III edycja Laboratorium Designu i Sztuki
Bezpłatne warsztaty dla każdego
Już po raz trzeci nadodrzańskie CRZ Krzywy Komin dzięki współpracy z Fundacją OPEN MIND zamieni się w Laboratorium Designu i Sztuki! W siedmiu pracowniach, wrocławianie (niezależnie od wieku) będą pod okiem artystów, projektantów, specjalistów, rozwijać i zdobywać umiejętności z zakresu różnorodnych dziedzin. Co najważniejsze - wszystkie warsztaty, szkolenia oraz spotkania są zupełnie bezpłatne!
Laboratorium Designu i Sztuki to profesjonalna oferta edukacyjna, której spójnikiem jest design reprezentujący to, co współczesne, innowacyjne i otwarte na człowieka. Nie można jednak zapomnieć, że prowadzi on także dialog z tradycyjnymi rzemiosłami. Podczas składających się na projekt bezpłatnych warsztatów, szkoleń, spotkań oraz dyskusji uczestnicy wykorzystają dawne techniki rękodzielnicze, przy jednoczesnym doskonaleniu metod posługiwania się nowymi technologiami. Program Laboratorium obejmuje ok 60 bezpłatnych warsztatów i spotkań, całość zamknie podsumowująca wystawa prezentująca efekty wspólnej pracy projektantów, artystów, rzemieślników i uczestników w wieku od 5 do 100 lat.
Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w CRZ Krzywy Komin w ramach 7 pracowni:
Pracownia Mebla
To nie tylko tapicerowanie, renowacja i redesign, ale również upcycling, czyli zamiana odpadów w zupełnie nowe przedmioty, a także warsztaty stolarskie. Dzięki zaproszonym specjalistom, każdy z uczestników będzie mógł w czasie szkoleń nauczyć się m.in. techniki wyrobu elementów składowych mebli wykonanych przede wszystkim z drewna, opanować metody obsługi specjalistycznych narzędzi czy dowiedzieć się jak odnowić i upiększyć stare obiekty tak, by ich nie zniszczyć.
Pracownia Ubioru
Tu uczestnicy od podstaw poznają zasady powstawania różnych elementów garderoby. Na jej program składają się m.in. warsztaty znajomości materiałów i technik wykroju, kurs szycia ręcznego oraz maszynowego, a także rysunku modowego. Pracownia to to jednak nie tylko zajęcia krawieckie, stąd program pracowni dotyczy nie tylko szycia ubrań, ale tworzenia całej gamy akcesoriów i dodatków, wymagających poznania wielu, często bardzo zróżnicowanych technik.
Pracowni Książki
Zakres merytoryczny rozciąga się od tradycyjnych technik drukarskich aż po nowoczesne projektowanie graficzne. Zajęcia poprowadzą zarówno przedstawiciele ginących zawodów rzemieślniczych, takich jak introligator, poligraf, typograf, drukarz, jak i specjaliści z dziedziny edytorstwa, projektowania opierającego się na nowoczesnych osiągnięciach technologicznych.
Pracownia Animacji Graficznej
Szkolenia w Pracowni Animacji Graficznejto wyjątkowa okazja do zdobycia umiejętności niezbędnych osobom, które planują zawodowo związać się z projektowaniem graficznym czy animatorstwem. Na program składają się m.in. kursy obsługi programów Adobe Photoshop oraz Adobe Illustrator, a także warsztaty animacji komputerowej.
Pracowni Młodego Przedsiębiorcy
Oferta ta skierowana jest zarówno do osób, które już prowadzą firmę, jak i tych, których biznes dopiero startuje - szczególnie twórców, projektantów, artystów, rzemieślników i innych osób działających w sektorach kreatywnych, które swoją pasję chcą przekuć w sposób na życie. Szkolenia prowadzone przez praktyków, będą okazją, by poznać praktyczne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej: od pozyskiwania kapitału i wyboru najkorzystniejszej formy prawnej po sposoby radzenia sobie w problematycznych sytuacjach, stanowiących codzienność każdego przedsiębiorcy.
Więcej o programie: www.laboratoriumdesignuisztuki.pl
Popularne
-
Seks po 50-tce i do końca życia
Czy przychodzi moment w życiu człowieka, że powinien powiedzieć - jestem za stary, za stara,...
-
Seks. Zaburzenia erekcji
Rozmowa z Ewą Lisowską-Kanią, psychologiem i seksuologiem, na temat najczęstszej dysfunkcji...
-
Modna kobieta 60+. Jak się ubierać? Czego unikać?
Kobieta po sześćdziesiątce ma szansę z mody czerpać maksimum przyjemności, pod warunkiem, że...
-
Włosy kobiet dojrzałych. Fryzury, pielęgnacja
Dobrze dobrana fryzura może odjąć nawet 5 lat. No i jest dużo tańsza niż zabiegi medycyny...
-
Kobieta po 40-tce i jej strój. Co postarza? Co odmładza?
Zrzuć dżinsy, sweter i byle jakie buty. Nie mów „mi już nie wypada" albo "nie zależy”. Między...
- Azalie doniczkowe. Jakie kupić, jak je pielęgnować?
- Kwiaty w domu. Wielokrotne kwitnienie storczyka
- Polska Babcia i polski Dziadek XXI wieku. Nowy wizerunek
- Barcelona. Bus Turistic godny polecenia
- Zasiłek dla bezrobotnych. Dla kogo? Ile? Jak długo? Jak szybko?
- „Dziadek do orzechów” z Teatru Bolszoj
- W Polsce coraz więcej przypadków nowotworów. Postęp w leczeniu
- Kontuzje. Pierwsza pomoc: PRICE i PRICEMM
- Zaburzenia erekcji. Czy warto stosować suplementy?
- Jak palenie papierosów wpływa na poziom złego cholesterolu?
- “7 dni w Hawanie” reż. Laurent Cantet, Benicio Del Toro, Julio Medem, Gaspar Noe, Elia Suleiman, Juan Carlos Tabio, Pablo, Trapero, prod. Francja, Hiszpania
- Mężczyźni i ich włosy. Lub po prostu męskie zadbane głowy
- Chorzy na cukrzycę. Monitorowanie choroby
- Ustawa o leczeniu transgranicznym weszła w życie