Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

„Werter”, Opera z Royal Opera House na żywo

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
20-06-2016 14:53:39

Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House. 27 czerwca Multikino pokaże po raz pierwszy "Wertera", operę Julesa Masseneta. Transmisja z Covent Garden w Londynie rozpocznie się o godzinie 20:00. To niezwykłe wydarzenie widzowie zobaczą w 15 wybranych kinach sieci Multikino.


czytaj więcej
Anonimowy użytkownik
20-06-2016 19:11:43
Romantyzm w sztuce kojarzy mi się nie z rozmarzonym, pełnym uniesienia poetą, który tonie pod natłokiem westchnień do swojej wybranki. Romantyzm to rewolucja, bunt, to odrzucenie utartych schematów i poddanie się nowym prądom. To era indywidualistów i idealistów, dla których jedyną opcją jest dążenie do doskonałości. To artyści tacy jak Beethoven, Hugo, Delacroix, czy Goethe, dla których nie istniały kompromisy, jeśli chodzi o sztukę. Tworzyli bohaterów, którzy nie godzili się na to, co w spadku zostawiła im epoka oświecenia. Wierzyli, że istnieje coś więcej niż „mędrca szkiełko i oko” ‒ szukali prawdy i propagowali dążenia wolnościowe narodów, a ponad wszystko stawiali uczucie. Bohater romantyczny do wszystkiego podchodził z pasją, bez względu na to, czy walczył z wrogiem ojczyzny, konwencjami społecznymi, czy przeszkodami, które stały mu na drodze w osiągnięciu osobistego szczęścia. A skoro bohaterzy romantyczni nie uznawali półśrodków, jedyną opcją, która im pozostawała gdy szczęście okazywało się nieosiągalne, była śmierć. Na tym polega według mnie romantyzm i taką jego wizję prezentuje też Goethe w „Cierpieniach młodego Wertera”, powieści, której operową interpretację z wielka chęcią obejrzałabym w poznańskim Multikinie w Starym Browarze.
20-06-2016 21:16:05
Romantyzm w sztuce kojarzy mi się ze świteziankami, angielskimi ogrodami, ruinami a przede wszystkim z poruszającą dusze muzyką - Dworzaka, Rimskiego - Korsakowa czy szaleńczymi Walkiriami Wagnera.
i muzyka moim zdaniem broni się najlepiej - bowiem w pozostałych obszarach środki romantycznego wyrazu często bywają dla mnie zbyt pretensjonalne.
MK Gdańsk
23-06-2016 22:33:22
Romantyzm w sztuce kojarzy mi sie z czasem burzy i naporu - wielkie namietnosci, wielkie uczucia i lamanie wszelkich schematow,,nareszcie nie ogol a jednostka dochodzi do glosu smiling smiley to lubie smiling smiley zdecydowanie ciekawsze jest myslenie indywidalne niz zbiorowe.. to mnie ciekawi, to mnie fascynuje smiling smiley z checia wiec wybiore sie na retransmisje opery Massenet'a zobaczyc jak mlody Werter radzi sobie z rozterkami - milosc czy przyjazn??!!

Multikino Katowice
24-06-2016 07:39:23
przepraszam, ale muszę zrezygnować z udziału w konkursie (nie będę mógł iść do kina w poniedziałek wieczorem)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-24 13:51 przez Julian.
26-06-2016 18:10:00
Romantyzm w sztuce kojarzy mi się, przede wszystkim z geniuszem, w każdej dosłownie dziedzinie, w operze ze Stanisławem Moniuszką i jego Strasznym Dworem, poruszającym Eugeniuszem Oneginem - Piotra Czajkowskiego, wzburzającym Nabucco - Giuseppe Verdiego czy innymi jego operami takimi jak Otello, Makbet czy La Traviatta. Z francuską klasyczną i piękną literaturą autorstwa Victora Hugo, Stendhala czy choćby Gustave Flauberta.

Wybieram Multikino Warszawa Ursynów
27-06-2016 10:32:41
Mili Państwo,

Dziękujemy za zgłoszenia. Pokaz na żywo to wyjątkowe wydarzenie. Gratulujemy!
Poniżej przedstawiamy listę uprawnionych do odbioru podwójnych zaproszeń w wybranym kinie:

Aneta Piecuch (Anonimowy Użytkownik) - Multikino Poznań Stary Browar
Katarzyna Dobrowolska (katarzyna_dc) - Multikino Gdańsk
Paulina Milczarek (paula_mi) - Multikino Katowice
Jan Mega (janmega) - Multikino Warszawa Ursynów

Przypominamy, że pokaz odbędzie się dziś wieczorem o godz. 20. Zaproszenia odbieramy w kasie wybranego kina przed pokazem. Życzymy miłych wrażeń!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012