Stowarzyszenie "Możesz więcej"

Ocena:
 
Adres: Jana Pawła II 25
Miejscowość: Warszawa
województwo: mazowieckie
kod pocztowy: 00-854
WWW: www.mozeszwiecej.waw.pl
Telefon: 691228692
Właściciel:
  mozeszwiecej
Oceń:
Dziękujemy!
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Opis miejsca

Jest jedną z najdłużej działających organizacji pozarządowych zajmujących się osobami w wieku podeszłym. Dwudziestoletnie doświadczenie pozwoliło wypracowywać nam nowe strategie pomocy oraz przeciwdziałania dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu Seniorów.

MISJA STOWARZYSZENIA

„Podejmowanie działań na rzecz poprawy jakości życia i aktywizacji osób starszych i niepełnosprawnych oraz kształtowania pozytywnych postaw społecznych i wrażliwości społecznej wobec tych grup osób poprzez programy prozdrowotne, wolontarystyczne i integrację międzypokoleniową. Realizujemy ideę aktywnej i produktywnej starości oraz wspieramy uczenie się przez całe życie”

Stowarzyszenie do tej pory zrealizowało wiele projektów, m.in. program pt. „Działania samopomocowe i integrujące dla osób w podeszłym wieku”, „Szlachetne zdrowie-profilaktyka w okresie jesiennym dla szczególnych grup wiekowych”. Klub Seniora „Radość”. W roku 2012 przeprowadziliśmy projekt pilotażowy Kolumbowie wraz z Centrum Komunikacji Społecznej a także rozpoczęliśmy cykl spotkań pt. Sztuka Drogowskazem Życia „Popołudnia z poezją”.

Plany na 2013 r.

C@fe Seniora – zajęcia prowadzone są przez doświadczonego i cierpliwego instruktora. Podczas zajęć nabędą Państwo najpotrzebniejsze umiejętności, aby sprawnie poruszać się w wirtualnej przestrzeni.
Kluby Seniora to – mówiąc najprościej – miejsce spotkań osób starszych. W Klubie Seniora można się więc spotkać np. z sąsiadem czy sąsiadką w podobnym wieku i wspólnie z nimi spędzić czas w miłej atmosferze.
Program „Od ruchu do zdrowia po 50 roku życia” – zajęcia ruchowe prowadzone przez fizjoterapeutów dostosowane do możliwości uczestników. W programie m.in. nordic-walking, zajęcia na basenie i Sali gimnastycznej.
Grundtvig – projekt polegający na badaniu przyczyn i skutków wypalenia zawodowego. Od 25 marca br. będzie trwała 3-dniowa konferencja z udziałem przedstawicieli różnych krajów – zapraszamy na stronę http://www.burnoutproject.pl/
Kampania społeczna „Warszawa miasto międzypokoleniowe”

Usługi

Warszawska Karta Seniora to program – Stowarzyszenia „Możesz więcej” wzorującego się na inicjatywie Wrocławskiego Centrum Seniora, skierowany do osób powyżej 60 roku życia mieszkających w Warszawie. Dzięki uczestniczeniu w programie Warszawskiej Karty Seniora, Seniorzy będą mogli korzystać z promocji i ofert przygotowanych przez firmy i instytucje specjalnie z myślą o nich. Każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 60 lat, będzie mógł przystąpić do programu poprzez zarejestrowanie się w systemie WKS. Imiennie wystawiane karty nie będą mogły być przekazywane innym osobom, a korzystać z przygotowanych ofert będzie można po okazaniu dowodu osobistego.

Stowarzyszenie „Możesz więcej” poszukuje partnerów chętnych do wzięcia udziału w programie. Jeżeli posiadasz ofertę skierowaną do Seniorów, jeżeli jesteś w stanie zaoferować rabaty, zniżki, darmowe wejścia, jeżeli chcesz stworzyć wizerunek firmy przyjaznej Seniorom – zgłoś się do nas!

Masz 60 lat? W Warszawie możesz więcej!

Zobacz na mapie

Inne miejsca w miejscowości Warszawa

Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Wyszukaj supermiejsce

webstar 2012