Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o polityce cookies i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Nowe zasady wchodzące w życie 25 maja 2018. (więcej)

Wystawa na ekranie: Rembrandt

Wysłane przez redakcjaSuperStarsi 
29-07-2015 12:52:03

10 sierpnia widzowie Multikina będą mogli w jedenastu kinach sieci zobaczyć wyjątkową wystawę dzieł Rembrandta z najlepszych lat jego twórczości.


czytaj więcej
zio
29-07-2015 20:11:41
Mój ulubiony obraz Rembrandta, to ten na którym przedstawiony jest powrót syna marnotrawnego. Jest to jeden z najbardziej znanych jego obrazów i poniekąd właśnie z tego powodu był pierwszym z jakim miałam styczność. Dla mnie jest niesamowity. Patrząc na przedstawione postaci można dokładnie odczytać ich emocje, potęguje je również kolorystyka ukazująca ojca z synem rozświetlonych, a brata w znacznie ciemniejszych, nacechowanych negatywnie barwach. W "Powrocie syna marnotrawnego" trzeba zwrócić uwagę na każdy nawet najdrobniejszy szczegół tj. chociażby dłonie ojca, które różnią się od siebie -jedna jest bardziej kobieca. Jest to prawdziwe arcydzieło, które skłania również widza do refleksji.

Multikino Gdańsk
04-08-2015 13:46:32
Mój ulubiony obraz Rembrandta to ten, na którym widać koronki smiling smiley
Mogłabym się godzinami wpatrywac w kryzy, kołnierze czy też mankiety na jego obrazach. Nie mam jednego ulubionego, ale np portret Rosalby Peale spełnia te kryteria.

Poproszę o bilety do MK w Sopocie.
04-08-2015 21:54:11
Moim ulubieńcem jest "Lekcja anatomii doktora Tulpa" z mistrzowskim zastosowaniem światłocienia. Dzięki użytym przez malarza kolorom obraz mimo tematyki jest bardzo przyjemny w odbiorze.

Multikino Bydgoszcz.
kmb
06-08-2015 21:01:27
Mój ulubiony obraz Rembrandta to ten, na którym malarz osiągnął mistrzostwo w kreowaniu światła i mroku, ale i w zestawieniu ze sobą idei tego, co w człowieku duchowe z tym, co ziemskie: "Medytujący filozof". Choć nie wiemy, czy ten człowiek jest naprawdę filozofem... siedzący w mroku, głęboko zamyślony starszy mężczyzna i wpadające przez okno oślepiające, jaskrawe światło słoneczne, najprawdopodobniej o poranku lub przed zmierzchem. A drugie źródło światła - tego zwykłego, codziennego, przyziemnego, ale niezbędnego do życia - to ogień rozpalany w piecu przez kobietę, najpewniej służącą. Światło niesie w sobie i duchowość i codzienność ...? światlo płynie i z głębokich myśli i z najprostszych czynów? to chyba błędna interpretacja tego obrazu; sądzę, że malarz chciał wywyższyć mędrca nad codzienność - ale ja lubię właśnie w ten sposób myśleć o tym przepięknym obrazie, od którego nie można oderwać wzroku,

proszę o zaproszenie do Wrocławia
06-08-2015 23:11:24
Mój ulubiony obraz Rembrandta to ten, na którym można podziwiać doktora Tulpa i jego lekcję anatomii. To obraz, który sprawia, ze ciarki mnie przechodzą.

Multikino Ursynów
07-08-2015 00:55:51
Ten, na ktorym jezioro wyglada jak na zdjeciu.
07-08-2015 00:56:35
PS Zlote Tarasy
07-08-2015 08:31:35
Mój ulubiony obraz Rembrandta to ten, na którym syn marnotrawny wraca do domu po długiej bezcelowej tułaczce by błagać o jeszcze jedną szansę. W tym ostatnim namalowanym dziele, który wielki mistrz zdołał jeszcze uwiecznić jest chyba wszystko
by obraz miał zadatki na arcydzieło sztuki światowej - wspaniałe pociągnięcia pędzlem, dostojne jakby nieprzystępne postacie, znakomite rozplanowanie całej perspekty i niezwykłe wykonanie nawet najmniejszych detali. Lecz oprócz tych wartości namacalnych gdy tylko patrzę nawet na reprodukcję od razu mogę zauważyć i prawie poczuć aurę tajemnicy jaka otacza obraz. Mogę nieomalże "dotknąć" tej żałości lekkomyślnych losów Syna Marnownego i wielkomyślności ojca, który niczym nauczyciel, daje kolejną szansę, traktując to jak lekcję, którą każdy z nas musi zaliczyć na własnej skórze i wyciągnąć z niej wnioski. Rembrandt według mnke idealnie uchwycił jakże kruche i delikatne więzi, które łącza ojców i synów. Udało mu się nawet oddać tą specyficzną aurę biblijnej przypowieści która z jednej strony wydaje nam się zwyczajna, ludzka jakby wykreowana z prawdziwych ludzkich wad i zalet - chciwości, zachłanności, pazerności czy choćby umiejętności wybaczenia i nieskończonej miłości. A z drugiej aurę boskości, wielkości i wielkoduszności.


Wybieram Multikino Warszawa Ursynów
07-08-2015 09:37:26
Mój ulubiony obraz Rembrandta to ten, na którym doktor Tulup przeprowadza publicznie sekcję zwłok. Otaczający lekarza tłum gapiów składa się najprawdopodobniej z wysoko postawionych mieszkańców Amsterdamu ubranych w czarne płaszcze z dużymi białymi kołnierzami. Bladość trupa kontrastuje z zarumienionymi od emocji twarzami obserwujących, którzy zaglądają niejako w swoją nieuchronną przyszłość i prawdopodobnie zdają sobie w tym momencie sprawę z kruchości ludziego życia.
W tamtych czasach takie publiczne pokazy były organizowane w Amsterdamie raz do roku, a "modelem" był zwykle stracony przestępca.

Poproszę o bilety do Zabrza
09-08-2015 22:23:47
Lista osób, na które będą czekać zaproszenia (podwójne) w kinach na pokaz 10 sierpnia:

zio - Gdańsk
lugola - Bydgoszcz
kmb - Wrocław
janmega - Warszawa Ursynów
teresa_szafranska - Zabrze

Katarzyna_dc oraz APTeacher - wskazanych lokalizacji nie ma na liście kin, w których odbędzie się pokaz wystawy (za każdym razem publikujemy listę kin, prosimy o sprawdzanie). Może następnym razem się uda!

Listę przekazujemy do organizatora, w kasie należy podać portalowy login, trzeba mieć też dokument tożsamości.
10-08-2015 00:41:38
No tak, przyzwyczailam sie, ze Zlote zawsze sa :-D A co sie stalo, ze tym razem nie bylo?
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

webstar 2012