badania laboratoryjne
Wynik badania laboratoryjnego ma bardzo istotny wpływ na kontrolę stanu zdrowia pacjenta, postawienie właściwej diagnozy, monitorowanie czy zastosowana terapia przynosi efekty. Dlatego, żeby wyniki były wiarygodne, należy się do badania odpowiednio przygotować!
-
Ogólne osłabienie to ważny sygnał
12-04-2013
Wiele osób uważa, że nadeszła starość, więc "siły już nie te" i trzeba się z tym pogodzić. Często jednak przyczynę osłabienia można usunąć, poprawiając komfort życia i przywracając chęć do działania. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które osłabiają kondycję fizyczną.
-
Terapie zaburzeń potencji
07-01-2013
Coraz dłużej żyjemy i coraz więcej lat przypada na okres niższej naszej sprawności seksualnej - zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dlatego m.in. zaburzenia potencji po prostu się leczy.
-
Zasady pobierania moczu do badania
12-12-2014
Wśród badań laboratoryjnych badanie moczu należy do najczęściej wykonywanych. Aby uzyskać wiarygodne wyniki badania moczu należy się do niego odpowiednio przygotować.
-
Zasady przygotowania do badań laboratoryjnych wykonywanych z krwi
12-01-2015
Do planowanego badania krwi należy się przygotować kilka, a nawet kilkanaście dni wcześniej.
-
Co każdy pacjent o badaniach laboratoryjnych wiedzieć powinien
12-01-2015
Zanim lekarz postawi diagnozę, kieruje pacjenta na badania krwi i moczu. Czasem tylko ogólne, czasem skontrolować należy szczegółowy parametr – np. profil lipidowy. Wynik badania laboratoryjnego ma zasadniczy, a na pewno bardzo istotny wpływ na kontrolę stanu zdrowia pacjenta, postawienie właściwej diagnozy, monitorowanie czy zastosowana terapia przynosi efekty. Lekarz może ocenić czy pacjent zdrowieje, czy też może jego stan się pogarsza.