Ocena:
(głosy: 0)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

22-09-2014

Dni Seniora, Wrocław 2014

Kapeluszowy Rekord Guinessa nieoficjalnie pobity

Rekordowa liczba fenomenalnych kapeluszy i mnóstwo dobrej zabawy - tak wyglądało centrum Wrocławia w piątek 19 września. Około 1500 seniorów i ich rodzin wzięło udział na wrocławskim Rynku w Inauguracji „Dni Seniora – Wrocław 2014”.

Inauguracja Dni Seniora Wrocław 2014 Inauguracja Dni Seniora Wrocław 2014

Wszystko zaczęło się już o godzinie 9.30, kiedy to Małgorzata Jamróz, koordynatorka „Dni Seniora – Wrocław 2014, oficjalnie otworzyła rejestrację uczestników bicia Kapeluszowego Rekordu Guinnessa.

Przez ponad godzinę można było podziwiać przepiękne i pomysłowe nakrycia głowy, które osoby biorące udział w rywalizacji z dumą prezentowały, otrzymując w zamian od Wrocławskiego Centrum Seniora pamiątkową przypinkę „REKORD GUINNESSA, Dni Seniora – Wrocław 2014”. Zgodnie z zamysłem organizatorów rekordu, brali w nim udział nie tylko seniorzy, ale także dzieci, młodzież i dorośli oraz nie tylko Wrocławianie, ale również mieszkańcy pobliskich miast i ościennych województw.

Po zaciętej rywalizacji, w której nieocenioną pomocą wykazali się wolontariusze, nastąpił okazały Marsz kapeluszy, na czele z Orkiestrą  Reprezentacyjną Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.  Imponująca liczba uczestników, okrzyki i uśmiechy na twarzach świętujących, barwny korowód utkany z ponad  tysiąca kapeluszy! Było na co popatrzeć i czego posłuchać! Zadowoleni seniorzy z radością wypowiadali się o rozpoczęciu tegorocznej edycji Dni Seniora, które są dla nich bardzo ważne i wyjątkowe. Jak sami przyznają, święto seniorów jest po to, żeby pokazać, że „senior też potrafi i chce się bawić”.

W wyśmienitych humorach kolumna marszowa dotarła do sceny przy placu Gołębim, gdzie odbyło się uroczyste przekazanie władzy królewskiej przez dotychczasowych władców – panią Marię Bierską i pana Marka Łyczkowskiego ich następcom. Nową królową i królem seniorów zostali państwo Ewa i Leon Rapaczowie, wieloletni działacze i członkowie organizacji senioralnej O-CAL-eni, krzewiącej działania kulturalne, polskie obyczaje i tradycje.

Wiceprezydenci Wrocławia – Anna Szarycz i Adam Grehl, wręczyli nowej parze królewskiej klucze do Bram Miasta. Robert Pawliszko, kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora, powitał serdecznie wszystkich świętujących, ciesząc  się z tak dużej liczby uczestników i dziękując zwłaszcza wszystkim przyjezdnym, którzy, jak co roku, nie zawiedli Wrocławian i przybyli do naszego pięknego i otwartego miasta na wspólne świętowanie. 

Inauguracja Dni Seniora na wrocławskim Rynku przebiegła kolorowo, rekordowo i słonecznie. Dopisała bowiem zarówno pogoda, jak i frekwencja oraz wspaniała zabawa, którą stworzyli wszyscy uczestnicy, za co Wrocławskie Centrum Seniora składa podziękowanie i gratulacje, a „Dni Seniora – Wrocław 2014” uważa oficjalnie za otwarte!

Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.
leksykon zdrowia seniora

Popularne

poradnik seniora
webstar 2012