Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

„Człowiek i nadczłowiek” z National Theatre

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
03-06-2015 23:42:13

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu "Człowiek i nadczłowiek". Sztukę w ramach cyklu "Scena brytyjska na dużym ekranie" będzie można zobaczyć 18 czerwca w Multikinie w 17 kinach sieci Multikino.


czytaj więcej
04-06-2015 14:04:40
Bo nad człowieka tylko inny człowiek - czy lepszy jednak, czy tyko silniejszy brakiem słabości drugiego? A gdy słabość dopadnie, co nad człowieka wyrasta? ...Niewiasta? winking smiley

Chętnie obejrzę w Multikinie Gdańsk sztukę tego zgryźliwego nadczlowieka, który sarkazm i ironię poniósł do rangi sztuki.
05-06-2015 09:51:11
Homo superior to też człowiek. Tylko czowiek a może aż człowiek?
To już zależy wyłącznie od... człowieka.

Poproszę o bilety do Multikina Sopot.
05-06-2015 11:26:56
Każdy człowiek może stać się nadczłowiekiem wskutek podejmowania działań ambitniejszych, które są charakterystyczne dla jednostek odważnych, dąży do osiągnięcia celu. Nadczłowiek jest "prawdziwą jednostką" przeciwstawioną " człowiekowi uformowanemu przez społeczeństwo i przestrzegającego norm moralnych.

Multikino Lublin winking smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-05 11:30 przez katarzyna_niziol.
05-06-2015 13:22:32
Człowiek musi odbyć drogę od zwierzęcia do nadczłowieka.Drogę ku doskonałości mogą pokonać tylko nieliczni, jednak chęć pokonania jej powinna być celem w ludzkiej świadomości. Nadczłowiek – wolna, potężna i niezależna jednostka.

Warszawa Złote Tarasy
06-06-2015 08:16:01
Z powodu "zniknięcia" mojego komentarza proszę ponownie o bilety do Multikina Gdańsk i przywrócenie komentarza - człowiek, czy nadczłowiek, czy system - nie jest wolny od błędów - większość blędów na szczęście jest odwracalnych
. Pozdrawiam smiling smiley
06-06-2015 09:56:51
Warszawa Ursynów
Nadczłowiek, to brzmi dumnie, ale czy aby na pewno wszyscy mamy świadomość tego, że żaden z nas ludzi nigdy nim nie zostanie? Czy nikomu z was nie przemknęło przez myśl, że szatańska brać może być narodem wybranym dla nadczłowieka? Nie wydaje mi się. Nie zrozumcie mnie źle, nie twierdzę, że sataniści wierzą, iż któryś z nich kiedyś zostanie nadczłowiekiem, ale czy naprawdę nigdy nie zauważyliście takiej małej, złudnej iskierki nadziei, która zwodziłaby was, że może ja, może kiedyś...
15-06-2015 16:49:59
Któż z nas nie doświadczył pełnego wzgardy spojrzenia rzuconego przez obcego człowieka? On w swoim mniemaniu jest najlepszy, stoi ponad nami. Nie pofatyguje się nawet, aby najpierw poznać, dopiero w następnej kolejności oceniać ludzi. Po cóż miałby zadawać sobie tyle trudu, skoro wie, że i tak jest lepszy?
Ale czy aby na pewno jest lepszy? Czy istnieją podziały pomiędzy ludźmi? Czy nie jesteśmy sobie równi?
Marzy mi się aby człowiek był człowiekiem dla człowieka...

/Silver Screen Łódź/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-16 12:21 przez PawelStankiewicz.
16-06-2015 19:12:45
Multikino Bydgoszcz.
Określenie nadczłowiek ma znaczenie metaforyczne. W istocie nie jest to człowiek, lecz istota mająca cechy nadrzyrodzone, z którymi człowiek nie ma nic wspólnego.
16-06-2015 23:41:33
Oczywiście wiem, że Nietzsche stworzył ideę nadczłowieka w wieku XIX, a Schaw napisał swą sztukę na przełomie wieków XIX i XX. Jednak dla mnie pojęcie "nadczłowieka" to wyłącznie symbol potwornej ideologii zrodzonej w wieku XX i wynikłej z niej największej zbrodni w dziejach ludzkości - Holokaustu... Dlatego słowo "nadczlowiek" wywołuje we mnie wyłącznie najgłębsze uczucia negatywne - odrazę, lęk i jednocześnie obawę, by ktoś kiedys znów nie zapragnął widzieć w sobie człowieka przewyższającego innych ludzi, z wyimaginowanych, zrodzonych we własnym umyśle względów... Tyla przemyśleń powaśnych - bo wiem również, że u Schawa "nadczłowiek" ma zupełnie niewinne znaczenie i bardzo chętnie obejrzę tę sztukę - w kinie "Arkady Wrocławskie"
17-06-2015 07:50:41
Nadczłowiek czyli teoretycznie "wyższy etap" rozwoju człowieka bądź wybitną jednostkę przewyższającą "zwyczajnych ludzi" pod każdym względem. Dla mnie zazwyczaj pojęcie to stanowi niezbyt słuszne usprawiedliwienie dla szalonego postępowania jednostek, które w swoim mniemaniu uznają się za lepsze. Bo przecież jeśli ktoś wierzy głęboko że jest nadczłowiekiem, kimś wybitniejszym, zdolniejszym, mądrzejszym od "motłochu" to nie mogą go ograniczać te same prawa i regulacje, co resztę. Myślę, że taka wiara we własną potęgę może być zgubna...
Paulina Paczyńska (bilety poproszę do Multikina Stary Browar w Poznaniu)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-17 07:51 przez merga.
17-06-2015 08:35:56
Kim jest "nadczłowiek" w kinie? Od lat srebrnym ekranem rządzą superbohaterowie, od Batmana, przez Spidermana po Iron Mana. To współcześni nadludzie, kontynuacja mitycznych postaci, greckich półbogów. Poprzez takie postacie powtarza się nam, że ponadprzeciętność równa się z nadludzką fizyczną siłą. A przecież ogromne bicepsy wcale nie są nikomu potrzebne, by wznieść się ponad to, co przeciętne. Dlatego dobrze, że obok ekranizacji komiksów możemy podziwiać w kinie historie znanych naukowców (Hawking, Nash), pisarzy (J.M. Barrie, P.L. Travers), czy... niepozornych Hobbitów, od których niespodziewanie zależeć będą losy świata (Frodo z Władcy Pierścieni).

Słowo "nadczłowiek" wcale nie musi kojarzyć się negatywnie - często mówi się, że jesteśmy "tylko ludźmi", jednak, jak pokazuje kino, w każdym z nas drzemie potencjał, by z tego "tylko" zrobić "aż".

Kaja O., Multikino Stary Browar w Poznaniu
17-06-2015 08:50:08
1.1.1 FRYDERYK NIETZSCHE
Niemiec. Był czołowym filozofem okresu. Stworzył on filozofię zwaną
nitzscheanizmem. Była to filozofia optymistyczna. Optymizm polegał na
rzeczywistości w rękach człowieka. Zakładała ona:
1. kult indywidualizmu, nadczłowieka
Jednostką słabą i pesymistyczną należy pogardzać, a wręcz
niszczyć. Człowiek jest jednostką najwyższą i powinien głosić kult
siły, tężyzny psychicznej i biologicznej. Nadczłowiek jest silny,
powołany do władzy, ma wolę działania i należy do rasy panów.
2. przewartościowanie wszelkich wartości
3. sprzeciw przyjętym hierarchiom, niechęć do praw, przyjętych
autorytetów i tradycji
4. celem człowieka powinno być życie, urzeczywistnianie jego własnych
zachcianek
5. jest to postawa egoistyczna i egocentryczna
6. pogarda dla przeciętnych ludzi
7. odrzucenie litości, altruizmu i współczucia

...i wiecie co? jak tak czytam te poszczególne punkty, to mam wrażenie ,ze w dzisiejszym świecie wielu mamy"nadludzi"...

Proszę bilet do Katowic
17-06-2015 08:58:31
Człowiek i nadczłowiek? To świadomość umysłu, to ten stan, kiedy "wychodzimy z siebie" i stajemy obok, obserwując (nieraz i swoje) zachowania, myśli, jesteśmy pod wrażeniem albo wielkim zdziwieniem tego, co potrafimy, jak wiele jesteśmy w stanie znieść. To ten stan, kiedy jesteśmy w stanie zrobić więcej, niż by się nam wydawało, kiedy coś nas pcha do przodu, a my pokazujemy tę naszą ukrytą naturęsmiling smiley

Multikino Gdyniasmiling smiley
18-06-2015 10:48:47
Widzimy, że temat człowieka i nadczłowieka wyjątkowo przypadł Wam do gustu. Mamy nadzieję, że również do gustu przypadnie Wam dzisiejszy pokaz smiling smiley

Podwójne zaproszenia na dzisiejszą retransmisję spektaklu "Człowiek i nadczłowiek" otrzymują:

katarzyna_dc - Multikino Gdańsk
Meluzynkaa - Multikino Sopot
katarzyna_niziol - Multikino Lublin
pawel_wasilewski - Multikino Warszawa Złote Tarasy
pawel_majewski - Multikino Warszawa Ursynów
Pawel_Stankiewicz _ SilverScreen Łódź
lugola - Multikino Bydgoszcz
marianna - Multikino Wrocław
szynszyla - Multikino Poznań Stary Browar
teresa_szafranska - Multikino Katowice
Bogumilla - Multikino Gdynia

Gratulujemy!

Zaproszenia będą do odbioru w kasie wybranego kina przed pokazem, pamiętajcie żeby podać hasło "Superstarsi".

Życzymy miłego wieczoru!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-18 10:51 przez Superstarsi.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012