Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Menopauza, klimakterium

Wysłane przez SylwiaS 
06-08-2018 11:18:54
Dzień dobry,
jestem nowa na forum i mam nadzieję, że będzie to okazja i pretekst do nowego sposobu rozmowy z ludźmi. Internet to wciąż dla mnie wiele niewiadomych.

Jestem w wieku 59 lat, do niedawna byłam bardzo aktywna zawodowo. W wieku 58 lat przeszłam menopauzę. Z klimakterium borykałam się ok 2 lat i ciężko przechodziłam ten czas. Podobnie jak moja mama i babka. Ponieważ pracowałam zdecydowałam się na HTZ i regularne badania. Ponieważ teraz moje życia znacznie zwolniło, zmieniam priorytety i staram się o nowe nawyki: regularna aktywność na siłowni lub poranny spacer, dieta dla diabetyków. Po urodzeniu córki przeszłam depresję poporodową i obawiam się aktualnie również spadków nastroju. Chcę zrezygnować z hormonów. Nie są mi już potrzebne.
Jak sobie radziły inne kobiety w podobnej sytuacji? Czy tutaj na forum znajdę duszę, która borykała się z podobnymi dylematami? Chętnie porozmawiam z kimś kto ma podobne problemy i rozterki.

Pozdrawiam serdecznie.
07-08-2018 15:46:52
A próbowałaś kiedyś suplementów? Może poszukaj czegoś z fitoestrogenami, pewnie w aptece coś doradzą. Albo może zapytaj swojego lekarza, co proponuje zamiast hormonów. U mnie bardzo dobrze się sprawdza dopelherz activ meno. Nie mam porównania z HTZ, bo jej nie stosowałam, ale widzę różnicę, objawy są łagodniejsze, uderzenia gorąca stały się znośne, nie pocę aż tak, nawet w tych rekordowych upałach. Nie jestem rozdrażniona, nie wybucham, także jest lepiej.
09-08-2018 15:04:57
Bardzo dziękuję za podpowiedź. Jest to jakiś kierunek. Czytałam na forum amazonek, że nie ma przeciwwskazań do przyjmowania fitoestrogenów jeśli były nowotwory w rodzinie. A ich właśnie najbardziej będzie pewnie mojemu organizmowi brakować.
Zdaję sobie sprawę, że to jest bardzo indywidualna kwestia ale możesz powiedzieć po jakim czasie odczułaś poprawę? Czy to była kwestia 1 miesiąca czy dłużej? Czy konsultowałaś to z lekarzem?

Dodatkowe pytanie do Pań po menopauzie: jak często badacie piersi? Chodzi m głównie o USG lub mammografie.
11-08-2018 00:10:32
Na pewno po miesiącu już coś poczujesz. Może to nie będą spektakularne efekty, ale ja na przykład zauważyłam, że lepiej się wysypiam. Takie naprawdę wyraźne efekty miałam mniej więcej po 2 miesiącach. Rozmawiałam na ten temat z lekarzem, nie ma nic przeciwko suplementom, mówił, że doppelherz to dobry wybór, bo ma naprawdę sensowny skład, jeśli tylko mi pomaga, to śmiało mam kontynuować.

USG robię raz w roku, mammografię co 2 lata, ale też w domu badam piersi co miesiąc.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-08-11 00:11 przez janeczka.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012