Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

„Makbet” Williama Szekspira z londyńskiego The Globe

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
27-02-2015 15:13:00

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu "Makbet" Williama Szekspira w ramach cyklu "Sztuka brytyjska na dużym ekranie". Nagranie zrealizowane w londyńskim The Globe będzie można zobaczyć 17 marca tylko w Multikinie. Retransmisja spektaklu odbędzie się w 17 kinach sieci.


czytaj więcej
27-02-2015 16:15:37
Najbardziej lubię "Wesołe Kumoszki z Windsoru", które są moim zdaniem najlepsza komedią Szekspira i sa mistrzowskim portret obyczajowości epoki.

Poproszę o bilety do multikina Ursynów.
27-02-2015 18:25:08
Ja lubię Sen Nocy Letniej - śmieszna, lekka i przyjemna historia o kochankach.
Czytając lub oglądając można wrócić do lat młodości.

Kino Wrocław Arkady Wrocławskie
28-02-2015 14:08:24
Miejsce pierwsze "Sen nocy letniej" (za wielobarwny świat elfów i leśnych duchów) ex aequo z "Poskromieniem złosnicy" (za...ponadczasowość pewnych mechanizmów rządzących światem uczucsmiling smiley).
Poproszę o bilety do Multikina Gdańsk.
Pozdrawiam
03-03-2015 09:33:29
"Hamlet" jest niewątpliwie moim ulubionym dramatem, który wyszedł spod jego ręki, pełen skrajnych emocji i zaskakujący - dla mnie jest po prostu dziełem sztuki.
Multikino Lublin smiling smiley
05-03-2015 22:50:59
Ja za to najbardziej lubię króla Lear. Jest to głęboka refleksja nad człowiekiem i ludzkością, zawsze aktualna i pozostawiająca wiele do myślenia...
Bilet do multikina Warszawa Złote tarasy
07-03-2015 11:17:29
Zastanawiałam się kilka dni ... ;-)
I ostatecznie uznałam, że to "Otello".
Dla mnie to dramat, który jest nam, ludziom doświadczonym już przez życie, najbliższy, może być najbardziej o nas. Któż z nas nie spojrzał kiedyś w oczy owemu "zielonookiemu potworowi, co pożerając ofiarę - z niej szydzi"...? Zazdrość dopadła kiedyś chyba każdego z nas i właśnie "Otello" zmusza czytelnika / widza do zajrzenia w mroczne miejsca własnej duszy... i nie zawsze są to wizje przyjemne, ale przecież nie przyjemność jest istotą sztuki

chciałabym obejrzeć spektakl w multikinie Arkady



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-09 16:42 przez marianna.
07-03-2015 12:45:02
miałam na myśli Arkady Wrocławskie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-09 16:43 przez marianna.
kmb
09-03-2015 08:57:01
Od kilku lat zafascynowana jestem "Burzą" - od czasu, gdy poznałam tę sztukę w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka. To najbardziej niezwykła, wieloznaczna i zagadkowa ze sztuk Szekspira, niby komedia, ale jakże wiele w niej prawdy o ludzkim życiu. Tę sztukę można odczytywać na wiele sposobów, poszukiwać do niej rozmaitych kluczy, czego dowodem jest zupełnie odmienny od poprzednich jej najnowszy polski przekład, dokonany przez Piotra Kamińskiego, który w dodatku zachowuje rytm oryginału. "Burza" nie przestaje mnie intrygować, w każdym przekładzie znajduję nowe treści i znaczenia, a jednocześnie tych różnych tłumaczeń sprawia mi po prostu wielką przyjemność.
kmb
12-03-2015 07:19:45
zapomniałam napisać, że ja również chciałabym prosić o bilety do kina w Arkadach Wrocławskich :-)
12-03-2015 15:47:16
Uwielbiam Króla Leara. Nie będę opisywał treści przedstawienia, jest ona bowiem powszechnie znana: Król Anglii abdykuje, dzieląc państwo pomiędzy kochające go - jak sądzi - córki, przy jednoczesnym odrzuceniu trzeciej z nich, Kordelii. Czytając, lub oglądając tę sztukę - pięknie widać przedstawioną przemianę zachowania obdarowanych córek i jednocześnie miłość tej wzgardzonej. Z drugiej strony nalezy zwrócić uwagę na toczącą się równolegle historię Glostera i jego synów. Czy nie są to problemy, które występują również współcześnie? Czyż nie spotykamy się z brakiem lojalności naszych synów, córek lub naszych znajomych? Czy wielu spośród nas nie jest lekceważonych przez osoby, którym jesteśmy oddani? Ponadczasowych pytań tego typu jest mnóstwo i to właśnie pokazuje jak wielkim geniuszem wykazał się Szekspir pisząc tę, i nie tylko tę, sztukę. Król Lear to sztuka o ludziach z tych wyższych sfer, pokazująca tak naprawdę naszą człowieczą naturę smiling smiley

Konrad
Kino: Wrocław - Arkady Wrocławskie
15-03-2015 00:02:19
Wlasnie "Macbeth" - pierwsza sztuka Shakespeare'a, z ktora sie zetknelam - w szkole i jedna z nielicznych lektur, ktore na mnie i kolezankach i kolegach z klasy zrobily takie wrazenie, ze rozmawialismy o niej nawet na przerwach.

Wtedy rozwazalismy glownie moralne przeslanie sztuki i psychologie postaci. Teraz dodatkowo fascynuje mnie kontekst historyczny - przeszlosc Anglii pelna jest intryg i zabojstw wsrod rodow krolewskich oraz widowiskowosc sztuki - od zawsze probowalam sobie wyobrazic sceny z wiedzmami, ciekawa jakich efektow wizualnych uzyje The Globe. Sama w tym teatrze bylam tylko raz na komedii i nie wytrwalam do konca stojac za 5 funtow pod scena. Przyjemniej sie jednak oglada Shakespeare'a siedzac ;-)

Warszawa Złote Tarasy
15-03-2015 00:46:42
Najbardziej poruszył mnie Makbet. Znajdziemy w nim wszystko, co może zaciekawić także współczesnego czytelnika, np zdrada, miłość, zjawiska paranormalne. Dramat ten pokazuje nam również ciemną stronę natury człowieka, który bywa stworzeniem mściwym, zazdrosnym i próżnym, i gdy tylko ma okazję do łatwego i szybkiego wzbogacenia się, dąży do celu bez zmrużenia oka, nie zważając na późniejsze konsekwencje.

Multikino Katowice
15-03-2015 14:08:19
Najlepszy, moim zdaniem, jest Hamlet. Świetna ekranizacja tego dzieła z roku 1996 (oczywiscie pod tytulem "Hamlet"winking smiley jest po prostu olsniewajaca nie tylko ze względu na gwiazdorską obsadę, ale kunszt rezyserii i scenografii. Historia Hamleta i Ofelli jest prawdopodobnie najbardziej zaskakującą historią Szekspira. Oczywiście, tak jak w innych sztukach są tu stwory fantastyczne - duchy, które dodają calej sztuce tajemniczosci.

Pozdrawiam,
Wojtek

Multikino w Arkadach Wrocławskich.
16-03-2015 09:34:37
Sen nocy letniej. Ulubiona z komedii Szekspira. Tchnąca radością, dowcipem i magią. Przy tym prosta w odbiorze. Pierwszy raz przeczytałem ją bardzo (naprawdę bardzo winking smiley) dawno temu, ale wciąż lubię do niej wracać. Mistrzostwo w czystej postaci.
Tak się mówi, że największym dramatem Shakespeare'a o miłości jest "Romeo i Julia", a mnie się wydaje, że "Sen nocy letniej" znacznie lepiej opisuje naturę i różnorodną postać tego uczucia.
Przede wszystkim sam nastrój tej sztuki, pełen letniej zmysłowości, onirycznej swobody, magii i czarów - już samo to może uwieść czytelnika i zawrócić mu w głowie. I w tej całej pozornej beztrosce letniej nocy tętnią prawdziwe namiętności: jest zatem miłość targana przeciwieństwami charakterów, trawiona przez zazdrość, a przy tym na tyle dojrzała, żeby przetrwać to wszystko jak ta, która łączy Oberona i Tytanię; jest i miłość młodzieńcza, romantyczna, pełna idealizmu, jeszcze nie wystawiona na żadną próbę czasu, jeszcze nieokrzepła między Hermią i Lizandrem, jest zaborcza miłość Demetriusza, która tak wiernie portretuje egoizm zakochanych oraz uczucie Heleny, boleśnie odrzucanej i ignorowanej. I nad wszystkim tym magia letniej nocy, duszki i elfy, niewłaściwie rzucony czar i jak najbardziej na miejscu nareszcie szczęśliwe zakończenie.
Ileż tu jest zrozumienia, ile świadomości tego, jak jak różne oblicze przyjmuje to samo uczucie - i ile w nim opiera się na złudzeniu, magii i iluzji. Bo czy nie każdy zakochany ma swojego Puka?

/Silver Screen Łódź/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-16 09:35 przez PawelStankiewicz.
16-03-2015 20:50:44
Szanowna Redakcjo,
jestem od wczorej bardzo przeziębiona i czuję się coraz gorzej :-( wycofuję się z udziału w konkursie, bo na pewno nie dałabym rady iść jutro do kina
17-03-2015 08:13:52
Mili Państwo,
Dziękujemy za zgłolszenia i opinie.

Na dzisiejszy pokaz z zaproszeniami od Superstarsi.pl wybiorą się:
eeva - Multikino Ursynów
Meluzynkaa - Multikino Gdańsk
katarzyna_niziol - Multikino Lublin
species - Multikino Złote Tarasy
Konrad - Multikino Wrocław Arkady Wrocławskie
PawelStankiewicz - Silverscreen Łódź
teresa_szafranska - Multikino Katowice

Już wkrótce nowe zaproszenia na pokazy do Multikino. Śledźcie nasz portal!
Pozdrawiamy i życzymy udanego wieczoru!
17-03-2015 08:17:53
Szanowna Redakcjo, bardzo dziękuję Państwu za docenienie mojego komentarza.
Z wielką chęcią udam się na seans. Pozdrawiam gorąco. Konrad z Wrocławia
17-03-2015 08:26:22
Dziekuję za możliwość uczestnictwa w seansie. smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012