Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Wystawa na ekranie: Vincent van Gogh

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
27-07-2015 13:42:57

"Wystawa na ekranie" to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. W ramach projektu 17 sierpnia widzowie będą mogli ponownie zobaczyć wystawę klasycznych dzieł Vincenta van Gogha.


czytaj więcej
27-07-2015 13:52:02
Mój ulubiony obraz to "Sterrennacht boven de Rhône" ("Gwiaździsta noc nad Rodanem), który artysta namalował podczas pobytu w Arles. To piękny obraz, pokazuje miejsce niedaleko żółtego domu w którym mieszkał wtedy malarz. W wodzie odbija się blask gazowych latarni, a niebo ma wiele odcieni granatu.
Co ciekawe, a często przeoczane przez oglądających, na niebie świeci sie Wielka Niedźwiedzica, która z tej perspektywy nie byłaby widoczna - tak naprawdę znajdowałaby się za plecami oglądającego widok.

Poprosze o bilety do Multikina Ursynów :-)
28-07-2015 19:09:51
Bardzo lubię "Irysy". Dla mnie zawierają tajemnicze piękno - ulotność delikatności odziana w mięsiste kolory i kształty.

Patrząc na nie odczuwam spokój i piękno tego świata.

Poproszę bilety do multikina w Gdańsku.
30-07-2015 21:31:48
Uwielbiam obraz "Gwieździsta Noc", skrywa on w sobie niezwykłą magię, mogę na niego patrzeć godzinami..

Multikino Bydgoszcz.
31-07-2015 15:23:55
Moim ulubionym obrazem van Gogha jest "Taras kawiarni w nocy". Kojarzy mi się z urlopem w nadmorskich kurortach, kiedy w takich klimatycznych kafejkach można zasiedzieć się do rana...

Poproszę o bilety do Zabrza.
02-08-2015 23:43:27
"Sloneczniki" - trudno sie zdecydowac na jedne, ciekawe sa wlasnie jako cala seria. Pamietam jak zobaczylam jedne w Amsterdamie i wkrotce potem inne w Londynie i sie nadziwic nie moglam, jak fascynujace moga byc niby-zwykle "nasze" sloneczniki. Zadna reprodukcja w prasie czy internecie nie odda tych zywych barw, charakterystycznych dla poznego okresu Van Gogha.
zio
03-08-2015 08:02:12
Moim ulubionym obrazem van Gogha są "Dwa kraby". Bardzo lubię ich kolorystykę. Soczysta zieleń tła i żywe kolory krabów to wszsytko sprawia, że wyglądają jak żywe.

Multikino Gdynia



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-03 08:06 przez zio.
03-08-2015 17:31:48
Hmm...już 17:30, a ja nadal nie wiem, czy idę na van Gogha.
A może coś przeoczyłam?
03-08-2015 18:10:42
Jaki jest sens organizowania konkursu ktorego nie publikuje sie wyniku?
11-08-2015 15:37:02
Drodzy Państwo,

Pragniemy wszystkich przeprosić za zamieszanie z publikacją werdyktu dotyczącego zaproszeń na pokaz Vincenta van Gogha z 3 sierpnia. Z powodu usterki technicznej post zablokował forum. Wszystko działa już poprawnie. Jako że kolejny pokaz odbywać się będzie 17 sierpnia, wszystkie osoby, które zgłosiły się po zaproszenia z poprzedniej puli otrzymują od nas zaproszenia na bieżący pokaz.

lugola - Bydgoszcz
katarzyna_dc - Gdańsk
eeva - Warszawa Ursynów
APTeacher - Warszawa Ursynów

teresa_szafranska - Zabrze

Jak napisaliśmy, pokaz odbywa się tylko w ośmiu miastach i wybranych kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź Silver Screen, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Zabrze. Tym razem nie ma Gdyni (zio).

Mamy jeszcze po jednym podwójnym zaproszeniu do Katowic, Krakowa, Łodzi i Wrocławia. Chętnych zapraszamy!
kmb
14-08-2015 00:07:13
Oprócz słynnych arcydzieł Vincenta van Gogha mam, slysząc jego nazwisko, w oczach zawsze jeszcze jeden jego obraz, będący właściwie zaprzeczeniem tego van Gogha jakiego najlepiej znamy: świetlistego i jasnego, pełnego żaru. To dość wczesny obraz "Jedzący ziemniaki" - mroczny, niby realistyczny, ale jednocześnie z postaciami ukazanymi schematycznie, bez dokładności własciwej malarstwu portretowemu XIX wieku. Dominuje tu, tak nie kojarzony z tym malarzem, mrok, ale z rozbłyskami światlła lampy naftowej. To, w mojej opinii, van Gogh dla nie fachowca nie do rozpoznania. Ale gdy już wiemy, że to ten właśnie malarz - mozna w tym dziele dostrzec niezwykłą antycypację obrazów późniejszych, tych znanych wszystkim. To płótno osobne, niepowtarzalne i fascynujące, pełne spooju i zarazem niepokojące widza... polecam gorąco,
proszę o zaproszenie do Wrocławia
14-08-2015 11:34:28
Drodzy Superstarsi smiling smiley

Zapraszamy po odbiór zaproszeń na pokaz wystawy dzieł Vincenta Van Gogha w najbliższy poniedziałek, 17 sierpnia o godz. 19.
Jak pisaliśmy wcześniej, zaproszenia w pierwszej kolejności wędrują do osób, które z naszej winy nie otrzymały wejściówej na pokaz 3 sierpnia.

Oto pełna lista, którą przekazujemy do Multikino:

lugola - Bydgoszcz
katarzyna_dc - Gdańsk
eeva - Warszawa Ursynów
APTeacher - Warszawa Ursynów
teresa_szafranska - Zabrze
kmb - Wrocław Arkady

Tradycyjnie zaproszenia będą czekać w kasie wybranego kina przez pokazem.
Życzymy miłych wrażeń!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-14 11:39 przez Superstarsi.
17-08-2015 16:07:47
Szanowni Państwo,

Otrzymaliśmy właśnie informację, że dzisiejszy pokaz wystawy dzieł Vincenta Van Gogha w warszawskim Multikinie Ursynów się nie odbędzie. Przepraszamy za zmianę!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012