Kino Praha

Ocena:
 
Adres: Ul. Jagiellońska 26
Miejscowość: Warszawa
województwo: mazowieckie
kod pocztowy: 03-719
WWW: kinopraha.pl
Telefon: 22 343 03 10
Właściciel:
  kinopraha
Oceń:
Dziękujemy!
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Opis miejsca

Kino Praha, wybudowane w latach 1948-1949 według projektu Jana Bogusławskiego oraz Józefa Jerzego Łowińskiego, było pierwszym w Warszawie powojennym kinem. W roku 2005 gmach kina został zburzony i na jego miejscu, w 2007 roku, powstał sześciokondygnacyjny budynek z częścią biurową i trójsalowym multipleksem na 555 widzów. Na fasadzie budynku znajduje się dwanaście charakterystycznych płaskorzeźb znanych polskich aktorów. Wnętrze budynku przyozdabiają czarno-białe zdjęcia aktorów oraz trzy zachowane płaskorzeźby z dawnego budynku. 1 czerwca 2012 roku kino zmieniło operatora. Obecnie kinem zarządza spółka Meteora Films.

ODKRYJ NOWĄ PRZESTRZEŃ
Kino położone jest w centrum starej Pragi przy ul. Jagiellońskiej 26. Doskonały dojazd oraz połączenie z Centrum, duża liczba miejsc parkingowych w bezpośrednim otoczeniu kina oraz budowana właśnie stacja metra Wileńska to tylko niektóre z zalet z lokalizacji. Eleganckie, jasne, przestronne hole, wygodne i profesjonalnie wyposażone sale kinowe oraz kawiarnia i powiększający się sukcesywnie sklep kinowy budują przestrzeń chętnie odwiedzaną przez widzów również z innych dzielnic miasta, a także media i ekipy filmowe.

REPERTUAR
Repertuar kina to zarówno głośne premiery, jak i filmy artystyczne i nagradzane na festiwalach filmowych w Cannes, Berlinie czy Wenecji. Pokazy przedpremierowe, cykliczne projekcje klasyki kina światowego oraz weekendowy program dla dzieci to tylko niektóre z punktów nowego programu kina. Przeglądy, spotkania i festiwale filmowe to wydarzenia, które stale towarzyszą regularnemu repertuarowi kina.

Usługi

pokazy przedpremierowe
cykliczne projekcje klasyki kina światowego
weekendowy program dla dzieci
przeglądy
spotkania
festiwale filmowe to wydarzenia...

Zobacz na mapie

Inne miejsca w miejscowości Warszawa

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Wyszukaj supermiejsce

webstar 2012