ból
Leki przeciwbólowe można sobie aplikować nie dłużej niż 3 dni. Gdy nie pomogą, trzeba iść do lekarza, który może zalecić dalsze przyjmowanie leków przeciwbólowych. Jeśli przepisze nam na dłuższą terapię lek inny niż paracetamol, należy zażywać też preparat chroniący żołądek przed podrażnieniem
-
Na jakiej podstawie lekarz diagnozuje lub wyklucza chorobę reumatyczną u pacjenta?
05-02-2015
Czy lekarz po opisie rodzaju bólu, bez dodatkowych badań, może wykluczyć występowanie u pacjenta jakiejkolwiek choroby reumatycznej?
-
Co może być przyczyną zapalenia pochewek ścięgien?
03-07-2012
Zapalenie pochewek ścięgnistych należy do tzw. reumatyzmu tkanek miękkich. Pochewki ścięgniste obejmują ścięgna mięśni i ich zadaniem jest zmniejszenie tarcia i ułatwienie ślizgania się ścięgna na kości,
-
W jakich chorobach reumatologicznych jest skuteczna krioterapia?
24-05-2012
Krioterapia jest formą fizykoterapii. Obecnie stosuje się krioterapię miejscową oraz krioterapię ogólną. Krioterapia miejscowa polega na działaniu bardzo niskiej temperatury na zmienione chorobowo tkanki. Krioterapia ogólna natomiast polega na działaniu niskich temperatur (nawet -160°C) na całe ciało przez bardzo krótki czas - do trzech minut.
-
Leki przeciwbólowe. Zasady zażywania
03-03-2015
Z powodu nadużywania leków przeciwbólowych co roku kilka tysięcy osób trafia do polskich szpitali. Po pigułki dostępne bez recepty nie tylko w aptekach, ale w hipermarketach, na stacjach benzynowych i ulicznych kioskach wiele osób sięga bez zastanowienia. To leki, które przynoszą ulgę, ale źle zażywane mogą zaszkodzić!