Wrocławskie Centrum Seniora

Ocena:
 
Adres: pl. Dominikański 6
Miejscowość: Wrocław
województwo: dolnośląskie
kod pocztowy: 50-159
WWW: www.seniorzy.wroclaw.pl
Telefon: 71 344 44 44
Oceń:
Dziękujemy!
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Opis miejsca

Życie nie kończy się po 60-tce! We Wrocławiu dopiero się zaczyna! Oferta aktywności dla wrocławskich Seniorów jest niezwykle bogata. To nie tylko Kluby Seniora i Uniwersytety Trzeciego Wieku, lecz również warsztaty artystyczne i komputerowe, wykłady i zajęcia sportowe. Co zrobić, żeby dowiedzieć się "co, gdzie, kiedy i dlaczego"? Wystarczy skontaktować się z Wrocławskim Centrum Seniora!
Centrum jest przede wszystkim platformą wymiany informacji między firmami, instytucjami i organizacjami, działającymi na rzecz Seniorów we Wrocławiu a najstarszymi mieszkańcami miasta.
Centrum prowadzi również liczne, długofalowe programy aktywizujące osoby starsze. Podejmuje też działania na rzecz Seniorów w mediach, organizacjach pozarządowych i w środowisku biznesowym.
Wrocławskie Centrum Seniora od styczna 2009 roku wchodzi w skład Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego. Wcześniej funkcjonowało jako program finansowany przez Gminę Wrocław.
Najważniejsze zadania realizowane przez Centrum to prowadzenie punktu informacyjnego i telefonu Seniora oraz portalu informacyjnego www.seniorzy.wroclaw.pl, a także pozyskiwanie i przekazywanie informacji o usługach oferowanych Seniorom przez wrocławskie firmy i instytucje.
Centrum prowadzi również innowacyjny program: Wrocławska Karta Seniora. Dzięki uczestnictwu w programie, Seniorzy mogą korzystać z promocji i ofert, przygotowanych przez firmy i organizacje, specjalnie z myślą o nich.
W ramach programu Miejsca Przyjazne Seniorom, Centrum współpracuje z wrocławskimi przedsiębiorcami i zachęca do działań na rzecz osób 50+. Efektem programu jest ciągle rosnąca liczba miejsc, które wolne są od barier komunikacyjnych i architektonicznych lub mają specjalną ofertę dla Seniorów.
W Centrum działa również Akademia Rozwoju Seniora, skupiająca niezwykle twórcze i kreatywne Seniorki. Na zajęciach seminaryjnych Panie poszerzają wiedzę, a podczas warsztatów rękodzieła realizują swoje artystyczne pasje.
Co roku Centrum zajmuje się koordynacją działań organizacyjnych święta Seniorów - "Dni Seniora". Tegoroczne "Dni Seniora - Wrocław 2013" odbędą się w dniach 14-21 września i tradycyjnie obfitują w atrakcyjne wydarzenia. Szczegółowe informacje na temat wydarzeń w ramach "Dni Seniora" można znaleźć na stronie www.dniseniora.pl.
Ponadto Centrum tworzy bazę Klubów Seniora i Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz aktywnie wspiera ich działalność. Organizuje także bezpłatne konsultacje i spotkania ze specjalistami, m. in. z psychologiem, prawnikiem i farmaceutką.
Szczegółową ofertę dla Seniorów można znaleźć na stronie internetowej www.seniorzy.wroclaw.pl oraz we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6 lub dzwoniąc pod numer: 71 344 44 44.

Usługi

Najważniejsze zadania Wrocławskiego Centrum Seniora to:
- prowadzenie punktu informacyjnego wraz z telefonem Seniora i portalu informacyjnego www.seniorzy.wroclaw.pl
- tworzenie bazy Klubów Seniora i Uniwersytetów Trzeciego Wieku, udzielanie im merytorycznego i logistycznego wsparcia
- pozyskiwanie i przekazywanie informacji o usługach skierowanych do Seniorów, oferowanych przez firmy i instytucje we Wrocławiu
- prowadzenie długoterminowych programów na rzecz Seniorów (m. in. Wrocławska Karta Seniora, Miejsca Przyjazne Seniorom, Akademia Rozwoju Seniora)
- prowadzenie kursów i konsultacji komputerowych
- organizowanie bezpłatnych konsultacji i spotkań ze specjalistami, m. in. psychologiem, prawnikiem i farmaceutką
- promocja "dobrych praktyk" na rzecz Seniorów
- dbanie o pozytywny obraz środowiska senioralnego w mediach i opinii publicznej
- inicjowanie i wsparcie programów międzypokoleniowych
- wsparcie logistyczne Wrocławskiej Rady ds. Seniorów

Zobacz na mapie

Inne miejsca w miejscowości Wrocław

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Wyszukaj supermiejsce

webstar 2012