Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

„Wesoła wdówka” z Metropolitan Opera w Nowym Jorku

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
01-09-2015 14:45:03

"Wesoła wdówka" na wielkim ekranie 14 września w dziewięciu wybranych kinach sieci Multikino. Spektakl przygotowała znana z Broadwayu reżyserka i choreografka Susan Stroman, a w roli tytułowej zobaczymy amerykańską diwę Renée Fleming.


czytaj więcej
02-09-2015 15:22:35
,,Operetka’’ zapadła mi w pamięć, z jednej strony zachowując zabawne sytuacje i relacje międzyludzkie, błahą historyjkę, z drugiej zaś przekazywała głębokie prawdy moralne o życiu i świecie, których nie sposób jednoznacznie określić, co powoduje, że pozostaje w naszej pamięci na dłużej, niż koniec samej sztuki. ,,Operetkę’’ Gombrowicza poleciłbym każdemu, gdyż jest panoramą całego społeczeństwa, a tym samym każdy znajdzie swoją prawdę.

/Silver Screen Łódź/



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-02 15:47 przez PawelStankiewicz.
03-09-2015 09:02:17
Operetką, którą bardzo miło wspominam jest "Barnon Cygański". Byłam na niej wiele lat temu z rodzicami i siostrą w Operze Leśnej w Sopocie.

Wracałyśmy do domu podśpiewując na zmianę "Wielka sława to żart". ;P

Poproszę o bilety do MK Gdańsk
10-09-2015 16:46:24
Bardzo podobała mi się "Kraina uśmiechu” Franza Lehara, która opisuje miłość artystokracji z różnych krajów (Chin i Austrii). Operetka przenosiła widza w świat arystokracji wiedeńskiej oraz całkowicie odmienną orientalną kulturę Chin. Polecam winking smiley

A na Wesołą Wdówkę chętnie pójdę we Wrocławskich Arkadach. :-) :-)
11-09-2015 01:19:05
Dla mnie najświetniejszą operetką wszech czasów jest "Orfeusz w piekle" Jacquesa Offenbacha. To rewelacyjna, szalona, porywająca (m.in. z tak lubianymi przez kompozytora motywami gorszącego wówczas kankana smiling smiley ) muzyka, pełna odniesień do wielkich oper przeszłości, połączona z doskonałym, humorystycznym i pełnym odniesień do ówczesnej rzeczywistości librettem. Mnie konwencja tej genialnej operetki zawsze kojarzy się z niemniej genialnym "Teatrzykiem Zielona Gęś" Gałczyńskiego - oczywiście skojarzenie odległe, ale ta sama brawurowa żonglerka dawnymi świętościami (u Offenbacha - choćby toposem Orfeusza) i ukazanie czasów współczesnych w ironicznym, krzywym zwierciadle. W "Orfeuszu w piekle" my jako dzisiejsze społeczeństwo - ludzie XXI wieku - również możemy się odnaleźć: gorszące ekscesy możnych (w libretcie - bogów olimpijskich, dziś - ... ), miłość bynajmniej nie idealna i podporządkowująca sobie ślepo ludzi Opinia Publiczna (wielką literą, gdyż to świetna postać operetki winking smiley ).
A pomimo akcji rodem z teatru absurdu, operetka ta wcale nie jest bulwarową farsą - obfituje w arie stanowiące dla śpiewaków okazję do pokazania kunsztu wokalnego,

proszę o zaproszenie do kina Arkady Wrocławskie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-11 01:19 przez marianna.
11-09-2015 10:56:18
Dziękujemy za zgłoszenia i serdecznie zapraszamy do Multikino na pokaz "Wesołej wdówki" już 14 września!
Podwójne zaproszenia będą czekać w kasie wybranego kina na 30 min. przed pokazem.

A oto lista laureatów:

PawelStankiewicz - SilverScreen Łódź
katarzyna_dc - Multikino Gdańsk
Konrad - Multikino Arkady Wrocławskie
marianna - Multikino Arkady Wrocławskie

Życzymy miłych wrażeń!
11-09-2015 11:46:07
jak świetnie, że przyznali Państwo aż 2 zaproszenia do kina w Arkadach Wrocławskich !
z wpisu Redakcji rozumiem, że i Pan Konrad, i ja otrzymujemy podwójne zaproszenia ?
proszę serdecznie o informację, ponieważ bardzo chciałabym zabrać drugą osobę,
serdecznie pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-12 00:39 przez marianna.
11-09-2015 22:05:48
Też mam taką nadzieję, to bardzo miło ze strony Redakcji winking smiley
12-09-2015 15:17:58
Mogę prosić o bilet do Multikina Warszawa Ursynów ?
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012