National Theatre. Spektakl w reżyserii Lyndsey Turnerz Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej będzie można zobaczyć ponownie 28 marca 2016 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

Hamlet, Benedict Cumberbatch Hamlet, Benedict Cumberbatch

Nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch (serial BBC „Sherlock”, „Gra tajemnic”, „Frankenstein” NT Live) wciela się w tytułową rolę w wielkiej tragedii Szekspira.

Wyreżyserowany przez Lyndsey Turner i wyprodukowany przez Friedman Productions Sonia spektakl był transmitowany na żywo 15 października 2015 roku z Barbican Theatre do ponad 1000 kin w całej Europie i poza nią. Szekspirowska tragedia już stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze. Benedict Cumberbatch zagrał Hamleta w okresie 12 tygodni od sierpnia do października 2015 roku w londyńskim Barbican Theatre. W samej tylko Wielkiej Brytanii transmisję obejrzeli widzowie w 550 kinach.

28 marca w kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w kolejnej retransmisjach tego genialnego spektaklu. Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

Spektakl będzie można obejrzeć w kinach sieci: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Bilety są do nabycia w kasach kin - z kuponem pobranym z portalu można kupić bilety dla maksymalnie dwóch osób w promocyjnej cenie 25 zł.

  

 

Mamy też podwójne zaproszenia - po jednym do każdego z kin. Aby otrzymać jedno z nich trzeba w komentarzu wpisać ulubioną kreację filmową stworzoną przez Benedicta Cumberbatcha (z krótkim uzasadnieniem). I oczywiście podać wybrane kino. Na komentarze będziemy czekać do 23 marca do godz. 12.00. Jeśli jedno kino wybierze więcej osób, redakcja zdecyduje o tym, kto otrzyma zaproszenie.

Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Skomentuj artykuł

  • kmb | 22-03-2016

    Nie oglądam wielu filmów fabularnych, stąd Benedicta Cumberbatcha znam tylko z kilku ról. Jest jednak jedna jego rola, która nie tyle stała się moją ulubioną, ile wzbudziła podziw dla wybitnych zdolności tego aktora. Mam na myśli jego wcielenie się w postać autentyczną - żyjącego wybitnego uczonego Stephena Hawkinga. Film chyba nie był emitowany w Polsce, oglądałam go kilka lat temu na jednym z angielskich kanałów (to film telewizyjny, nie kinowy). Sama treść filmu jest fascynująca, ale kreacja Benedicta Cumberbatcha nikogo chyba nie pozostawia obojętnym. Reżyser umiejętnie poprowadził film dwutorowo: przedstawia życie prywatne Hawkinga i walkę o pozycję w świecie nauki. Cumberbatch tworzy postać Hawkinga z ogromną pasją i niezwykle wiarygodnie. Chyba wszyscy wiedzą, że Stephen Hawking jest człowiekiem ciężko chorym, od lat przykutym do wózka inwalidzkiego, fizycznie niezdolnym nawet zwyczajnie pisać i mówić. A aktor potrafił w filmie opowiadającym głównie o młodości Hawkinga - początkach kariery i początkach choroby - uzmysłowić nam, co może czuć człowiek, który z jednej strony już zna swoją wartość i wielkie zdolności, a z drugiej otrzymuje od lekarzy wyrok bliskiej śmierci (wg pierwszych diagnoz, miał żyć tylko kilka-kilkanaście lat). Aktor zdołał ukazać wszystkie emocje, jakie Hawkingiem miotały: rozpacz, załamanie, w końcu walkę z chorobą, a raczej walkę z własnym ciałem stopniowo odmawiającym posłuszeństwa, także miłość, a potem rozstanie z żoną. Rola potwornie trudna i fizycznie, i emocjonalnie, a Benedict Cumberbatch gra ją bez cienia sztuczności i patosu, nie próbuje odbiorców na siłę wzruszać, jest oszczędny w środkach aktorskich. Chyba bardzo trudno aktorowi sprawić, żeby oddanie niepełnosprawności i choroby granej postaci nie wybijało się na pierwszy plan, przed przeżycia i myśli bohatera. A Cumberbatchowi grającemu Hawkinga udaje się to całkowicie - ani przez chwilę nie myślałam "jak on świetnie gra człowieka niepełnosprawnego", tylko podziwiałam hart ducha i niezwykłą osobowość Stephena Hawkinga, czyli granej postaci. A kiedyś słyszałam, że wybitne aktorstwo filmowe polega tym, że widz przestaje oglądać i słuchać aktorów, a zaczyna współodczuwać z bohaterem (a w przypadku bohaterów negatywnych - bać się, czy czuć odrazę lub niechęć). Z teatrem bywa nieco inaczej: w teatrze zazwyczaj sztuka aktorska wiąże się z przekazem symbolicznym, nie dosłownym, umownością i niekiedy pewną akceptowalną przesadą - podziwiamy gesty, ton głosu, dykcję aktorów wiedząc, że postaci nie są rzeczywiste. Dlatego po doskonałej realistycznej roli Benedicta Cumberbatcha z radością zobaczyłabym jak wciela się na scenie teatralnej w bohatera Szekspirowskiego.
    proszę o zaproszenie do Multikina we Wrocławiu
  • katarzyna_dc | 23-03-2016

    Benedict Cumberbatch jako Frankestein dostarczył mi niezapomnianych wrażeń. Idealnie moim zdaniem wciela się w role, oglądając filmy/sztuki z nim nie widzę aktora, widzę postać przez niego kreowana - to w nim cenie najwyżej.

    MK Gdańsk
  • Superstarsi | 23-03-2016

    Drodzy Superstarsi!
    Dziękujemy za zgłoszenia. Mamy nadzieję, że pokaz "Hamleta" będzie dla Was przyjemnym akcentem tegorocznych świąt
    Tym razem podwójne zaproszenia do Multikino otrzymują:

    Paweł Stankiewicz - Silver Screen Łódź
    Demi - Poznań Stary Browar
    Paweł Wasilewski - Warszawa Ursynów
    Kaesia5 - Warszawa Złote Tarasy
    kmb -Wrocław Arkady
    Katarzyna_dc - Gdańsk

    Gratulujemy i życzymy miłych wrażeń. Zaproszenia będą czekać na odbiór w kasie wybranego kina na 30 min. przed rozpoczęciem pokazu.
leksykon zdrowia seniora

Popularne

poradnik seniora
webstar 2012