Ocena:
(głosy: 0)
 
 
|
 
|
rozmiar czcionki

01-04-2013

Na jakie odszkodowanie mogą liczyć ofiary wypadków i katastrof komunikacji publicznej?

Z polisy OC mogą być pokryte wszystkie wydatki, będące następstwem wypadku

W jaki sposób starać się o odszkodowanie, gdy ucierpieliśmy w wypadku czy katastrofie komunikacji publicznej? Na jakie odszkodowanie może liczyć rodzina ofiary śmiertelnej takiego wypadku?

Jeśli ulegniemy wypadkowi w czasie podróży komunikacją publiczną, możemy starać się o odszkodowanie  Jeśli ulegniemy wypadkowi w czasie podróży komunikacją publiczną, możemy starać się o odszkodowanie

W przypadku wypadku komunikacyjnego poszkodowany może domagać się od ubezpieczyciela, z którym kierujący pojazdem miał zawartą umowę komunikacyjnego ubezpieczenia OC, zapłaty odszkodowania (zadośćuczynienia).

I tak w razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty. Na żądanie poszkodowanego zobowiązany do naprawienia szkody powinien wyłożyć z góry sumę potrzebną na koszty leczenia, a jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu. Ponadto jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody - w postaci odpowiedniej renty. Nadto sąd może przyznać poszkodowanemu odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.

Niezależnie od powyższego osoba, która sama nie jest poszkodowana, ale w wyniku wypadku śmierć poniosła osoba jej bliska, może domagać się od ubezpieczyciela zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

 Aby uzyskać  odszkodowanie należy zwrócić się do ubezpieczyciela ze stosownym wnioskiem określając żądaną kwotę. W przypadku żądania naprawienia szkody w razie uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia należy przedstawić dokumentację medyczną potwierdzająca ten fakt oraz przedstawić dokumenty potwierdzające poniesione koszty związane z leczeniem (faktury za leki, rehabilitację itp.).

W przypadku odmowy wypłaty świadczenia przez ubezpieczyciela lub wypłaty w wysokości niższej niż żądana kwota należy złożyć pozew o zapłatę.

Oceń:
Dziękujemy!
poleć znajomemu drukuj skomentuj subskrybuj
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.
leksykon zdrowia seniora

Popularne

poradnik seniora
webstar 2012