Ocena:
(głosy: 0)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

03-01-2013

Objawy zaburzeń erekcji w okresie andropauzy

Na początku można nie dostrzegać zmian

Objawy zaburzeń erekcji bywają bardzo dyskretne.  Na początku np. mężczyzna potrzebuje znacznie dłuższej stymulacji i więcej czasu, by doszło do wzwodu członka. Zdarza się, że w następstwie pobudzenia seksualnego uzyskuje wzwód, lecz stopień twardości członka jest znacznie mniejszy niż dawniej. Lekarze określają ten stan słabszą erekcją lub niepełnym wzwodem.

Często pierwsze objawy zaburzeń erekcji bywają bardzo dyskretne.   Często pierwsze objawy zaburzeń erekcji bywają bardzo dyskretne.

Niektórzy mężczyźni bywają zaskoczeni, że dochodzi u nich do ustępowania wzwodu zaraz po wytrysku nasienia, czyli po ejakulacji.

Jądra nie ulegają powiększeniu, nie dochodzi do ich podniesienia, słabnie także przekrwienie moszny. W następstwie niedoboru testosteronu, zmniejsza się też ilość wydzieliny w ujściu cewki moczowej (jest to wydzielina z gruczołów opuszkowo-cewkowych, pojawiająca się zwykle w następstwie podniecenia seksualnego).

Sam orgazm trwa krócej. Może zmniejszać się objętość nasienia. Maleje także siła wyrzucająca nasienie na zewnątrz – w skrajnych przypadkach zamiast wytrysku nasienia dochodzi do jego powolnego wypływania.

Orgazm jest znacznie słabszy lub może nie występować wcale. Wydłuża się też okres niewrażliwości na podniecenie seksualne po ejakulacji. Po odbytym stosunku i po wytrysku nasienia dłużej niż dotychczas trzeba poczekać na kolejny wzwód.

Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.
leksykon zdrowia seniora

Popularne

poradnik seniora
webstar 2012