Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Łucja z Lammermooru z Metropolitan Opera w Nowym Jorku

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
14-08-2015 15:59:06

Łucja z Lammermooru na wielkim ekranie w 17 kinach sieci Multikino – już 24 sierpnia. Będzie to retransmisja nagrania zrealizowanego w Metropolitan Opera w Nowym Jorku 7 lutego 2009 roku. W roli tytułowej zobaczymy Annę Netrebko oraz Piotra Beczałę jako Edgara, ukochanego Łucji.


czytaj więcej
15-08-2015 01:41:25
To się wciąż zmienia, co parę miesięcy najwyższe miejsce na moim podium zajmuje inna opera. Nagle ni stąd, ni zowąd oczarowuje mnie współczesny "Wozzeck" Berga. Albo np. ze zdumieniem odkrywam, że porusza mnie „Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego, którego tak dotąd nie lubiłem.
Może to kwestia inscenizacji? Hm, jeśli tak, to wygrywa Mozart - a jeśli Mozart, to "Don Giovanni". Bo tu w ogóle nie obchodzi mnie inscenizacja. Jak dla mnie, w tej operze na scenie może dziać się cokolwiek, co tylko sobie nawet najdziwniejszy reżyser wymyśli. Lęki, obawy, pragnienia, wszystko jest w głosach i w muzyce i ona mi całkowicie wystarcza.
Tak więc ulubiona opera to: "Don Giovanni” Mozarta. Powód: muzyka, muzyka, muzyka.

- Warszawa Złote Tarasy
17-08-2015 20:06:08
"Don Carlos" Verdiego.
Był pierwszą operą, która spowodowała, że zatrzymałam się aby wysłuchać arii do końca.
Śpiewała Maria Callas.


Poproszę o bilety do Multikina Gdańsk.
Pozdrawiam.
18-08-2015 14:38:40
'Tosca' Giacomo Pucciniego.

Pierwsza opera, która tak mi się spodobała, że po dziś dzień do niej wracam. Dynamiczna akcja, świetna muzyka a przy tym masa emocji.


Poproszę o bilety do Multikina Arkady Wrocławskie we Wrocławiu.
20-08-2015 21:32:15
Jezioro Łabędzie czyli klasyk, ktory nigdy sie nie nudzi.

Multikino Bydgoszcz.
21-08-2015 00:19:13
Moją ulubioną operą jest "Nabucco" Giuseppe Verdiego. Słysząc najbardziej przejmującą i znaną arię z tej opery - "Va, Pensiero, Sull’Ali Dorate…" mam serce ściśnięte i dreszcze na całym ciele.

Proszę o bilety do Zabrza
21-08-2015 08:56:31
Moją ulubioną operą jest "Carmen" Georges'a Bizeta. To pierwsza opera, jaką widziałam i taka, do której później zawsze porównuje się te następne zobaczone smiling smiley Przepiękne stroje, muzyka, wykonanie... i kiedy zabrzmi "Pieśń Torreadora" albo "Habanera"... człowiekowi aż serce wyrywa się z piersismiling smiley


Poproszę o zaproszenie do Gdynismiling smiley
21-08-2015 09:19:34
Straszny Dwór, gdyż kojarzy mi się z dzieciństwem, bo mama często nuciła w domu te arie. Zresztą to polska opera smiling smiley

Multikino Ursynów
21-08-2015 11:27:14
1. "Tosca" G. Puccini - bo ładunek emocjonalny tej opery w warstwie muzycznej przewyższa wszystkie inne werystyczne opery razem wzięte (nawet "Cavalerię"winking smiley
2. "Lucrezia Borgia" G. Donizetti - za fenomenalnie rozpisaną partię Lucrezii, która dla sopranu jest miernikiem najwyższej próby.
3. "Semiramide" G. Rossini - za arcyfinezyjne duety i ansamble - no i za to, że Podleś jest najlepszym Arsace świata ;-)
4. "Rigoletto" G. Verdi - za "Cortigiani" i kontrast pomiędzy dramatem ojca, infantylnością córki i bezdenną pustką księcia.

/Silver Screen Łódź/
21-08-2015 12:34:21
Drodzy Superstarsi,
Dziękujemy za zgłoszenia. Na retransmisję nagrania Łucja z Lammermooru zapraszamy wszystkich miłośników opery.

letar - Multikino Warszawa Złote Tarasy
Meluzynkaa - Multikino Gdańsk
openminded - Multikino Arkady Wrocławskie
teresa_szafranska - Multikino Zabrze
Bogumilla - Multikino Gdynia
arkadiusz_kleniewski - Multikino Warszawa Ursynów
Pawel_Stankiewicz - Silver Screen Łódź

Podwójne zaproszenia będzie można odebrać w kasie wybranego kina przed pokazem 24 sierpnia. Życzymy miłych wrażeń.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012